Історії старих світлин (фото)

19.03.10 02:05 6708

Фестиваль-конкурс „Минуле Поділля у старій світлині” проходить до 11 квітня у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею

Історії старих світлин (фото)

Сяюче сонце весняного полудня прокладає крізь високі вікна музею блискучі доріжки. Яскраві відблиски лягають на стенди та засклені столи на яких виставлені пожовклі невеличкі фотокартки.

фестиваль-конкурс „Минуле Поділля у старій світлині”

Людей, з урочистими або усміхненими обличчями з цих зображень, поєднала історична епоха та місце проживання – тут зібрані світлини датовані кінцем ХІХ та початком ХХ сторіччя, що дають уявлення про життя населення подільського краю.

В експозиції представлено 1122 фотографій, які охоплюють період 1870-1930 років. Надзвичайно цікаво вглядатись в інтелігентні обличчя, роздивлятись костюми та предмети зображені на світлинах збережених для історії. На відкритті виставки були і люди, що приносили фотографії. Ось 60-ти річна Надія Василівна Рибак розповідає про фото церковного хору, на якому зображено її бабусю, пригадує історії які чула від старенької ще в дитинстві.

0-ти річна Надія Василівна Рибак розповідає про фото церковного хору, на якому зображено її бабусю

Ці фотокартки зібрані були завдяки фестивалю-конкурсу „Минуле Поділля у старій світлині”. 12 листопада 2009 року з ініціативи заслуженого художника України та мецената Володимира Євгеновича Козюка було об’явлено, що кожен володар раритетних зображень, що були зроблені на Поділлі до 1930-х років, може принести їх до музею та отримати нагороду за свій вклад у історію. Працівники музею розповідають про людей, які приносили фотографії та розповідали історії з минувшини, з життя своїх родин. Таким чином історія родин стала надбанням народу.

фестиваль-конкурс „Минуле Поділля у старій світлині”

Завдяки проведенню фестивалю стали відомі імена відданих краєзнавців, дослідників історії свого села: В.В. Волошенюка (с.Красненьке Іллінецького р-ну), Г.К. Красовської (с. Пилява Тиврівського р-ну), Ю.П. Зозулі (с. Довжок Ямпільського р-ну). Значні добірки фотографій з родинного архіву передали Л.П. Горбунова, Е.П. Костюк, О.В, Іщук, Є.П. Кряжик, Т.М. Воробієнко, І.А. Смирнов, В.Є. Кіхтенко. Одне з найстаріших фото надійшло від А.П. Григоренко. Загалом до музею потрапили від закладів культури і освіти – 765 світлин, від приватних осіб – 357. Географія надходжень охоплює всі райони Вінницької області. Особливо активну участь у заході взяли Іллінецький та Бершадський райони, м. Ладижин. Серед установ Вінниці варто відзначити ЦМБ ім.. І. Бевза та технічний ліцей.

фестиваль-конкурс „Минуле Поділля у старій світлині”

У масштабній виставці, створеній за підсумками фестивалю, виокремлюються такі цікаві для дослідників теми, як церковні хори на Поділлі, подільське весілля, військова історія подільських містечок, виробництво і сільське господарство першої половини ХХ ст., тощо.

фестиваль-конкурс „Минуле Поділля у старій світлині”

За словами представників музею більшість робіт буде повернено власникам, але перед тим з них зроблять копії, які займуть чільне місце в експозиції музею, на виставках „Вінниця і вінничани”, „Міста і містечка Вінниччини”, будуть опубліковані в альбомі „Думи про Поділля”, у науково-популярних виданнях з історії Вінницької області. Заступник голови обласної державної адміністрації Л.М. Спиридонова нагородила грамотами-подяками та колекційними виданнями альбомів з історії Вінниччини переможців конкурсу. Грошову премію було поділено на три категорії: 4 по 500, 4 по 300 та 4 по 200 грн. Меценат та колекціонер В. Козюк обіцяв біля 20 фотокарток включити до нового альбому, який він готує до випуску.

фестиваль-конкурс „Минуле Поділля у старій світлині”

До 11 квітня триватиме виставка у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею. Приходьте та занурюйтеся у минувшину продивляючись пожовклі світлини та вдивляючись в обличчя людей.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Тимченко Лариса
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)