Дешевого хліба не буде

01.09.08 13:26 2799 3

Заяви уряду щодо небувалого врожаю пшениці та інших зернових культур цілком справедливі - такого перенасичення ринок України ще не бачив.

Дешевого хліба не буде

Та попри радісні привітання з мільйонами зібраного врожаю, прогнозів щодо падіння цін на борошно та хлібо-булочні вироби, а разом з ними на крупи - не очікується. Причина - низька якість врожаю та зростання вартості виготовлення основного продукту українців.

За словами начальника обласного управління економіки Андрія Гижка, аграрії області зібрали близько 2,635 млн. тон зернових. І це - гарний показник для області. В той же час 52% урожаю - зерно 5-8 класу.

Доставлено до елеваторів, за даними Хлібної інспекції у Вінницькій області, вже більше 800 тисяч тон зерна, з них - 357 тисяч тон пшениці та 7 тисяч тон жита. 66% від усієї кількості - пшениця 1-5 класу, а жита продовольчого - 94%. Цифри трохи вищі, ніж, загалом, в Україні, де 58% від врожаю - фуражне, а отже - дешеве зерно (850 грн. за тону). Пощастило аграріям області і з місцями на елеваторах, де, за даними тієї ж Вінницької обласної хлібної інспекції, є ще вільні місця, а отже - не стоятимуть у чергах автівки до зерносховищ.

"На ринках борошно та крупи врожаю 2008 р. з'являться не раніше листопада. Адже і зерно повинно відлежатись, і борошно, загалом, по 2 місяці. Тільки після "відпочинку" продукти потрапляють до споживача. "Тож до листопада ми будемо споживати хліб та крупи з минулорічного врожаю", - стверджує Андрій Гижко.

Що ж до цін, то враховуючи щоквартальне підвищення мінімальної зарплати та подорожчання енергоносіїв, дешевшати хліб не буде. 2 грн. 20 копійок за буханець соціального білого та чорного - і так замала ціна, на думку виробників, якщо врахувати шлях від лану до столу. Не дешевшатимуть і крупи, які й досі є основним продуктом на столі пенсіонерів та малозабезпечених. І попри високі врожаї, Україна щороку призвичаюється до нових, вищих цін на вироби з зерна. Рука держави у спробах врегулювання цін на хлібо-булочні вироби та крупи все частіше виявляється недієздатною. Ринок доводить, що він врегульовується лише попитом та пропозицією, і десятки програних справ щодо стягнення штрафів із компаній по виробництву хліба - гарний аргумент у бік незалежності виробників від чиновників.

Парадокс хлібного ринку полягає ще й у тому, що саме хліб найчастіше купується в надлишку, а отже - найчастіше потрапляє на смітники. Тітка Марія, що працює на одному з прибудинкових смітників сердито бурчить, споглядаючи щоранкове винесення непотребу з осель, де в кожному третьому пакеті - черствий хліб.

- Іноді буханками викидають, - обурюється вона, - а самі кажуть - дорого купувати. Щось я ні разу не бачила, щоб банку з ікрою напівпорожню викидали. Мабуть, треба, щоб дорожчав хліб. Тоді його цінуватимуть.
"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. Іван
  Іван
  30-11-08, 14:29 | IP:89.21.79...
  Треба місцевим территоріальним громадам разробити програму "Дешевий хліб для населення"В програмі необхідно зробити:
  1.Визначити молодих ініциативних людей.
  2.Влаштування мініпекарень на теріторіях.
  3.Для цього визначити подвали,якими сьогодня торгують,як комунальним майном.
  4.Допомогти цим людям налоготити контакти з приватними
  млинами.
  Закрити монополістів типу "Вінницяхліб"
 • 2. Степан
  Степан
  13-11-08, 02:30 | IP:89.21.79...
  Сьогодні при такому врожаі,падінню цін на ГММ,ціна на хліб на територіі ВІнницькоі області має бути не вище за 1 грн.50 копюї.Цим питання необходно змусити займатись ОГА,ПА,то антимонопольний комітет.
 • 1. Андрій
  Андрій
  03-09-08, 10:50 | IP:92.112.51...
  Подорожчення ціни на хліб, крупи, борошно неменуче. Адже держава прагне "підняти" українське село! Аби ж тільки заробляв сільхозвиробник,заробляють в цій галузі всі-- монополісти на ринку хліба в центральному регіоні, підприємці які реалізовують цей хліб в області, зернотрейдери, які змушують селян продавати селян зерно за безцінь. Чому так? Тому що хліб -- всьому голова! І кожен спікулянт прагне заробити собі на "ЛЕКСУС"

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)