Людмила Бушинська представить вінничанам нову колекцію одягу в стилі "Петриківська чепурушка"

28.10.12 10:00 8593

9 листопада 2012 р. о 19:00 у рамках Вінницьких днів моди в ТД «Галерея ІнтерШик» відомий дизайнер, засновниця ТМ «RUTA» Людмила Бушинська представить нову колекцію рівня haute couture «Петриківська чепурушка».

Людмила Бушинська представить вінничанам нову колекцію одягу в стилі "Петриківська чепурушка"

Дизайнер продовжує працювати над створенням одягу, домашнього текстилю та декору в стилі етно-модерн. Традиційна основа колекції – сорочки, спідниці, сукні, декоративні пояси, корсети, що поєднали в собі типові етнічні риси народного українського вбрання з актуальними образами та технологічними тенденціями сучасної моди.

Вперше текстильну основу колекції склали унікальні тканини, виконані в Італії за дизайнерськими розробками ТМ «RUTA».

Джерелом натхнення для нової колекції від Л. Бушинської став петриківський розпис – один з найяскравіших видів народної творчості України.

Петриківський розпис народився у старовинному козацькому селі Петриківка на Дніпропетровщині. Художні традиції Петриківки були багатими, та найбільше уславились розписи хат різнокольоровими квітковими візерунками. Вважалося, що гарні розписи є зовнішнім проявом духовних багатств людини. Якщо хата залишалась білою, з господинею переставали вітатися. Найстаранніших господинь в Петриківці називали "чепурушками". Візерунки петриківського розпису - це в першу чергу пишні багатобарвні квіткові мотиви, а також грона винограду і калини та птахи. Кожен мотивів розпису окрім краси ніс у собі певну символіку та значення оберегу.

МодельУ колекції від ТМ RUTA та Л. Бушинської петриківські квіти, ягідні грона та жар-птиці прикрасили повсякденний, домашній та святковий одяг. Традиційний розпис відтворений у вигляді принтів та вишивки гладдю й збагачений кольоровим бісером та кристалами Сваровські.

Петриківська колекція від RUTA - це унікальний експеримент із збереження та примноження традицій цього промислу засобами іншого мистецтва. Перенесення народних розписів з сувенірно-подарункових виробів у світ сучасної моди подарувало «петриківці» нове звучання, збагатило її красу і додало позитивного ефекту до її популяризації і в Україні й за її межами.

Колекцію доповнили оригінальні ґудзики, вишукані прикраси й обереги ручної роботи. Нашийні прикраси з елементами української етніки виконані зі срібла та оздоблені перлинами, коралями, цирконієм. Серед прикрас виокремлюється старовинний оберіг «Чимарута» - «Гілка рути». Його використовували для захисту жінок та дітей з від лихого ока. Оберіг має вигляд гілки, на кінці якої підвішені особливі амулети - знаки: рука, складена в дулю, - щоб відвернути «лихе око», риба - символ родючості і багатства, Місяць – таємничий захист, ключ - доступ до сили і таємного знання, квітка вербени - символ захисту. Ґудзики, що оздоблюють одяг від RUTA, - унікальні, адже кожен з них прикрашений старовинним охоронним символом, який входить до складу гілочки "Чимарути". Такий ґудзик може стати самостійною прикрасою - оберегом того, хто її носить. Прикраси та фурнітура створені спеціально для цього проекту також за дизайном Л. Бушинської.

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)