Протягом минулого року більш ніж 350 спортсменів-вінничан взяли участь у 215 Всеукраїнських заходах, 286 з них стали переможцями і призерами. Понад 100 спортсменів різних вікових груп захищали честь України на 32 офіційних міжнародних змаганнях різного рівня, якими здобуто 29 медалей різного ґатунку. Крім цього проведено 158 обласних фінальних спортивно-масових заходів, в яких взяли участь 13156 учасників.

До складу збірних команд України з олімпійських та неолімпійських видів спорту (члени збірних команд + кандидати + резерв) у 2010 році було зараховано – 205 вінничанин, що на 27 більше ніж у 2009 році.

Особливо вдало в 2010 році в міжнародних змаганнях з олімпійських видів спорту виступили:

МСУМК Костянтин Балицький та Анна Письменська, які стали срібними призерами чемпіонату Європи відповідно з греко-римської боротьби і стрибків у воду, а легкоатлети Наталя Добринська та Михайло Книш здобули відповідно срібну і бронзову нагороди чемпіонату Європи. Золоту медаль Чемпіонату світу з греко-римської боротьби серед юніорів виборов Ігор Дідик. Чемпіоном світу з боксу серед молоді став Олег Неклюдов та золоту медаль чемпіонату Європи серед юніорів здобув веслувальник Віталій Голюк. Чемпіонкою світу з веслування на байдарках і каное, стала ЗМСУ, олімпійська чемпіонка Пекіна Інна Осіпенко-Радомська, яка за підсумками минулого року визнана кращою спортсменкою України 2010 року.

У неолімпійських видах спорту: перемогу на чемпіонаті світу здобув ЗМСУ зі стрибків на акробатичній доріжці Віктор Кифоренко, срібні нагороди чемпіонату світу вибороли спортсмени з унібою Юлія Бондаренко, Сергій Гнесь та з ушу Руслан Нагорнюк, ще 6 бронзових медалей здобуто представниками унібою.

Золото на чемпіонаті Європи з сумо здобула Світлана Тросюк; з універсального бою Ірина Геталюк, Олександр Біленький, Олександр Базь; з городкового спорту ЗМС Анатолій Телятников серед дорослих спортсменів та Юрій Гаращенко серед юнаків. Чемпіоном Європи з пауерліфтингу в жимі лежачи став Іван Чупринко. Золотими медалістами чемпіонату Європи з екстремального орієнтування стали Людмила Яременко і Ольга Мазур та ще 4 та 2 срібні нагороди вибороли відповідно спортсмени з унібою та сумо.

Норматив майстра спорту України у 2010 році вперше виконали 60 спортсменів (+13 у порівнянні з 2009 роком); 7-ми - спортсменам було присвоєно звання майстра спорту України міжнародного класу (+1 у порівнянні з минулим роком); 1 – ЗМСУ (-4 у порівнянні з 2009 роком); 3-м особам присвоєно звання - ЗТУ; 257 - КМС (+102).

За підсумками державного конкурсу з ВСМ 2010 року серед територіальних фізкультурно-спортивних організацій 2-ї групи областей України Вінниччина посіла II місце з олімпійських і I-ше місце з неолімпійських видів спорту.

Найбільшу суму очок в державному конкурсі з ВСМ з Олімпійських видів спорту мають хокеїсти – 22026, вони за рейтингом посіли II місце в Україні (президент федерації, начальник головного фінансового управління ОДА Мушинський О.А., віце-президент обласної федерації, директор облСДЮШОР з хоккею на траві Новік Ф.П., директор ШВСМ Селезньова Л.В., старші тренери П. Мазур, О.Перепелиця). Представники цього виду спорту набрали 30,0% очок від загальної кількості очок, які набрала область в державному рейтингу.

9573,5 очка набрали спортсмени, що представляють стрільбу кульову (12,7% від всіх очок, віце президент обласної федерації, ЗТУ Віктор Щерба, тренер-викладач ЗТУ Костянтин Лядишев, 4 місце в Україні з 20 областей),

На першому місці в державі спортсмени веслового слалому ((дир. СДЮШОР ім. Ю. Рябчинської Настюк В.Н., старший тренер А.Непитаєв), які набрали 8651 очок (11,5% від всіх очок області).

Легкоатлети мають 7134 очка і посіли 10 місце в Україні з 27 команд – областей (голова федерації Олександр Мендусь, старший тренер Мінсім’ямолодьспорту Костянтин Москалюк).

6562 очка набрали веслувальники на б/к (8 місце в державі з 24 команд-областей), представники греко-римської боротьби набрали 5102 очки (6,8%, третє місце в Україні, голова обласної федерації Григорій Кудик, тренери Олександр Кулібаба, Олександр Заєць, Валерій Білуха). Боксери мають 3805 очок і здобули 6 місце з 27 областей (голова обласної федерації Олег Алєкса).

Ці сім видів спорту набрали разом 62853,5 очка, або 83,6%. Інші 23 олімпійські види спорту принесли нашій області лише 16,4% від загальної кількості набраних очок у всеукраїнському рейтингу з олімпійських видів спорту.

Серед неолімпійських видів спорту Вінниччина на 1-му місці з 14 регіонів України акробати, вони у конкурсі зі спортивної майстерності набрали 10568 очок, що становить 22,8% від загальної кількості очок набраних спортсменами області (голова федерації В. Юр’єв, директор школи Леонід Голяк).

