У Вінниці підписали Меморандум, який сприятиме реалізації проекту з автоматизованої системи збору плати за проїзд

2 жовтня відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Вінницькою міською радою, КП «Вінницякартсервіс» та ТОВ «Віза Україна». Наміри про співробітництво задекларували у рамках проекту «Впровадження автоматизованої системи збору плати за проїзд в громадському транспорті м. Вінниця». 

Меморандум передбачає налагодження ділових стосунків і розвиток довготривалої, ефективної і взаємовигідної співпраці, спрямованої на розробку і спільну реалізацію прийнятих рішень у сфері розвитку безготівкової економіки міста. Серед них - оплата банківськими картками за проїзд у громадському транспорті.

Пілотним проектом підписантів стане партнерство по впровадженню безготівкової оплати проїзду у громадському транспорті Вінниці. Воно відбуватиметься шляхом забезпечення прийому безконтактних банківських карток безпосередньо на валідаторах автоматизованої системи оплати проїзду, що наразі впроваджується.

«Вінниця – найкомфортніше місто для проживання, і ми воліємо створювати зручні міські сервіси, які будуть дійсно відповідати титулу найкомфортнішого міста. Всім відомо, що ми зараз в стадії реалізації проекту «Електронний квиток», який буде охоплювати весь громадський транспорт у місті Вінниці. Звичайно, ми знаходимось в пошуку тих партнерів, які допомогли б нам створити найбільш зручне і найбільш ефективне та якісне кінцеве рішення. Ми хочемо, щоб за будь-якої можливості у майбутнього користувача цієї системи не було жодних технологічних обмежень. Більше того, компанія Visa, яка присутня в світі вже протягом 60 років, має дуже велику компетенцію і ми хочемо використовувати цю компетенцію задля того, щоб ті сервіси, які ми продукуємо разом, були зручними», - сказав заступник міського голови Владислав Скальский

У Вінниці підписали Меморандум, який сприятиме реалізації проекту з автоматизованої системи збору плати за проїзд

Також він розповів, що компанія Visa має неабиякий досвід не лише в галузі впровадження засобів безконтактної оплати в громадському транспорті України, а й має дуже хороший набір рішень для систем паркування та інших і об’єктів  муніципального господарства, які можуть бути цікавими і зручними для вінничан в майбутньому. 

"Сьогодні ми тільки розпочинаємо наше офіційне співробітництво. До речі, це не означає, що тільки картки Visa будуть обслуговуватись в транспорті. Visa дає уніфіковане рішення для транспорту безготівкових грошей, гарантує, що це рішення буде найвищої якості, воно буде забезпечене найвищим ступенем захисту. Нам потрібне таке рішення, адже, якщо хтось приїде в місто, він повинен мати можливість розрахуватися і не мати при цьому жодних обмежень», – каже Владислав Скальський.

Регіональний менеджер Віза в Україні, Грузії та Арменії Дмитро Крепак зазначнив, що компанія має за честь підтримати проект із запровадження автоматизованої системи збору плати за проїзд у Вінниці і вважає. Також він вважає, що такий розрахунок – це зручно для людей.  

«Щодо розвитку платіжних безконтактних рішень в транспорті Україна випереджає більшість країн Європи. Якщо ви сьогодні подорожуєте містами Австрії чи Франції, то у вас, на жаль, на сьогодні немає можливості розрахуватися вашою карткою українського банку в їх транспорті, а в українських містах ця можливість вже є. А турист з Європи, який приїжджає в українські міста, в тому числі в майбутньому до Вінниці, може не задумуватись, де йому придбати квиток, а просто прикласти картку будь-якого банку, чи французького, чи італійського, чи американського і розрахуватися за свій проїзд. Тобто ми маємо зручність, безпечність і європейський підхід до цього питання», – зазначив Дмитро Крепак.

У Вінниці підписали Меморандум, який сприятиме реалізації проекту з автоматизованої системи збору плати за проїзд

«Важливо, щоб все обладнання, яке буде встановлене у транспорті, було найвищої якості, мало міжнародні сертифікати і могло обслуговувати банківські картки. Вимоги до безпеки при обслуговуванні банківських карток однозначно високі. Тому ми робимо все, щоб наше обладнання дійсно буде відповідати всім вимогам. Ми мріємо про те, що ми будемо найпершим містом, яке підтримуватиме безготівкові платежі на такому рівні. У Європі тільки починають розвиватися безготівкові платежі саме в транспорті, тому місто Вінниця буде в першій десятці міст, де будуть запроваджені такі рішення», – вважає директор КП «Вінницякартсервіс» Катерина Бабіна.

У Вінниці підписали Меморандум, який сприятиме реалізації проекту з автоматизованої системи збору плати за проїзд

«Познайомившись з проектом та людьми, які його реалізують, можу сказати, що за підходом, процедурою, обладнанням він є найпрогресивнішим в Україні на сьогодні. Хочу наголосити, що ні в якому разі не буде обмеження прийому інших платіжних систем. Щодо поглиблення взаємодії, то воно буде як технологічним, так і з точки зору розширення проектів. Технологічно, ми будемо намагатися доводити рівень сервісу до нашої верхньої точки, взявши за приклад лондонський підхід. Також ми будемо постійно розвивати рівень сервісу оплати проїзду за допомогою банківської картки, це і мобільний додаток, і віддалене поповнення тощо. Щодо розширення спектру проектів, то це і велопрокат, і паркування, будемо ділитись досвідом. Ми дуже раді, що Вінниця відкрита до інноваційних рішень і до співпраці», – каже керівник групи інновацій Віза в Україні, СНД і Південно-Східній Європі Євгеній Лесняк.Переглядів: 2165
Поширень: 0