Володимир Месюра отримав відзнаку світового гатунку за розвиток мистецтва спортивного програмування

Професор кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Володимир Месюра, директор Вінницького майданчика півфіналу першості світу по південно-східній Європі, координатор Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, взяв участь у 43-му фіналі студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС (Порту, Португалія).

Саме завдяки його тренерському таланту команда ВНТУ тричі пробивалася до світового фіналу. І вклад професора Месюри в організацію та проведення європейського регіонального півфіналу ICPC дуже значимий. Що підкреслив Білл Поучер, виконавчий директор АСМ-ІСРС, підтвердивши права України на проведення фіналу першості світу наступного року.

З 30 березня по 4 квітня в університеті Порту, у місті, яке двічі визнавалося найцікавішим для відвідування містом Європи, у 43-тє відбувся фінал студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС, в якому взяли участь 135 кращих команд світу.

Масштаби цієї наймасовішої та найпрестижнішої студентської олімпіади вражають. Лише у регіональних відбіркових змаганнях, котрим здебільшого передують національні відбіркові олімпіади з програмування, у цьому сезоні взяли участь 52710 студентів з 3233 університетів 110 країн усіх континентів світу! Це більш, ніж учетверо перевищує кількість спортсменів, які взяли участь в усіх етапах літніх Олімпійських ігор 2016 року.

Вперше за останні роки Україну було представлено у світовому фіналі лише однієї командою — командою Національного технічного університету «Харківський політехнічний університет», яка посіла почесне 71-е місце, розв’язавши 4 задачі з запропонованих 11-ти.

Зауважимо, що це був другий результат серед команд, які представляли південно-східний півфінал першості світу, що проводиться паралельно у Вінницькому національному технічному університеті та Бухарестській політехніці.

При цьому переможці півфіналу, команда університету Ніш з Сербії, розв’язала 5 задач, команда Яського університету ім. А. Й. Кузи (Румунія) – 4 задачі (з гіршим за харків’ян часом), університет Софії (Болгарія) – 3 задачі.

Чемпіоном світу другий рік поспіль став представник південної Євразії — команда Московського державного університету, Російська Федерація, яка єдина розв’язала 10 задач. Лише 2 команди розв’язали по 9 задач, 3 – по 8, 14 – по 7. Таблицю результатів світового фіналу можна переглянути за посиланням.

До призерів першості світу увійшли 2 європейські команди: університету Варшави, Польща (4-е місце, золота медаль), і університету Вроцлава. Польща, (6 –е місце, срібна медаль). Зауважимо, що другу «медальну» історію в європейському регіоні після Польщі має Україна, на рахунку якої є 2 золоті медалі (Львівський національний університет ім. І. Франка, 2008 р., та Київський національний університет ім. Т. Шевченка, 2010 р.), 2 срібні (Донецький національнийуніверситет, 2011 р., та Київський національний університет ім. Т. Шевченка, 2013 р.) і 2 бронзові (Київський національний університет ім. Т. Шевченка , 2003 р., та Львівський національний університет ім. І. Франка, 2016 р.).

Україна була представлена у світових фіналах і найбільшою у європейському регіоні кількістю університетів – 11.

Найчастіше до фіналів пробивалися команди Київського національного університету ім. Т. Шевченка (11 разів), Львівського національного університету ім. І. Франка (6), Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського (4), Вінницького національного технічного університету (3), Національного технічного університету України «Київський політехнічний університет імені Ігоря Сікорського» (3) і Національного технічного університету «Харківський політехнічний університет» (3).

Участь у фіналі першості світу нині взяла участь делегація України у складі: Володимир Месюра, професор кафедри комп’ютерних наук Вінницького національного технічного університету, директор Вінницького майданчика півфіналу першості світу по південно-східній Європі, координатор Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, яка є наймасовішою студентською олімпіадою з програмування в європейському регіоні; Сергій Петров, доцент Сумського національного університету, голова команди технічного забезпечення Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування та Альфія Антонова, доцент Одеської національної академії харчових технологій, координатор другої групи ІІІ- го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування.

Члени української делегації взяли участь у семінарі регіональних директорів півфіналів першості світу.

Володимир Месюра отримав нагороду за активну участь у розвитку мистецтва програмування шляхом організації та проведення європейського регіонального півфіналу ICPC. Члени української делегації також відвідали консульство України у місті Порто, де взяли участь у першому турі виборів Президента України. А також взяли участь в організації заходів світового фіналу.

Важливим результатом роботи української делегації стало підтвердження Біллом Поучером, виконавчим директором АСМ-ІСРС, професором університету Бейлора , США, права України на проведення фіналу першості світу у 2020 році. Наступний фінал першості світу АСМ-ІСРС відбудеться 21-26 червня у м. Москва, Російська Федерація.