Стусівські читання у Вінниці

20.01.12 01:31 2858 0

«І в смерті з рідним краєм поріднюсь»: Василь Стус і Вінниччина

Стусівські читання у Вінниці

Світ побачила нова книга про видатного українського поета Василя Стуса «І в смерті з рідним краєм поріднюсь». Упорядником видання є відома поетеса Ніна Гнатюк та журналіст Тарас Ковальський. Презентація книги відбулась у бібліотеці ім. Тімірязєва в рамках проведення Стусівських читань.

Понад 20 років Стусівські читання традиційно проходять у січневі дні на Вінниччині. Започатковані саме з ініціативи колективу ВОУНБ ім. К.А.Тімірязєва, вони з року в рік об’єднують навколо себе цвіт місцевої інтелігенції, всіх, кому не байдужі українська культура та національна ідея: політиків, митців, учителів, письменників, науковців. У ці дні в бібліотеках області проходять вечори поезії, літературно - мистецькі вечори, оформляються книжкові виставки та влаштовуються перегляди літератури.

Василь Семенович Стус – український поет, літературознавець, правозахисник. Людина рідкісної моральної обдарованості, голос сумління у світі розхитаних і розмитих понять честі, правди, порядності. Він зберіг свій стиль до кінця. І це було основою його трагедії. Він ніс даровану йому іскру Божу з гідністю і лицарською відвагою, не згинаючись. На такій дорозі поети гинуть. Йому вдалося зреалізувати свій талант за умов, де інші гаснуть і посилаються на умови, його спадщина не пропала, хоча і лежала в прірві. Знайшлося, кому рятувати його творчість ─ збирати, опрацьовувати, видавати.

Тому підтвердження цьогорічна презентація нової книги “І в смерті з рідним краєм поріднюсь”: Василь Стус і Вінниччина, упорядниками якої є відома поетеса Ніна Гнатюк та журналіст Тарас Ковальський.

До книжки ввійшли вірші, уривки з листів видатного поета, Героя України Василя Стуса, присвячені рідному Подільському краєві (народився 6 січня 1938р. в с. Рахнівка Гайсинського району на Вінниччині). Упорядковуючи книжку, автори прагнули не лише подати матеріали місцевих літераторів, журналістів про вшанування Василя Стуса на рідній землі, хроніку Стусівських читань, а й, насамперед, познайомити земляків бодай з часткою спогадів тих людей, які близько знали Василя Стуса. Це болючі свідчення його рідних, друзів студентської пори, побратимів у страшні роки “зеківських” поневірянь, а також сповідальні рядки тих, кому доля і поезія Василя Стуса допомогли стати кращими. Видання розраховане на учнів загальноосвітніх шкіл, студентів, викладачів і всіх шанувальників українського слова. Книгу видано за сприяння Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної ради.

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


Ваш коментар буде першим. Заповніть будь ласка форму...

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)