Україні потрібні трудові суди

05.04.12 12:40 3158 6

Про це, перебуваючи у Вінниці, розказав Генеральний секретар Національної конфедерації профспілок України, голова Громадської палати України Петро Петриченко.

Україні потрібні трудові суди

Складна економічна ситуація призводить до того, що стосунки між роботодавцями та робітниками дедалі погіршуються. До того ж так швидко, що експерти вважають: Україні потрібні спеціалізовані суди по вирішенню трудових суперечок.

Про це, перебуваючи у Вінниці, розказав Генеральний секретар Національної конфедерації профспілок України, голова Громадської палати України Петро Петриченко.

- Фактично роботодавець нині має безмежні права на своєму підприємстві. І часто цими правами зловживає. - говорить Петро Петриченко. - А куди скаржитись працівнику? В комісію по трудовим суперечкам? Але проект нового Трудового кодексу практично знівелював їх існування. Іти до суду? Але ж кожен із нас знає, як працює вітчизняне судочинство - дріб’язкову суперечку можуть вирішувати два-три роки.

За таких умов профспілчани вбачають за необхідне створити в Україні трудові суди. Передбачається, що вони працюватимуть за прикладом вже існуючих струкутур Німеччини, Великобританії, Франції.

- Їх особливістю cтане наявність кінцевого терміну розгляду. А як на мене практично будь-яку трудову суперечку можна розглянути за 15 хвилин. - впевнений Петро Петриченко.

Справді, розгляд трудових спорів у світовій практиці часто пов'язаний з діяльністю саме трудових судів. Вони діють в країнах-сусідах України. Приміром, у Росії з 2001 року діє Московський трудовий арбітражний суд. Він вирішує спори за позовами трудових колективів у строк до п’яти днів. У Білорусії провідна роль у вирішенні колективних трудових спорів відведена Республіканському трудовому арбітражу.

В дещо видозмінених формах трудове судочинство існує і в багатьох інших країнах світу. Але не в Україні...

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Максим Зотов
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 6. Владимир
  Владимир
  05-07-13, 22:58 | IP:94.248.7...
  В стране, где нет ЗАКОННОСТИ - это не сработает.
  То, что работает в Белоруссии не заработает в Украине.
  Бацька не тот.
 • 5. Петро Петриченко
  Петро Петриченко
  08-04-12, 21:56 | IP:93.73.228...
  Для цього не потрібно створювати спеціальні трудові суди, для цього просто треба зробити окрему судову палату з того, що вже є!!? Головне, аби такі трудові спори розглядалися швидко і конкретно без затягування часу. Людина не повинна судитися довго та чекати роками рішення з такого простого питання, яке може бути розглянуте, фактично, за 15 хвилин.
 • 4. Владимир
  Владимир
  05-04-12, 17:26 | IP:94.248.100...
  Бороться с пороками общества путем создания бюрократичесих структур (судьи также относятся к бюрократии судебной вутви власти - значит лить масла в огонь.

  Необходимо четко усвоить, что во все времена и в любом обществе, организованном в государство, все плохое исходило, исходит и будет исходить от того, что называется бюрократия, т.е. от лиц наделенных правами принимать решения от имени власти и государства.

  Создавать необходимо механизмы действия законов, условия и заинтересованность в торжестве ЗАКОНОВ. Законность, строжайшее соблюдение законов есть демократия. Все остальное от Лукавого.

  Активная позиция граждан, заинтересованных в торжестве законности есть важнешее звено механизма действия законов в обществе.

  По этим вопросам только круглые дураки и невежды, откровенные враги трудящегося человека берут на себя смелость отрицать и порочить труды и опыт великого практика организации демократического социалистического общества В.И.Ленина.

  Не поленитесь, почитайте хотя бы любопытства ради. И вы прозреете. И перестанете изобретать "колесо".
 • 3. Оксана
  Оксана
  05-04-12, 16:24 | IP:178.94.26...
  Повністю згодна з попередніми коментарями. Скільки можна на наших горбах наживатись?!
 • 2. Алексей
  Алексей
  05-04-12, 16:17 | IP:79.143.47...
  хотят посадить ещё одних нахлебников и потенциальных корупционеров на наши шеи, почему я за те налоги которые плачу, должен содержать ещё одну структуру, их и так дохрена админ суд, третейский суд и.т.д. да и так не понятно кто кого от кого должен защищать, на работодателе висит куча уголовных статей, а работник может позволить себе напиться, прогулять, сделать брак, пойти на фиктивный больничный и.... стоит указать на это сражу в суд и пр. когда обе стороны работают по совести гораздо выше эффект для обоих сторон.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)