Вінницькі школи отримають книги про історію Революції Гідності  

Бібліотеки вінницьких шкіл невдовзі отримають книги про історію подій Революції Гідності. У книгах розповідається про безпосередніх учасників тих подій, інтерв’ю з ними та спогади рідних про загиблих Героїв. 

Сьогодні, 8 квітня, мати загиблого Героя Небесної Сотні Максима Шимка, Зоя Кузьменко, передала до департаменту освіти міської ради 42 комплекти таких книг. 

Кожна школа отримає комплект із п’яти книг: 

  •  «Небесна Сотня. Життєписи» книга 1 та 2,  
  • «Майдан. Пряма мова» книга перша та друга, 
  • «Історія з Майдану. Епізод І».

«Ці книжки мають історичне значення, адже тут розповідається про людей, які були на Майдані Незалежності у Києві в 2013-2014 роках. Це розповіді про людей, які були безпосередніми учасниками тих подій. Книги написала Світлана Терейковська. Це людина, яка була на майдані, журналіст, політолог. Вона дуже багато спілкувалася з родинами Героїв Небесної Сотні. Вона активно брала участь у Всеукраїнській акції «Потяг Труханівська Січ». Вона по крупинках збирала історії родин з Небесної Сотні. Поки що видали два томи «Небесна Сотня. Життєписи», чекаємо ще на третій. Його ми також постараємося передати до департаменту. Ці книги дуже цікаві, адже вони про кожного героя та цікаво проілюстровані», - розповіла Зоя Кузьменко. 

Директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко зауважила, що найближчим часом усі книги будуть передані до шкільних бібліотек.  

«Це важливий подарунок для шкіл нашої Вінницької територіальної громади.  Подвиг Героїв Небесної Сотні не має бути забутим. У нас зараз важкі часи боротьби з пандемією, але ми не маємо забувати про національно-патріотичне виховання  наших дітей. Це наша історія – люди поклали своє життя за те, щоб наша держава залишалася соборною і незалежною», – додала Оксана Яценко.  

Довідка: 

Максим Шимко – вінничанин, учасник Революції Гідності, Герой Небесної Сотні. За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Максиму Шимку було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).  

Щороку у місті відбувається патріотичний фестиваль імені Героя України Максима Шимка Переглядів: 1807
Поширень: 1