З початку 2014 року відмінено свідоцтва платника єдиного податку, натомість можливо отримати витяг з реєстру платників єдиного податку в органах Міндоходів.

Щоб зареєструватись платником єдиного податку особі потрібно: подати у паперовому вигляді реєстраційну заяву до органів Міндоходів; державний реєстратор передає до органів Міндоходів скановані копії реєстраційних заяв в електронному форматі та відомості з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної чи фізичної особи-підприємця; подати через мережу Інтернет реєстраційну заяву затверджену електронним цифровим підписом.

Дані про реєстрацію осіб, як платників єдиного податку оприлюднюють на єдиному державному реєстраційному веб-порталі та офіційному порталі Міндоходів.

У процедурі та строках реєстрації «єдинників» теж є певні зміни. Якщо згідно Податкового кодексу не має підстав відмовити особі у реєстрації, то контролюючий орган повинен протягом двох робочих днів від дати надходження заяви про перехід на спрощену систему оподаткування зареєструвати особу, платником єдиного податку. Якщо у реєстрації відмовлено – то також протягом 2-х робочих днів орган надає письмове вмотивоване пояснення. Відмову можливо оскаржити у встановленому порядку.

До того ж отримувати витяги з реєстру платникам єдиного податку не обов’язково. Оскільки щоденно на державному реєстраційному порталі та сайті Міндоходів оприлюднюються дані з реєстру платників єдиного податку. Видача витягів з реєстру надається безкоштовно.

Отримане у минулому році свідоцтво платника єдиного податку підтверджує перебування платника на спрощеній системі оподаткування до отримання витягу з реєстру та/або при відмові від спрощеної системи оподаткування.

Якщо платник відмовився від спрощеної системи оподаткування або отримав витяг з реєстру він обов\'язково повинен повернути Бланк свідоцтва платника єдиного податку до контролюючого органу.


Переглядів: 2547
Поширень: 0