Отримання кваліфікаційних сертифікатів – необхідність чи вимоги законодавства?

23.05.13 17:57 Новини компаній 9732 0

Проблематика отримання сертифікатів відповідальних виконавців.

Отримання кваліфікаційних сертифікатів – необхідність чи вимоги законодавства?

З першого червня 2012 року для усіх суб'єктів містобудування стало обов'язковим зазначення у документах, які подаються замовником будівництва об’єкта архітектури до інспекцій ДАБК (державного архітектурно-будівельного контролю), номера та серії кваліфікаційного сертифіката головного інженера, архітектора проекту або експерта.

Дане питання регулюється Постановою Кабінету Міністрів України № 554 від 23.05.2011 року «Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури», згідно якої передбачено процедура здійснення професійної атестації відповідальних виконавців, а саме: експертів, інженерів технічного нагляду, архітекторів, інженерів-проектувальників.

Існує ще ряд нормативних актів, що з різних боків описують вимоги до отримання кваліфікаційних сертифікатів, проте жоден із них не розкриває процесу їх отримання та труднощів, які при цьому виникають.

Необхідну інформацію, яка б хоч трохи прояснила ситуацію можна дізнатися у кваліфікованих фахівців в галузі сертифікації будівельної діяльності, які ознайомлять Вас із вимогами та перешкодами, що виникають при отриманні кваліфікаційного сертифікату.

Однією із перших проблем, що зустрічаються на шляху отримання кваліфікаційних сертифікатів є вибір напрямку сертифікації, який би відповідав спрямуванню роботи підприємств, а саме: до сьогодні не розроблено навчальних програм та не передбачено окремих сертифікатів для монтажу мереж електропостачання, водопостачання та каналізації, зв’язку…(і таких напрямків досить багато).

Наступний ряд перепон – це: суворі вимоги та великий об’єм інформації, яку бажаючі отримати кваліфікаційний сертифікат повинні надати на розгляд органам сертифікації, а також досить тривалий час отримання результату. І головне: навіть при дотриманні усіх вимог ніхто не дасть Вам 100% гарантії, що подані документи на отримання кваліфікаційного сертифікату задовольнять «вибагливий смак» членів атестаційної комісії і результат буде позитивним.

Порада для тих, кому необхідно отримати кваліфікаційний сертифікат: не втрачайте свій дорогоцінний час, зверніться за допомогою до професіоналів, а вони в свою чергу допоможуть Вам обрати потрібний напрямок сертифікації (відповідно до специфіки роботи та освіти відповідального виконавця), вчасно та якісно підготувати пакет документів, потрапити на найближчі курси з підвищення професійної кваліфікації та підготовку до атестації. Результатом такої співпраці буде своєчасне отримання бажаного сертифікату.

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


Ваш коментар буде першим. Заповніть будь ласка форму...

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)