Національний банк України розпочинає тестування модернізованої НСМЕП

09.06.13 14:00 2443

В оновленій НСМЕП пропонуються якісно нові рішення для платіжного ринку.

Національний  банк України розпочинає тестування модернізованої НСМЕП

На сьогодні згідно із затвердженою Правлінням Національного банку України Стратегічною програмою розвитку безготівкових роздрібних платежів в Україні на 2012 − 2014 роки реалізується програма модернізації Національної системи масових електронних платежів (далі − НСМЕП), про що повідомила заступник директора Генерального департаменту інформаційних технологій і платіжних систем Національного банку України Інна Тютюн. Модернізація, за її словами, відбувається за рахунок упровадження відкритих міжнародних стандартів під час побудови Національним банком України маршрутизатора НСМЕП, розрахунково-клірингового центру НСМЕП, процесингового центру НСМЕП, а також уведення міжнародних стандартів для чипових карток.

У межах запланованої модернізації національної платіжної системи, а також з метою відпрацювання питань взаємодії між банками − учасниками НСМЕП і створюваним Національним банком України маршрутизатором НСМЕП 1 червня 2013 року стартував відповідний чотиримісячний пілотний проект.

В оновленій НСМЕП пропонуються якісно нові рішення для платіжного ринку. Система передбачає створення карток з магнітною смугою і EMV-чипом на основі відкритих міжнародних стандартів. Для розрахунків у мережі Інтернет планується використання спеціальних технологій захисту даних. У майбутньому можливе використання карток НСМЕП за кордоном у разі розміщення на картці логотипа міжнародної платіжної системи. "Важливо відзначити відсутність витрат на адаптацію більшості діючого термінального устаткування банків України до прийому таких карток", − наголосила Інна Тютюн.

Для оброблення внутрішньобанківських операцій з картками НСМЕП банки матимуть змогу використовувати власні процесинговіцентри. Якщо власних процесингових центрів немає, то фінансові установи матимуть змогу скористатися процесинговим центром Національного банку України, у якому застосовуються відкриті міжнародні протоколи і стандарти. "Тарифна політика в оновленій НСМЕП буде ринковою і конкурентоспроможною з пропозиціями міжнародних платіжних систем", − додала Інна Тютюн.

Довідка:

Пілотний проект НСМЕП був упроваджений у грудні 2000 року. 19 липня 2001 року була емітована перша платіжна картка НСМЕП, а вже 22 листопада 2004 року почалася промислова експлуатація системи. 14 червня 2012 року була затверджена Стратегічна програма розвитку безготівкових роздрібних платежів в Україні на 2012 − 2014 роки, якою передбачена модернізація НСМЕП, упровадження відкритих стандартів для підвищення її привабливості для банків та їх клієнтів.

Сьогодні до НСМЕП входить 58 банків і 9 небанківських установ, у тому числі Українське державне підприємство поштового зв’язку "Укрпошта". За час роботи системи було імітовано більше 3,5 мільйона платіжних карток НСМЕП за класичною технологією і більше 6 мільйонів "Національних карток" для виплат компенсацій вкладникам колишнього Ощадбанку СРСР. На цей час встановлено більше 6 тисяч терміналів НСМЕП, більше 11 тисяч терміналів в Україні приймають "Національні картки".

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:НБУ
Теги: НБУ
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)