У Вінниці навчали працівників міської ради, комунальних підприємств і закладів як оприлюднювати відкриті дані

 У Вінницькій міській раді, 19 та 21 листопада 2019 року,  відбулися навчальні заходи - тренінги для працівників мерії,  комунальних підприємств, закладів  щодо правил оприлюднення відкритих даних на Порталі Відкритих даних міської ради. В навчаннях брали участь 166 представників розпорядників інформації, серед них були - керівники та відповідальні особи за оприлюднення відкритих даних виконавчих органів, комунальних підприємств, закладів. 

Окрім того, змінили склад робочої групи, яка контролюватиме виконання оприлюднення цих даних. До неї входять представники двох департаментів міської ради: інформаційних технологій і правової політики та якості. 

Ще в 2017 році Вінницькою міською радою було підписано тристоронній  Меморандум про співпрацю щодо відкритих даних з Державним агентством з питань електронного урядування України та Фондом «Євразія» (Проект міжнародної допомоги «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах (TAPAS).  

У Вінниці навчали працівників міської ради, комунальних підприємств і закладів як оприлюднювати відкриті дані

Вінницька міська рада одна з перших приєдналася до Міжнародної Хартії відкритих даних. 

«Ми певний час опрацьовували останні зміни до Постанови КМУ «Про затвердження Положення про набори даних відкритих даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» від 21.05.2015 року №835,  для того, щоб стандартизувати набори даних та спростити роботу для відповідальних осіб за оприлюднення наборів даних в майбутньому. В результаті, затверджено  рішення виконавчого комітету міської ради «Про порядок розміщення Вінницькою міською радою та її виконавчими органами, підпорядкованими комунальними підприємствами та закладами наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, в мережі Інтернет» від 14 листопада  2019 р. №2874. Тож, при підготовці та оприлюдненні наборів у форматі відкритих даних необхідно дотримуватися рекомендованих департаментом інформаційних технологій інструкцій з підготовки, форматування та публікації даних на Порталі відкритих даних Вінницької міської ради. На разі, до публікації відкритих даних прикута увагу громадськості, ми маємо на меті зробити це на високому рівні і зайняти кращі позиції в різноманітних Рейтингах прозорості», - зазначив заступник міського голови Сергій Тимощук

У Вінниці навчали працівників міської ради, комунальних підприємств і закладів як оприлюднювати відкриті дані

На тренінгах обговорено: сам перелік наробів даних, де саме та яким чином необхідно здійснювати публікацію відкритих даних і періодичність їх оновлення. Основне -  це зроблено акцент про те, що відкриті дані – це публічна інформація, у формі відкритих даних, яка це систематизована та є доступною для всіх і оприлюднюється у відповідних машиночитаних форматах. Дана інформація структурована таким чином, що дає змогу інформаційним системам ідентифікувати, розпізнавати, перетворювати і отримувати конкретні дані без участі людини.Переглядів: 1383
Поширень: 0