Проблеми медичного страхування та соціального захисту працюючого населення Вінниччини

19.08.13 00:18 Новини компаній 3083 5

Круглий стіл за участю страхової компанії «МІСТО»

Проблеми медичного страхування та соціального захисту працюючого населення Вінниччини

Проблеми медичного страхування та соціального захисту працюючого населення Вінниччини обговорювали учасники прес-конференції, яка відбулась у «Вінницькому прес-клубі».

Сьогодні в Україні існує ціла низка нормативно-правових актів, які гарантують працівникам право на безпечну працю та на соціальний захист в разі роботи в шкідливих та небезпечних умовах. Наявність нормативно-правових документів, які є підґрунтям для санітарного нагляду за умовами праці, моніторингу профзахворювань не є достатньою умовою для розв'язання проблеми захворювання працюючих. Основна причина полягає в економічній неспроможності більшості підприємств, руйнуванні системи медичного забезпечення працюючого населення та байдужого ставлення до свого здоров'я більшості працюючих. Мовляв, крива винесе, зі мною цього бути не може.

Реалії буття говорять про інше. За 2012-2013 роки у області 23 людини померли на роботі.

Усі вони перед тим проходили медичні огляди й стан їх здоров'я був задовільним.

Профогляди працюючим мають проводити роботодавці своїм коштом. Цього року 95% людей його пройшли. Але проблема у тому, що багато хто робить це формально, або по знайомству, або через «благодійні внески, подяки» - приніс книжки, а завтра забрав…

Заступник начальника управління виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Олександр Бєлов каже, що лікарі халатно ставляться до профоглядів, а пацієнти не переживають навіть за себе. А для того, щоб пройти якісний медогляд, треба заплатити 3-4 тисячі гривень.

В свою чергу начальник управління особистого страхування ПАТ «Страхова компанія «МІСТО» Олена Войцехівська наголосила на тому, що придбавши поліс медичного страхування можна пройти якісне обстеження у Вінницькому діагностичному центрі не витрачаючи такі великі кошти. Олена Олександрівна розповіла про програми добровільного медичного страхування, які впроваджує ПАТ «Страхова компанія «МІСТО» і, порадила роботодавцям та працівникам страхувати своє здоров'я.

Це невеликі гроші, але допомога реальна, - наголосила Олена Войцехівська, - сьогодні керівництво таких підприємств та установ , як ТОВ "Аграна Фрут", ВАТ «Вінницяоблводоканал», Вінницька міська рада та ряду інших впроваджують у колективах добровільне медичне страхування, і мають від цього реальні результати.

Щодо державного соціального страхування працюючих, то воно має низьку питому вагу виплат по відшкодуванню витрат на лікування професійних захворювань. Щоб отримати відшкодування людям доводиться чекати місяцями. Тоді, як виплати по страховим полісам страхової компанії «Місто» проводяться одразу після настання страхового випадку.

Учасники прес-конференції: начальник управління особистого страхування ПАТ «Страхова компанія «МІСТО» Олена Войцехівська, заступник директора Департаменту праці та соціального захисту Вінницької ОДА Микола Стефанков, заступник начальника управління виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Олександр Белов та начальник державної інспекції нагляду за промисловою безпекою та охороною праці територіального управління Держгірпромнагляду у Вінницькій області Олексій Хмелєвський зійшлись на тому, що роботодавцям потрібно більше приділяти уваги якості профоглядів та укладати договори медичного страхування колективами для контролю їх якості. У зв'язку із визначенням Закону України «Про державне соціальне страхування від нещасних випадків та професійних захворювань» вузького сегменту хвороб, віднесених до професійних, рекомендувати працюючим укладати договори страхування на випадок захворювань в працездатному віці.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Страхова компанія "Місто"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 5. СК МІСТО
  СК МІСТО
  20-08-13, 20:02 | IP:193.107.106...
  Шановний п. Макар, в Україні функціонує 440 страхових компаній. Особливістю нашої компанії є відсутність у власниках приватного капіталу (відповідні документи розміщені на нашому сайті), але не монопольне становище.

