Шмигаль заявив про успішне проведення найскладнішої в історії посівної

Посівна кампанія в Україні, попри безпрецедентні виклики, була проведена успішно. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, засіяно 75% від минулорічних площ. У межах програми пільгових кредитів "5-7-9" для підтримки сільськогосподарських товаровиробників банки видали 38,5 млрд грн. З них — 24 млрд грн за програмою державних портфельних гарантій.

"Уряд вжив усіх заходів, щоб успішно провести найскладнішу в історії посівну кампанію. Тепер маємо не менш успішно провести жнива та збір урожаю", — зазначив Шмигаль.

За словами прем'єра, в уряді розуміють основні виклики, які стоять зараз перед аграріями:

  1. Необхідність вивозу урожаю. Мінінфраструктури пропрацьовує заходи щодо збільшення пропускної спроможності на західному кордоні, адже через блокування Росією українських портів в країні залишається 23,5 млн тонн зернових та олійних культур.
  2. Збереження нового врожаю. Мінагрополітики розглядає можливість організації мобільних сховищ, враховуючи міжнародний досвід. Це дозволить Україні збільшити обсяги для зберігання на 10-15 млн тонн.
  3. Забезпечення пального для аграріїв.

«Під час наради дав завдання профільним міністерствам та ВЦА забезпечити необхідну кількість дизельного палива на сезон збору урожаю», — наголосив прем'єр-міністр України.Переглядів: 970
Поширень: 0