Науковці Вінницького національного аграрного університету здобули "бронзу" на Міжнародному молодіжному конкурсі стартапів у Вірменії

Вінницький національний аграрний університет взяв участь у Міжнародному молодіжному конкурсі «STARTUP-ПРОЕКТ», який проходив у рамках реалізації проекту «Вищі навчальні заклади для молодіжного підприємництва» за програмою Erasmus+  12-14 листопада 2018 року у м. Єреван, Вірменія. Це конкурс бізнес-ідей та проектів, які спрямовані на розвиток підприємницької ініціативи та креативного мислення, навичок бізнес-моделювання та бізнес-проектування, перевірку бізнес-ідей на реалістичність. Молоді науковці ВНАУ здобули третє місце за стартап GET-ECO.

На міжнародний молодіжний конкурс  було представлено 87 робіт від представників України, Вірменії, Латвії, Казахстану, Молдови, Росії, Білорусії і Грузії. За результатами рейтингового оцінювання проектів міжнародними експертами у ІІ тур конкурсу пройшли 18 команд, 3-и із яких – Вінницького національного аграрного університету: Автоматизована гідроферма з можливістю віддаленого керування (GET ECO); Vegetech; Vibro Mill.

13 листопада завершився другий етап конкурсу, під час якого команди презентували і захищали свої бізнес-ідеї і проекти перед високомпетентним міжнародним журі, до складу якого увійшли представники ділових кіл і бізнес освіти з країн Східного партнерства та Європейського союзу.

Ідея стартапу «Автоматизована гідроферма з можливістю віддаленого керування» полягає у створенні повністю автономної і роботизованої ферми, де для вирощування використовується метод гідропоніки, який дозволяє замінити ґрунт на поживний субстрат (розчин) з усіма необхідними мікроелементами, ферментами, органічними і мінеральними речовинами.  Це забезпечує пришвидшений ріст і повноцінний розвиток рослини удвічі, при цьому збільшуючи врожайність продукту на 50-60%, і, що найважливіше, в результаті ми отримуємо екологічно чистий продукт. Даний стартап дозволяє також впроваджувати у виробництво роботизовану руку-маніпулятор, удосконаленням якої теж займаються науковці ВНАУ. 

Науковці Вінницького національного аграрного університету здобули "бронзу" на Міжнародному молодіжному конкурсі у Вірменії

Ще один проект, який презентували вчені Вінницького національного аграрного університету – це  Vibro Mill, який вже успішно зарекомендував себе у світовій спільноті, викликавши жвавий інтерес провідних бізнес-компаній. Саме цей проект отримав перемогу на Міжнародному конкурсі стартапів у Данії і увійшов до фіналу Міжнародного молодіжного конкурсу «STARTUP-ПРОЕКТ» у м. Єреван, Вірменія. Стартап вирішує актуально-практичні задачі зі створення технології, яка могла б здійснювати структурну модифікацію будь-яких сипучих матеріалів, що дозволяє значно покращити технологічні і експлуатаційні властивості  речовин, що обробляються.

У другому етапі конкурсу 18 проектів розділили на 2 групи, які оцінювали різні групи експертів та жюрі. Два стартапи ВНАУ - Vibro Mill та GET-ECO потрапили до першої групи, а стартап VegeTech - до другої. З кожної групи обрали по 2 стартапи, які ввійшли у четвірку фіналістів. Зі стартапів ВНАУ у четвірку був відібраний GET-ECO. Четверо фіналістів повторно пітчились і відповідали на питання об’єднаного жюрі. У результаті напруженої боротьби команда «Автоматизована гідропонна установка з можливістю віддаленого керування» (GET-ECO) впевнено здобула бронзу і везе до України чергове визнання вітчизняних інноваційних розробок.Переглядів: 2697
Поширень: 1