  Шановна п.Вікторія, проблеми ринку страхування є і через страхові компанії, і через клієнтів. Поки в державі не буде встановлена межа безкоштовності медицини - розвиток нормальних відносин у медичному страхуванні неможливий. Якщо ви не вірите в медичне страхування в принципі - то ви просто не наш клієнт. Нехай з вас викачують гроші... ви знаєте хто. Ризикуйте наодинці з медичною махіною.
  "Демократія, не краща форма правління - але нічого кращого людство не придумало". Те саме зі страхуванням. Але якщо ми змогли сформувати фонди і врятувати хоча б одне людське життя, коли вартість операції складала 50 і більше тисяч - наша справа вже не "викачка грошей". Погодьтесь.
 • 4. Макар
  Макар
  20-08-13, 13:32 | IP:93.77.42...
  Невже в місті немає інших страхових кампаний крім цієі і куди дивиться антимонопольний комітет.
 • 3.
  20-08-13, 08:14 | IP:81.30.173...
  СК МІСТУ. Ныхто й не пише про те,що лыкування має бути безкоштовним.Якщо вже люди мусять лікуватися, то щось,мабуть,мають і заплатити. Але ж діагностика! На аппарати йдуть бюджетні гроші,тобто,це вже власність держави.То чому ж люди мають за це викластися? Чи може колись(років 10-20) народжували по-другому? Але не було купи дорогих і не потрібних аналізів.Ніхто ж не буде робити вагітній аборт на пізньому терміні вагітності,якщо якийсь аналіз виявить патологію в утобі.Поставлять перед фактом.То за що ж тоді людина заплатила? Діагностики все більше і вона краща,а пологів з нездоровими малюками все більшає...
  Все це- 100% викачка грошей,а посередники лише хотять,щоб гроші не напряму проходили, а й самим з цього щось мати. Вчіть економіку і не дуріть людей! тут бо ж багато нормальних читачів і дописувачів.Всі все розуміють і знають,що ви не маєте ніякого права насильно примушувати громадян до страхування ризиків.Кожна людтна сама вправі вибирати в міру своєї обізнанності чи то воді.А про медосмотри,то взагалі не ваша справа.Нехай кожне відомство займаєтося своєю: розслідує нещасні випадки на виробництві чи то профзахворювання.Бо навіто хороші і професійні лікарі,на жаль,не завжди можуть адекватно ризику оцінити проблему хвороби по уже наявній діагностиці і ніхто не доведе їх профнепридатності та й не стане цього робити. Так що збагатитися на грошах роботодавців навряд чи вийде.Ніхто своїм коштом не буде робити супердіагностики, а людям це і не потрібно і дорого.
 • 2. СК МІСТО
  СК МІСТО
  19-08-13, 19:05 | IP:193.107.106...
  Шановна, п.Вікторія,
  Вдячні за проявлену увагу до нашої компанії. Хочу вам повідомити, що компанія "МІСТО" на сьогодні пропонує більше 40 програм страхування, в Європі популярністю користується не менше 300 страхових програм.
  Усі програми з медичного страхування мають набір відповідних ризиків, забезпечення та гарантій. Жодних гарантій вам не надає благодійний внесок чи перелік ліків на клаптику паперу. На жаль ,основні проблеми у медицини є дві:
  безкоштовність і безконтрольність.
  Конституція гарантує безкоштовність у межах бюджету країни. Але за 6 гривень на день неможливо надати нормальну медичну допомогу паціентам, за 6 гривень неможливо надати достойну зарплату лікарям, за 6 гривень неможливо оновити медобладнання тощо.
  Поширеними в медицині є факти встановлення невірних діагнозів, виписування зайвих ліків, проходження непотрібних аналізів, які не тільки підривають сімейний бюджет, а й можуть становити небезпеку для здоровя. Страхова компанія як ніхто зацікавлена у вашому здоровю і проводить відповідний контроль.
  Формальні профогляди - це ще одна проблема медицини, яка призводить до несвоєчасного виявлення проблем зі здоровям працівників.
  Система контролю якості нашої компанії показує, що 95% клієнтів повністю задоволені нашими послугами,адже ми виконуємо свої зобовязання. А а якщо ви маєте конкретні претензії - готові їх вислухати персонально.
  З повагою, СК"МІСТО"

 • 1.
  19-08-13, 08:32 | IP:81.30.173...
  А "Місто" все ніяк не знайде способів,як "яесно" відібрати на "добровільних" засадах у громадян гроші. Бо з породіллями їх було послано і правильно зроблено! Страховка ні від чого не захищає і вже точно не дає гарантій здоров"ю. А якщо щось і знайдуть-чи стане краще людині? Раніше хворіли меньше,бо меньше обстежувалися і нічого не знали про "сплячі" хвороби усередині. А тепер екологія гірша(завдяки старанням влади!).
  Всі ці "представники" круглого столу забули певно,що у нас медицина безкоштовна за Конституцією і постійно та все нахабніше намагаються втручатися в права людей.Ніхто з них не запропонував зробити медогляди безкоштовними для людей ,працюючих на підприємствах зі шкідливими умовами праці. Всіх лиш гроші цікавлять.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)