Сьогодні у Вінниці відбулося чергове експертне обговорення стратегічного розвитку перспективної Вінницької міської ОТГ. Обговорювали тему «Охорона здоров'я на наступне десятиліття: можливі напрямки розвитку та шляхи реалізації на місцевому рівні». Подія відбулась в режимі ZOOM-конференції.

Стратегія розвитку Вінницької міської ОТГ до 2030 року має містити пріоритети розвитку на наступні 10 років не лише Вінниці, а й сусідніх сіл, які відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 06 травня 2020 р. № 512-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Вінницької області» мають увійти до Вінницької міської об’єднаної територіально громади. 

«Об’єднання територіальних громад, які визначено законодавчо, ставить нові виклики в розвитку наших територій, які ми маємо вирішувати спільно, розуміючи ті пріоритети, які потрібні для нашої великої об'єднаної територіальної громади, – зазначила заступниця міського голови Галина Якубович. – Наше завдання надати послугу людям таким чином, щоб вона була доступною та якісною. Варто зазначити, що реформування охорони здоров'я – це постійний процес, і кожного разу є якісь нові виклики, які нам потрібно долати. Первинна ланка медицини вже реформована, але це не означає, що ми вже нею не займаємось, є багато питань, які ставлять вінничани і їх потрібно оперативно вирішувати. Що стосується вторинної ланки, то вона саме в процесі реформування, і цей процес не дуже швидкий, бо пандемія його уповільнила. Хочу нас усіх налаштувати на спільну роботу».

Під час обговорення теми охорони здоров’я Галина Якубович зазначила, що сімейні лікарі мають проводити просвітницьку роботу зі своїми пацієнтами.  Медики мають пояснювати вінничанам,  що важливо хоча би раз на рік проходити профілактичний огляд, адже головне – це профілактика захворювань.  

Стратегія 3.0: у Вінниці обговорили, як розвиватиметься медицина

«В рамках формування стратегії розвитку об’єднаної громади, ми вже відвідали сусідні громадах і тепер частково розуміємо стан первинної ланки. Ми знаємо, що потрібно буде виконати інтеграцію сімейних лікарів в єдиний медичний інформаційний простір Вінницької міської ОТГ. Дещо зміняться маршрути пацієнтів. В нас існують муніципальні медичні програми, які будуть поширені на території, що об’єднуються з містом. Наше завдання – почути і максимально реалізувати ті виклики, які є у громад, розширити перелік медичних послуг, які будуть доступні, та підвищити швидкість і якість їх отримання», – додав директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш

Модераторка заходу Наталія Коробчинська розповіла про медичну систему у Вінниці, яка почала реформуватись з 2011 року. Під час дискусії обговорили також бачення розвитку медицини на наступні 10 років. 

Крім того усі активні громадяни та громадянки, яких цікавить тема: «Охорона здоров'я на наступне десятиліття: можливі напрямки розвитку та шляхи реалізації на місцевому рівні» можуть надсилати свої пропозиції  на електронну скриньку [email protected]. Детальна інформація за посиланнямПереглядів: 2591
Поширень: 0