Золотовалютні резерви – це запас золота та іноземної валюти в центральному банку, призначений для забезпечення стабільності національної валюти і вирішення особливо важливих державних завдань. Диверсифікація валютних резервів - це розподіл валютного запасу таким чином, щоб до нього входили найбільш стабільні валюти різних держав. Це необхідно для захисту від ризику знецінення тієї чи іншої валюти.

Сьогодні більшу частину резервів Національний банк України тримає в цінних паперах, номінованих в доларах США і євро. Однак, у зв\'язку з нестабільною поведінкою двох основних світових валют, НБУ вирішив розширити перелік грошових одиниць, з яких формується золотовалютний запас.

У найближчому майбутньому в двосторонніх розрахунках з двома найбільшими торговельними партнерами України - Росією та Китаєм, будуть ширше використовувати, відповідно, рублі і юані.

До речі, за відомим індексом Біг Мака, юань - одна з найбільш недооцінених на даний момент валют, що має величезний потенціал до зростання. Що стосується рубля, то, по-перше, Україні вигідніше розплачуватися з росіянами за енергоносії (і не тільки) їхньою ж валютою, а не віддавати тверду валюту з резервів. По-друге, очікується, що розрахунки в рублях посилять зацікавленість російських споживачів в українських товарах і стимулюватимуть взаємний товарообіг між країнами. Йдеться про операції на суму, еквівалентну кільком мільярдам доларів на рік. Також використання російських рублів в розрахунках за газ між НАК «Нафтогаз Україна» і «Газпромом» зможе забезпечити курсові переваги Україні.

«Оскільки рубль є більш волатильною валютою, то при зниженні його курсу відносно долара США і гривні українська сторона отримуватиме курсовий виграш», - каже голова Національного банку України Сергій Арбузов.

За умови коректного обліку курсових коливань, потенційний ефект для НАКу може вимірюватися мільйонами гривень. Важливо і те, що долари та євро не будуть конвертуватися в рублі. В Україні достатньо російської валюти у зв\'язку з тим, що Росія є нашим основним торговельним партнером. А це, в свою чергу, дозволить не знижувати золотовалютні резерви при розрахунках за газ.



Переглядів: 3699
Поширень: 0