Погашення доларових кредитів по курсу 5.05 обіцяла у Вінниці Асоціація антиколекторів України

05.12.11 09:01 5555 12

Для початку прийдеться судитись за валютні кредити в Європейському суді

Погашення доларових кредитів по курсу 5.05 обіцяла у Вінниці Асоціація антиколекторів України

Асоціація антиколекторів та правозахисників України «Ваша надія» збирається звертатися до Конституційного суду, аби він роз’яснив, чи мають право банки надавати фізичним особам валютні кредити. Для цього організація планує зібрати довіреності на право представляти інтереси українських позичальників, – розповів на прес-конференції у Вінниці голова Асоціації Федір Олексюк.

За його словами, валютні стосунки в Україні регламентує Декрет Кабінету Міністрів, що діє ще з 1993 року. Згідно цього документа, банки не мають права видавати фізичним особам валютні кредити без спеціальних індивідуальних ліцензій. Це ж підтвердив Верховний Суд постановою свого Пленуму у 1997 році. - Якщо Конституційний суд прийме рішення на користь позичальників, Європейський суд з прав людини, до якого ми теж будемо звертатися, погодиться з нами і три мільйони людей в Україні сплачуватимуть валютні кредити за старим курсом – пояснив Олексюк.

Головна мета судового процесу – визнання, що українські банки видавали валютні кредити, не маючи необхідних ліцензій. У результаті антиколектори планують добитися права виплачувати валютні кредити в гривні, але не за сьогоднішнім курсом, а за тим, який діяв на момент отримання позики.

- На такий крок ще раніше пішли угорські банки, і це мало позитивні наслідки: навантаження на позичальників значно зменшилося, - каже керівник регіонального представництва Асоціації антиколекторів та правозахисників України «Ваша надія» у Вінницькій області Андрій Варич.

Для того, щоб підвищити шанси рішення суду на свою користь, організатори планують влаштувати гігантський колективний судовий позов. Під одним судовим зверненням асоціація сподівається зібрати понад 30 тисяч підписів.

За словами Федора Олексюка, чим більше людей візьмуть участь у судовому процесі, тим краще.

- Тому всіх, хто має проблеми з кредитом, і загалом усіх позичальників ми просимо приєднатися до нас, - закликав Федір Олексюк. – Ми візьмемо на себе усі витрати, пов’язані з оформленням довіреностей, які даватимуть нам право представляти інтереси позивачів.

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 12. Анклюз
  Анклюз
  05-12-11, 19:33 | IP:77.222.129...
  А Вас кто-то заставлял креди-то брать? В валюте?
  Почему, когда-то на машину копили? На "копейку", а счас "беху-7" в кредит? А рассполачиваться-то надо будет. Почему не "Сенс"? А?
 • 11. Зина
  Зина
  05-12-11, 18:25 | IP:109.108.254...
  Напрасно вы так... Я откровенно пишу то, что у меня вызывает сомнение. Я могу ошибаться, для того и форум, чтобы высказаться самому и узнать мнение других, скорректировать свое. Если люди идут на форум с готовым и неизменным мнением, то зачем им форум? А вот активность в навешивании ярлыков и оскорбления со некоторых форумчан, вместо поддержки своей позиции, может говорить о многом... Да и похоже, говорит...
 • 10. Лидия Игоревна
  Лидия Игоревна
  05-12-11, 18:00 | IP:46.247.185...
  Она просто ПРОВОКАТОР от банков!!!
 • 9. Сергей Андреевич
  Сергей Андреевич
  05-12-11, 17:59 | IP:46.247.185...
  Да... Зинаида Вы действительно странная женщина. Все у Вас вранье и глупость, все дураки, а Вы одна умная - Вам в депутаты...

 • 8. Светлана Васильевна
  Светлана Васильевна
  05-12-11, 17:46 | IP:46.247.185...
  Уважаемая Зинаида, что за бред Вы пишете:- "Я не поверю и в наличие банка, который дает кредит более чем 25% от стоимости реального залогового имущества (если это не криминал)".

  Лично я брала в ипотечный кредит 2008 году однокомнатную квартиру в Универсалбанке" в сумме 35000 у.е. (банк оценил ее в 40000 у.е.) Где здесь Вы видите 25% от стоимости реального залогового имущества???

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)