Вінницькі митці бачать козака Мамая таким

15.08.11 05:13 13268

У ВОЦНТ відкрилась виставка “Козак Мамай — таємничий дух козацтва”

Вінницькі митці бачать козака Мамая таким

Виставка живописних робіт та картин вирізьблених з дерева відкрилась у Вінницькому обласному центрі народної творчості. Вона присвячена 20-ій річниці Незалежності України і має назву “Козак Мамай — таємничий дух козацтва”. У світлиці центру представлено понад 40 робіт десяти художників та одного різьбяра Петра Пипи.

Зі слів мистецтвознавця Тетяни Журунової, козаки Мамаї відомі з 17-18 століття — доби українського Бароко.

- До цих пір мистецтвознавці не визначились з його походженням, канонами, за якими він зазвичай писався. Навіть існує версія про те, що козак Мамай з’явився ще з тих часів, коли наш край був поневолений монголо-татарами. Є версія, що саме він був втіленням лицарського ордену на Запорізькій Січі. А певний набір обов’язкових предметів, які присутні на картинах, свідчить про те, що це був певний таємний ритуал, у який всіх інших не посвячували. Про нього відомо було лише посвяченим у цей лицарський орден, - розповідає Тетяна Журунова. - Тема козака Мамая пройшла кілька століття і досі художники повертаються до неї. І лише з початку 20 століття з’являються різноманітні варіанти козаків Мамаїв, індивідуальне художнє бачення та сучасне його трактування.
Як, наприклад, у Ігоря Майструка, який зобразив козака з картами, що не характерно традиціям.

робота Ігора Майструка

Для художниці Ірини Кравченко зображення легендарних осіб — проба пера, оскільки працює вона в таких жанрах як пейзаж та натюрморт. Тож, вперше спробувала його намалювати, коли їхала на фестиваль у Дніпродзержинськ.

- Мені казали, що живопис - це просто задоволення, але люди, які працюють в цьому жанрі, серйозно до цього ставляться. До того ж треба добре знати історію і канонічність зображення Мамая, - ділиться Ірина Кравченко. - Я спочатку спробувала на ватманах. А далі використала фото знайомого з вусами, які знайшла у альбомі.

робота Ірини Кравченко

На зображенні козаків спеціалізується вінницький живописець Іван Горобчук. Проте до теми козака Мамая він активно звернувся лише у 2008 році, коли намалював чотири робити на полотні для Всеукраїннської виставки. Зараз у доробку художника 47 Мамайв. Але ці, які представлені на виставці, намальовані за канонами: у відповідній позі, на дереві, левкасі... з певними атребутами (рушницею, шаблею, бандурою, конем)...

- Інколи я застосовую позолоту чи кракелюр, для того, щоб досягти ефект старіння, - розповідає Іван Горобчук. - Але ніколи не пишу такі роботи на замовлення. Бо комусь подобається, а комусь — ні. Все досить індивідуально.

робота Івана Горобчука

А директор ВОЦНТ Тетяна Цвігун наголосила, що в роботах художників бачить лише оптимізм.
- Мені б хотілось, щоб і виставка заставляла наших сучасників оптимістично дивитись на життя. І більше вкладати сил у те, щоб Україна була міцною, гарною і сильною державою, - наголосили Тетяна Цвігун.

Переглянути експозицію можна до першого вересня.

Фото

Вінницькі митці бачать козака Мамая таким Вінницькі митці бачать козака Мамая таким Вінницькі митці бачать козака Мамая таким Вінницькі митці бачать козака Мамая таким Вінницькі митці бачать козака Мамая таким Вінницькі митці бачать козака Мамая таким Вінницькі митці бачать козака Мамая таким Вінницькі митці бачать козака Мамая таким Вінницькі митці бачать козака Мамая таким Вінницькі митці бачать козака Мамая таким Вінницькі митці бачать козака Мамая таким Вінницькі митці бачать козака Мамая таким Вінницькі митці бачать козака Мамая таким Вінницькі митці бачать козака Мамая таким Вінницькі митці бачать козака Мамая таким Вінницькі митці бачать козака Мамая таким Вінницькі митці бачать козака Мамая таким Вінницькі митці бачать козака Мамая таким Вінницькі митці бачать козака Мамая таким Вінницькі митці бачать козака Мамая таким

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Катерина ВАСИЛЬКІВСЬКА
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)