Школа №14

Телефон: 0432 35-82-82

Сайт

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №14 Вінницької міської ради

Сьогодні, коли суспільство потребує особистостей, здатних самостійно мислити, приймати нестандартні рішення, орієнтуватись у сучасному світі, школа перейшла від авторитарного до демократичного навчання, яке опирається на розвиток особистості з високою самооцінкою. Тому основна проблема школи полягає у вивченні методик особистісно-орієнтованого навчання і виховання. Вчителі сучасної школи будують синергетичну модель освіти, яка базується на співпраці учня і учителя. Вчителі школи є активними учасниками педагогічних семінарів, які проводяться в місті з ТРИЗ-педагогіки, наробки якої вводять у свою педагогічну практику вчителі початкової школи. Вчитель біології та хімії Радевич О.І. широко застосовує модульно-рейтингову систему. В рамках методичних тижнів учителі обмінюються досвідом, проводячи уроки з використанням сучасних технологій: інтегровані уроки, уроки мудрості, уроки-ярмарки, подорожі, конференції, КВК.

Виховна робота в школі здійснюється з метою реалізації Державної національної програми “Освіта України ХХІ ст.”. Вирішення завдань виховної роботи здійснюється за напрямками: громадянське виховання, родинно-сімейне, військово-патріотичне, трудове, художньо-естетичне, моральне, екологічне, превентивне, формування здорового способу життя та сприяння творчому розвитку особистості.

З 2001 року в школі засновано дитяче об’єднання “П’ятничанська Січ” на чолі з Великою Козацькою Радою, яка здійснює самоврядування в школі і будує свою роботу на принципах добровільності, демократії. Дитяче об’єднання живе за власно розробленою та затвердженою Конституцією, має свої символи: Гімн, Герб і Прапор. Січ створила курені, які мають свої прапори, пісню, герб, свій девіз та гетьмана – покровителя, з числа видатних українських гетьманів. На чолі Козацької Січі стоїть обраний кошовий отаман. Куренями керують обрані курінні та обозні. Члени П’ятничанської Січі своїми справами не втручаються в політику, не виражають інтересів будь-яких політичних партій і рухів й не виконують ніяких інших доручень. Козаки та козачки живуть під гаслом: “Українець – господар на своїй землі, а інші люди – його брати”.

Школа живе і позашкільним життям. У школі діють гуртки, які сприяють як естетичному розвитку дітей, так і покрашенню їх фізичного розвитку, а саме: клуб “Наталі” (керівник Півторак С.В.), екологічний гурток “Дивосвіт” (керівник Радевич О.І.), гурток загальної фізичної підготовки (керівник Поричук А.В.), гурток спортивної гімнастики, вокальний ансамбль “Водограй” (керівник Маріуца Ю.Г.) Особливо школа пишається досягненнями вокального ансамблю “Водограй” та його наставником Маріуцою Ю.Г., яка сприяє розвитку творчих і талановитих дітей – учасників багатьох конкурсів у вокальному жанрі як шкільних, так і міських. Ансамбль “Водограй” постійно займає призові місця та неодноразово нагороджувався грамотами та подяками управління освіти Вінницької міської ради.

За час існування школи багато талановитих учителів працювали в її стінах. До книги пошани школи було занесено найкращих педагогів минулих часів. Серед них Закревський П.М. (учитель початкових класів), Черниш М.Й. (учителька біології), Приступ О.Т. (вчитель фізики та праці), Зінець Г.О. (вчитель української мови та літератури), Загоруйко М.В. (учитель мови та літератури). Вчителі, що працюють в школі на теперішній час, продовжують ту корисну, відповідальну справу, розпочату їхніми попередниками. Можна відмітити плідну роботу вчителя математики Ангол Л.О., яка в 2003 році видала методичний посібник “Самостійні керовані роботи з математики”, Мошенської С.В., статті якої можна побачити у періодичному виданні “Слово педагога” та інших періодичних виданнях.

Пишається школа і своїми випускниками: Кашпенком Василем Петровичем – викладачем та диригентом музичного училища та філармонії м. Житомира, Чернишовим Володимиром Олексійовичем – доцентом кафедри фізики Вінницького педагогічного університету, кандидатом фізико-математичних наук, Танкевичем Євгеном Миколайовичем – науковим співробітником інституту електродинаміки м. Києва, кандидатом технічних наук.

За 140 років свого існування школа випустила у велике життя понад шість з половиною тисяч юнаків та дівчат.


Переглядів: 5287
Поширень: 1