Українці у світі – це нев’янучий цвіт талантів

07.07.08 01:35 2602 1

4 липня 2008 року у приміщення Вінницького обласного художнього музею відбулася презентація виставки «Великі українці Вінниччини», яка є частиною загальнонаціонального проекту «Мистецький арсенал», що здійснюється за сприяння Президента України Віктора Ющенка.

Українці у світі – це нев’янучий цвіт талантів

Виставка, на якій представлено 23 портрети видатних особистостей історії і сучасності Вінниччини, створена за ініціативою обласної державної адміністрації О. Домбровського та завдяки його особистій участі.

18 червня виставка була представлена Президенту, який перебував на Вінниччині із робочим візитом і отримала високу оцінку та викликала захоплення високим інтелектуальним, творчим, політичним, громадським потенціалом області.

Портрети письменників М. Коцюбинського, М. Стельмаха, Клариси Ліспектор, Джозефа Конрада, С. Руданського, С. Тобілевич; композиторів П. Ніщинського, Р. Скалецького, М. Леонтовича; всесвітньовідомих вчених Д. Заболотного, Ф. Добжанського, М. Козачинського; художників В. Хмелюка, О. Новаківського; вояків, які боролися за свободу України: Й.Глуха, А. Абазина, І. Жили,, О.Гоголя, І. Бойка; кінорежисера І. Савченка, мистецтвознавця А. Шум-Стебельської, мецената князя В.-К. Острозського виконані відомими художниками Вінниччини, членами Національної спілки художників України Гринюком Л.Н., Сорокою А.В., Назаренко О.О., Жілінскайте К.К., Бабієм М.В., Литвином О.М., Абрамовичем В.П., Рожковим О.А., Тишецьким В.І., Назаренко О.Г., представляють собою вражаючу картину минулого і сьогодення нашого краю.

Олександр Домбровський відзначив роботу вінницьких майстрів Подяками обласної державної адміністрації та обласної Ради, і зазначив, що їх роботи поруч з яскравими полотнами великих живописців, вони сприймаються продовженням високих традицій минулого, є гідним внеском у чудову справу – Створення Всеукраїнської скарбниці в столиці нашої держави.

Після презентації картини буде передано музею "Українці у світі", присвяченого видатним діячам українського походження, які працювали та працюють поза теренами рідної землі.
"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Прес-центр вінницької ОДА
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 1. dragan
  dragan
  22-10-09, 13:53 | IP:95.132.4...
  Він був диктором від Бога
  У жовтні 2006 року, перестало битися серце найстарішого, найдосвідченішого, "Заслуженого працівника культури", диктора Вінницького обласного радіо Віталія Тимофійовича Григор’єва. Так трапилось у моєму житті, що я особисто був знайомий із цією цікавою, неординарною особистістю, людиною легендою. Дякую Богу за це!
  Тоді, у 80-их і 90 –х роках, минулого століття, я був зачарований дикторським мистецтвом ведучих обласного радіо; Неонілою Олександрівною Геркалюк та Віталія Тимофійовича Григор’єва. Майже щодня, по буднях о 18 годині 10 хвилин слухав випуски новин обласного радіо. Подумки уявляв, які вони ззовні ці люди, які читають текст перед мікрофоном. Моя перша зустріч із Віталієм Тимофійовичем відбулась, приблизно у 1987 році. На той час, я співпрацював з обласним радіо; час від часу поштою надсилав матеріали. Моїм куратором був кореспондент радіо Володимир Григорович Бойко. З часом,вів медично - процвітницьку радіопередачу «Будьте здорові!»
  Під час свого першого запису, на коридорі зустрів Віталія Тимофійовича. Тоді була зимна пора року. До приміщення зайшов середнього зросту чоловік. На ньому була шапка з опущеними «вухами» і на навколо шиї шарф. З великою цікавістю, зачаровано я споглядав на незнайомця…Ось так і познайомилися. Коли проходив у 1988 році строкову службу у збройних силах Радянського Союзу, то листувався із працівниками обласного радіо. Пам’ятаю, як отримав листа від Віталія Тимофійовича, у якому першими словами було таке речення; «Шанов-ний захиснику Вітчизни!» Після демобілізації, я прийшов провідати «своє» радіо. На жаль, співпраці не вийшло. Та все ж таки я підтримував стосунки із дикторами Геркалюк Н.О., та Григор’євим В.Т., Як сам визнавав Віталій Тимофійович, я був першим хто привітав його із Днем радіо під час першої роковини Незалежності України 1991 року. Будучи на заслуженому відпочинку, він іще деякий час вів новини. У музеї обласного радіо і телебачення нині зберігається як реліквія його Посвідчення, видане у 50 роках. А далі, як розповідав мені сам Віталій Тимофійович він «кинувся» у політику; почав відвідувати політичні заходи у Києві та Вінниці. Під час такої політичної баталії він ненароком зламав собі руку. Буваючи у відрядженні у обласному центрі, я зупинявся у готелі «Енергетик». Часто ми там зустрічались, і він мені давав уроки дикторського мистецтва, тобто сценічного мовлення. Після заняття Віталій Тимофійович розповідав про своє життя. Зараз я жалкую, що не робив відповідних записів, і тому пишу цей матеріал лише по пам’ятті. Одного разу він розповів мені, що у 50-60- х роках у Вінниці через річку «Південний Буг» був прокладений розвідний міст, якого на ніч піднімали вверх. На той час мовлення радіо розпочинало о 6 годині 15 хвилин. А тому йому часто доводилось добиратись на роботу через лід. Траплялось таке, що він провалювався. І все ж таки у такому стані, мокрим, аби зігрітись, біг на роботу на вулицю Чкалова, 13. Бувало таке, що чергові звуко - інженери дуже міцно спали, а тому доводилось через паркан запускати камінчики у вікно, аби розбудити. Зауважу, що Віталій Тимофійович, був двоюрідним братом відомого композитора Родіона Андрійовича Скалецького. І у його родині були родичі священики.
  У 60-70 роках на обласному радіо, у обідню пору в єфір виходила передача, у якій анонсувались матеріали обласних та республіканських газет. По черзі диктори готували матеріали. Зовсім випадково він прийшов на роботу, а його колеги – дикторки не має. Довелось Віталію Тимофійовичу «рятувати ситуацію». Як з’ясувалось дикторка просто забула про передачу. Зрозуміло, що у своїх розмовах Віталій Тимофійович розповідав про своє особисте життя. На той час, він проживав у приватному будинку по вулиці Маяковського. Коли йому йшов 21 рік, він як завжди поспішав на роботу, то на одному із перехресть дороги його велосипедом збила дівчина. То було кохання з першого погляду, яке він проніс усе життя! На жаль, вони не поєднали свої серця і долі. Через 45 років він знову, зовсім випадково зустрів ту, яку шалено, палко кохав. Вона проживала, як і він самотньо; чоловік помер, діти виїхали до Росії. Однак знову, щось не склалось…
  Подарувавши будинок знайомим він переїхав жити до «Будинку ветеранів сцени», що під Києвом у Конче - Заспі. Я продовжував отримувати від Віталія Тимофійовича листи, на які обов’язково давав відповідь.
  Якось випадково увікнув обласне телебачення, і почув як ведуча новин Світлана Бусілкова повідомила, що після хвороби помер Віталій Тимофійович Григор’єв. Земля нехай йому буде пухом, і Царство небесне!

  Олександр ДРАГАН,
  редактор газети «Слово Боже – УПЦ», с. Флорине, Бершадський район.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)