Минулого тижня в м. Київ відбувся Кубок України з боротьби Кураш серед дорослих.

В даних змаганнях взяли участь 6 вихованців МДЮСШ № 5, які вибороли: чотири  1-х місця та два 2-х місця.

На Кубку України з боротьби кураш вінничани здобули 4 золотих та 2 срібних медалі

Переможцями даних змагань стали: Колесник Валерія, Тросюк Світлана, Рогова Вікторія та Даіаурі Важа.

Для інформації:

Боротьба Кураш – це традиційний вид боротьби для турків, азербайджанців, узбеків, казахів, уйгурів, туркмен, татар, киргизів, тобто для представників тюркських народів. Змагання з Кураш проходили під час різних свят, весіль тощо. Як самостійна спортивна дисципліна боротьба Кураш сформувалася не так давно. На початку 1990-х в Узбекистані почали активне відродження цієї боротьби. Наприкінці минулого століття був проведений перший планетарний форум з Кураш. А у 2003 році Генасамблея Олімпійської ради Азії визнала боротьбу Кураш в якості офіційного виду спорту.

Це неолімпійська дисципліна, яка офіційно визнана в Україні. Кураш не представлений в програмі Всесвітніх чи Олімпійських ігор. В нашій державі доволі інтенсивним розвитком даного виду займається Всеукраїнська федерація боротьби Кураш. Щодо заходів чи секцій, які проводяться в Кураш, дізнавайтеся на нашій спортивній мапі.