Вінниця вшановує Героїв Небесної Сотні

20 лютого уся країна вшановуватиме пам'ять Небесної Сотні – згідно з Указом Президента України з 2015 року ця дата визначена Днем Героїв Небесної Сотні. Найтрагічніші події Революції Гідності у 2014 році, - криваві розстріли майданівців у столиці, - тривали три дні, з 18 по 20 лютого. Щороку у ці дні українці згадують і вшановують загиблих патріотів, які, заплативши власним життям за свободу і європейський вибір українців, назавжди змінили хід історії нашої держави. 

Сьогодні, 18 лютого, на Майдані Небесної Сотні у Вінниці зібрались городяни, щоб згадати подвиг і самопожертву та віддати шану Небесній Сотні, яка віддала свої життя за майбутнє України в складі європейських держав. Тут, біля бронзового монументу «Дерево Свободи», на відкриття якого торік з різних куточків країни приїхали тридцять родин полеглих Героїв, присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. 

Серед Героїв Небесної Сотні – троє наших земляків. Вінничанин Максим Шимко та жмеринчани Валерій Брезденюк і Леонід Полянський. Усім посмертно було присвоєно найвищу державну нагороду – Герой України. 

Вінниця вшановує Героїв Небесної Сотні

Мати Максима Шимка, в якого 20 лютого 2014-го влучила куля снайпера, коли він намагався врятувати пораненого, Зоя Кузьменко, не стримуючи сліз, сказала: «У цей день, 18 лютого, п’ять років тому на Майдані загинув наш земляк Валерій Брезденюк. Саме тоді почались ці криваві вбивства на Майдані. І ніхто не міг повірити в те, що таке могло статись. Спочатку діти вийшли на Євромайдан за Європу, бо їм хотілось такого життя, як в Європі. А пізніше наші хлопці вийшли уже за Україну. За те, щоб вам, дорогі земляки, жилося добре, щоб Україна була найкраща, щоб ми ніколи не знали горя. В Небесній Сотні було дуже багато молодих людей, які ще не встигли одружитись і сказати жодній дівчині: «Кохаю». І заради них ви повинні жити так, щоб підняти нашу державу на найвищий щабель у світі. Я люблю Україну, і так любив мій Максим, так любила вся Небеса Сотня».

Вінниця вшановує Героїв Небесної Сотні

Після зворушливих слів матері полеглого Героя, усі присутні поклали квіти до пам’ятника Небесній Сотні. Як і рік тому, під час відкриття «Дерева Свободи», багато людей прийшли з квітами білого кольору. У заході взяли участь представники громадських організацій, керівництво міста та області, вінничани, які пам’ятають події Революції Гідності та вважають за свій громадянський та людський обов’язок вшанувати пам’ять загиблих патріотів.

Вінниця вшановує Героїв Небесної Сотні

А на Європейській площі біля Стели Пам’яті та пам’ятного знаку Небесної Сотні та героям АТО у цей час зібралась молодь. Вінницькі студенти поклали квіти до символічних місць, тут також згадували загиблих на Євромайдані, вшанували їхню пам'ять хвилиною мовчання, читали вірші про Революцію Гідності, а також провели флешмоб «Герої не вмирають!», під час якого молодь вишикувались у формі числа 100 та випустила в небо голубів в знак пам’яті про Небесну Сотню. Переглядів: 7827
Поширень: 11