Фермер розраховувався з працівниками „конвертом”

15.04.10 09:03 2248 2

Випадки прийняття на роботу працівників без укладання з ними трудових відносин з виплатою заробітної плати без будь-яких відрахувань, а простіше кажучи – „в конверті” – торкнулися практично всіх сфер діяльності, де використовується наймана праця.

Фермер розраховувався з працівниками „конвертом”

Приватний підприємець із Ямпільського району, що займається вирощуванням свиней, найняв на роботу двох місцевих жителів. Обоє працювали на господарстві повний робочий день, отримували за це 450 гривень зарплати на місяць, однак по документах цих чоловіків тут не було. Не були оформлені трудові книжки, не відраховувалися внески до Пенсійного фонду. Відповідно, працівники не могли розраховувати на соціальний та матеріальний захист у разі нещасного випадку на роботі, на більш-менш пристойні виплати по безробіттю в Центрі зайнятості, звісно ж, і пенсія за відповідний період розраховуватися не буде – формально людина не працювала. Тим, хто крім зарплати „в конверті” на іншу – легальну - роботу розраховувати не може, важко доводити переваги офіційного працевлаштування: для них важливі живі гроші зараз, аніж пенсія „колись”. А от суб’єктам господарювання, які користуються безвихідним становищем безробітних, подібна ситуація досить вигідна – жодних податків, жодних відрахувань. Робота виконується, а працівника, формально, немає.

Фермера із Ямпільського району податкові міліціонери викрили, матеріали вже передані в прокуратуру. У діях підприємця вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст. 172 Кримінального кодексу України – грубе порушення законодавства про працю. Йому загрожує не лише штраф, але й позбавлення права займатися певною діяльністю до трьох років, а також виправні роботи терміном до двох років. Тим часом податківці відзначають, що найчастіше випадки працевлаштування без оформлення трудової угоди в письмовій формі трапляються у сфері торгівлі. У зв’язку з поширенням випадків так званої виплати зарплати „в конвертах”, правоохоронці посилюють контроль за дотриманням трудового законодавства у сфері працевлаштування.

Ольга Шишківська, прес-офіцер управління
податкової міліції ДПА у Вінницькій області

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 2. Зять Боруха-Герша
  Зять Боруха-Герша
  15-04-10, 23:32 | IP:95.132.232...
  От ідіоти! "Йому загрожує не лише штраф, але й позбавлення права займатися певною діяльністю до трьох років, а також виправні роботи терміном до двох років" А хто ж буде цим фермерством займатися? Податківці?
 • 1. Kadarka
  Kadarka
  15-04-10, 11:48 | IP:95.134.47...
  Нашли козла отпущения. В Виннице половина занятых получает зарплату в конвертах и об этом все знают. Нашли бедолагу аж в Ямполе и повесили на него всех собак и трубят об этом как о подвиге. За социальную справедливость вспомнили. А всё от того что план надо выполнить или содрать с бедного фермера нечего было... 366

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)