Перші позиції в державі також займають представники унібою (голова федерації, ЗТУ Михайло Біленький) та городкового спорту (голова федерації, діючий спортсмен, ЗМСУ Анатолій Телятников).

На другому місці в Україні - боротьба на поясах «Алиш» (голова федерації ЗТУ Важа Даіаурі).

Вагомий вклад в очкову скарбницю області внесли: спортивне орієнтування (г.ф. Людмила Пронтішева) та кікбоксінг – всі версії (голови федерацій Валерій Довбня та Іван Омелянчик, тренери ОДЮСШ «Спартак» № 1, Михайло Язвенюк – м. Бар і Євген Вандьо – м. Могилів-Подільський).

Всього на чемпіонатах світу 2010 року з неолімпійських видів спорту спортсменами Вінниччини здобуто 3 срібних та 6 бронзових медалей, а на чемпіонатах Європи 8 золотих, 8 срібних та 8 бронзових нагород. Однак такий результат у всеукраїнському рейтингу зі спорту вищих досягнень з не олімпійських видів спорту приніс нашій області лише 17 місце з 27 областей України (у цьому показнику рейтинг визначався без розподілу на групи).

Колегія відзначає наступні результати рейтингу 2010 року з олімпійських видів спорту:

• серед міст обласного значення – I місце м. Вінниця, голова міськспорткомітету Краєвський Сергій Станіславович; II місце - м. Козятин – начальник відділу Луцюк Павло Володимирович; III місце – м. Жмеринка – начальник відділу Добжанська Ірина Миколаївна;
  • серед районів першої групи – I місце - Калинівський район, головний спеціаліст – Кондратюк Олександр Анатолійович; II місце - Тульчинський район, начальник відділу Чепернатий С.В.; III місце – Тиврівський район, начальник відділу Лісніченко Віктор Трохимович;
  • серед районів другої групи – I місце -Тростянецький район, начальник відділу Слободяник Григорій Федотович; II місце - Томашпільський район, начальник відділу Слободян Григорій Вікторович; III місце – Погребищенський район, начальник відділу Дробович Ксенія Панасівна;
  • серед облрад ФСТ та відомств – I місце - облрада ФСТ „Колос”, голова товариства Татусяк Сергій Пилипович, заступник голови Мендусь О.П.; II місце - облрада СТП „Україна”, голова Софина В.С.; III місце -обласна організація ФСТ «Динамо», голова Нонік В.В., заступник голови Кузьмін В.В.;
  • серед спортивних шкіл вищої категорії, шкіл I групи – I місце -комунальна організація «Вінницька обласна СДЮШОР з хокею на траві «Олімпія», директор Новік Ф.П.; II місце - комунальна організація «Вінницька обласна СДЮШОР з веслування на байдарках і каное ім. Ю. Рябчинської», директор Настюк В.Н.; III місце – СДЮСШОР з легкої атлетики, директор Мендусь О. П.;
  • серед спортивних шкіл першої категорії, шкіл II групи – I місце - МДЮСШ № 2 м. Вінниця, директор Диканський Г.М.; II місце – ОДЮСШ «Колос», директор Матусенко О.Є.; III місце - МДЮСШ №5 м. Вінниця, дир. Дідик С.М.;
  • серед ДЮСШ третьої групи – I місце – МКДЮСШ «Вінниця», директор Будяк Ю.; II місце - Ободівська ДЮСШ, директор Мулько М.І.; III місце – ОДЮСШ «Спартак», директор Богун Н.М.;
  • серед ДЮСШ четвертої групи – I місце – обласна ДЮСШ зі стрільби, директор Щерба В.Л.; II місце – ДЮСШ «Орбіта», директор Золотар А.Д.; III місце - Козятинська ДЮСШ «Локомотив», директор Поліщук К.Ф.

З неолімпійських видів спорту:

• серед територіальних фізкультурно-спортивних організацій: I місце - м. Вінниця, голова міськспорткомітету Краєвський Сергій Станіславович; II місце – Вінницький район, начальник відділу Бортновський Мар’ян Томашович; III місце – м. Ладижин, начальник відділу Стоян С.М.;
  • серед ДЮСШ - I місце - МДЮСШ №5 м. Вінниця, дир. Дідик С.М.; II місце – Вінницька обласна дитячо-юнацька спортивна школа зі складно-координаційних видів спорту; III місце – МДЮСШ «Спартак», директор Гуманенко О.В;
  • серед облрад ФСТ та відомств – I місце - обласна організація ФСТ «Динамо», голова Нонік В.В., заступник голови Кузьмін В.В.; II місце – облрада ФСТ «Спартак», голова Михайлов Є.Я.; III місце – облрада СТП „Україна”, голова Софина В.С.

В складах збірних команд області крім спортсменів спортивних шкіл м. Вінниці, виступали спортсмени наступних ДЮСШ, які в скарбничку області на Всеукраїнських змаганнях принесли найбільшу кількість залікових очок: Ободівська ДЮСШ – 2214 оч., Калинівська РДЮСШ «Авангард» - 1355 очк., Бершадська РДЮСШ «Ровесник» - 983,5 очк., Гніванська ДЮСШ «Будівельник» - 849, Томашпільська РДЮСШ «Колос» - 803 очк., Тульчинська ДЮСШ для дітей-сиріт – 775, ДЮСШ м. Ладижин – 561 очок.