Насамперед варто зазначити, що нововведення не стосуються виробників сільськогосподарської продукції. Звітувати та сплачувати податок вони будуть, як і раніше (порядку, встановленому статтею 155 Податкового кодексу).

Отже, з 1 січня 2013 року платники податку на прибуток, у яких доходи, що враховуються при визначенні об\'єкта оподаткування за 2012 рік ( рядок 01 річної декларації) не перевищать 10 мільйонів гривень, та неприбуткові установи сплачуватимуть податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку будуть подавати до органів державної податкової служби за звітний (податковий) рік. Розрахунки з бюджетом з податку на прибуток будуть проводитися раз у рік, на підставі річної декларації, без сплати авансових внесків по податку на прибуток протягом звітного року.

Ті платники податку, які утворяться після 1 січня 2013 року також будуть сплачувати податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році без сплати авансових внесків.

Платники податку на прибуток, у яких доходи, що враховуються при визначенні об\'єкта оподаткування, за 2012 рік перевищують 10 мільйонів гривень, у складі річної податкової декларації за 2012 рік будуть подавати розрахунок, на підставі якого у 2013 році щомісяця будуть сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за 2012 рік без подання щокварталу податкової декларації.

У разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу 2013 року не отримає прибуток або отримає збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал 2013 року. Такий платник податку у другому - четвертому кварталах 2013 року авансових внесків не здійснює, а податкові зобов\'язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до органу державної податкової служби в порядку, передбаченому Податковим кодексом.

Дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків визначається починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому визначено граничний строк подання річної податкової декларації за попередній звітний (податковий) рік, до місяця подання податкової декларації за поточний звітний (податковий) рік.

Пунктом 2 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу встановлено, що платники податку на прибуток підприємств, які починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію, сплачують у січні - лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев\'ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку, який за підсумками 2012 року не отримає прибутку або отримає збиток, та не має базового показника для визначення авансових внесків у 2013 році, такі платежі не сплачуватиме. Але якщо за підсумками першого кварталу 2013 року такий платник отримує прибуток, то він має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за рік для нарахування та сплати податкових зобов\'язань.

Наразі відповідні зміни до діючих форм податкових декларацій з податку на прибуток проходять процес погодження у відповідних міністерствах та відомствах.



Переглядів: 9477
Поширень: 0