Вінниччани підписались під створенням Української антикорупційної коаліції

13.12.11 09:32 2709

Вінницька громадська організація "Філософія Серця" увійшла до Української антикорупційної коаліції інститутів громадянського суспільства.

Вінниччани  підписались під створенням Української  антикорупційної коаліції

Вінницька громадська організація "Філософія Серця" увійшла до Української антикорупційної коаліції інститутів громадянського суспільства. Вінниччани стали єдиними регіоналами, які спільно із керівниками чотирьох столичних ГО поставили 9 грудня свій підпис під Меморандумом про створення коаліції, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

"Філософія Серця" працює у сфері запобігання та протидії коррупції не так давно. Але за півроку маємо результат - за результатами моніторингу обласної антикорупційної програми, ми змогли переконати депутатів облради і профільну комісію у необхідності написання нової програми. Як виявилось, програма була декларацією намірів, а не керівництвом до дій. Новий документ, де враховані 14 наших рекомендацій, буде прийнято на сесії облради. Місцева влада врахувала законодавчу ініціативу третього сектору - і, вважаю, це гарний результат роботи. Нашу активність відзначили всеукраїнські антикорупційні організації і запросили до співпраці", - розповіла про свою роботу голова ГО "Філософія Серця" Юлія Грига.

Ініціатором об'єднання неурядових організацій стали експерти ВГО «Всеукраїнська Спеціальна Колегія з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю». Консолідацію антикорупційних зусиль громадянського суспільства та співзасновниками Коаліції підтримали п’ять неурядових організацій: ГО «Антикорупційна рада України», ВГО «Комітет конституційно-правового контролю України», ГО «Філософія Серця», міжнародна ГО «Україна – Польща – Німеччина» та ГО «Європейський Вибір».

Підписанти переконані, що об'єднавшись зможуть виробити дієвий механізм громадського впливу на формування й реалізацію національної антикорупційної політики України, поглиблення процесу законодавчих та інституційних реформ у цій сфері, суттєвого зниження рівня корупції у державі.

Як підкреслив голова Всеукраїнської спеціальної Колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю Юрій Лавренюк, Коаліція має на меті підвищення ролі третього сектору в управлінні державою й модернізації країни, формування антикорупційної взаємодії з владою, забезпечення відкритості її діяльності й рішень, зміцнення потенціалу та інституційної спроможності неурядових організацій, розширення міжнародних зв’язків у сфері боротьби з корупцією, усунення передумов для її виникнення.

І регіонам у цій коаліції визначено провідну роль. Одним із факторів успіху в цьому процесі є впровадження на регіональному рівні цільових антикорупційних програм, забезпечених фінансуванням з місцевого бюджету.

Коаліція також має амбітні плани співпрацювати з антикорупційними громадськими мережами на міжнародному рівні, реалізовувати в Україні спільні проекти, спрямовані на зниження рівня корупції, втілювати кращі практики з організації належного врядування. Засновники наголосили, що Коаліція стане постійнодіючою антикорупційною платформою інститутів громадянського суспільства України, а також матиме колегіальну Координаційну Раду, Секретаріат і робочі групи за напрямками.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Наталія Журбенко
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)