Під Вінницею з'явився хутір письмениці Галини Журби

11.04.12 13:05 2491 3

Було досліджено місце, де колись знаходився хутір Олександрія біля с. Соболівки, де пройшли дитячі роки відомої письменниці.

Під Вінницею з'явився хутір письмениці Галини Журби

В с.Соболівка Теплицького району відбулося виїзне засідання організаційного комітету з увіковічення пам’яті видатної української письменниці Галини Журби-Домбровської /1888-1979 рр./. Засідання проходило під керівництвом голови постійної комісії обласної Ради з питань культури духовності та історичної спадщини М.Л.Вдовцова, який став ініціатором створення «Хутора Галини Журби».

Визначене місце, за словами М.Л.Вдовцова та голови спілки письменників України у Вінницькій області М.Ф.Каменюка, є найкращим пам’ятником для мистецько-літературної еліти України. Вынничани віддають шану письменниці, яка перебуваючи в діаспорі була прикладом патріотизму української нації.

Члени оргкомітету отримали відповідні доручення. Так начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В.В.Прокопенко отримав завдання: підготувати матеріали урочистого відкриття пам’ятного знаку і вийти з пропозицією про встановлення літературної премії та підготовку науково-практичної конференції з нагоди 125-річчя від дня народження Галини Журби, яке відзначатиметься в 2013 році.

Директору районної центральної бібліотеки П.Ю. Рибак та голові районного об’єднання «Дивослово» О.В. Герасименко доручено підготувати до перевидання мемуарну повість «Далекий світ», що вийшла в Філадельфії в 1947 р. На голову села М.О.Бичка лягли обов’язки по здійсненню заходів з благоустрою польових доріг, що ведуть до пам’ятного місця.

Голова спілки письменників Вінниччини М.Ф.Каменюк звернувся з проханням до Теплицьких митців розробити і видати «Культурно-мистецький альманах Тепличчини».
Також оргкомітет намітив терміни виконання і заходи урочистостей.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. Олена
  Олена
  18-06-12, 17:09 | IP:95.81.18...
  Нарешті, нащадки повернуть справедливість. Хоча, Тепличчина від Вінниці неблизько(вибачаюся за помилку в попередньому коментарі)
 • 2. Олена
  Олена
  18-06-12, 17:06 | IP:95.81.18...
  Нарешті нащадки повернуть справедливість. Хоча, Тепличчина від Вінничини неблизько...
 • 1. wehr
  wehr
  11-04-12, 13:33 | IP:194.44.31...
  нічого собі "під Вінницею" :)

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)