Нові подільські імена з’явились у Вінницькому краєзнавчому музеї

19.08.11 09:46 6420 1

Відкрилась виставка робіт корифеїв народного мистецтва

Нові подільські імена з’явились у Вінницькому краєзнавчому музеї

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка майстрів народного мистецтва «Славетні імена». На ній представлені такі роботи декоративно-ужиткового мистецтва як вишивка, кераміка, ткацтво, витинанки живописні та флористичні твори.

Їх виконали подоляни, які у різний час прославили Україну, тому присвячена виставка 20-ій річниці Незалежності України.

З-поміж відомих народних майстрів, таких як Ольга Леонова, Марія Деркач, Олексій Луцишин, Олександр Салюк, Марія Руденко, Валентина Васильєва (всього понад 20 авторів) є й маловідомі імена. Такі як Фросина Онацько з села Слобода-Яришівська Могилів-Подільського району.

Мистецтвознавець Тетяна Журунова розповідає: «Ми її як художницю лише почали відкривати. Роботи зібрані після смерті художниці у людей, яким вона їх дарувала. Зазвичай це були сусіди. А після її смерті бібліотекар села Слобода-Яришівська зібрала цілу кімнату з більш як 20-ти робіт. Її картини - класичні українські. Навіть сюжети, які вона обирала, походять з 19 століття.»

Деяких прийомів малювання, за словами Тетяни Журунової, Фросина навчилась у художників, які приїжджали розписувати церкву. Але її роботи з типовими сюжетами класичної картини. Тому співробітники краєзнавчого музею мають намір повезти картини на виставку до Музею Івана Гончара.

Але всі роботи показують типово національні особливості українського мистецтва. Так донька художниці Орисі Зацерковної Наталя Довга висловилась про виставку: «Всім цим майстрам боліло серце за Україну, тому в їх роботах – любов до рідної землі. І хотілось би побажати – як би тяжко нам не було, але щоб ми ніколи не шкодували, що здобули незалежність».

Відвідати виставку можна до 30 вересня.

Фото

Нові подільські імена з’явились у Вінницькому краєзнавчому музеї Нові подільські імена з’явились у Вінницькому краєзнавчому музеї Нові подільські імена з’явились у Вінницькому краєзнавчому музеї Нові подільські імена з’явились у Вінницькому краєзнавчому музеї Нові подільські імена з’явились у Вінницькому краєзнавчому музеї

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Анна Мельник
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


  • 1. Журунов Борис
    Журунов Борис
    29-10-11, 23:00 | IP:95.55.107...
    Не буду комментировать ни статью, ни все, что связано с искусством. Меня заинтересовала фамилия искусствоведа Татьяны Журуновой. Дело в том, что моя семья тоже носит такую фамилию. Мы сейчас пытаемся составить генеалогическое древо, и поэтому ищем всех однофамильцев. А вдруг у нас окажутся общие корни.
    Журунова Галина Борисовна - 90 лет; Журунов Борис Петрович - 64 года. Наши предки родом из Курской области. Знаем, что у Журунова Бориса Николаевича - 1865года рождения было еще 17 братьев. Если возможно, то хотелось бы, чтобы Татьяна Журунова откликнулась. Наш E-mail:bpinvest47@gmail.com. Контактный тел.8-981-769-08-90

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)