Україні потрібні трудові суди

05.04.12 12:40 3749

Про це, перебуваючи у Вінниці, розказав Генеральний секретар Національної конфедерації профспілок України, голова Громадської палати України Петро Петриченко.

Україні потрібні трудові суди

Складна економічна ситуація призводить до того, що стосунки між роботодавцями та робітниками дедалі погіршуються. До того ж так швидко, що експерти вважають: Україні потрібні спеціалізовані суди по вирішенню трудових суперечок.

Про це, перебуваючи у Вінниці, розказав Генеральний секретар Національної конфедерації профспілок України, голова Громадської палати України Петро Петриченко.

- Фактично роботодавець нині має безмежні права на своєму підприємстві. І часто цими правами зловживає. - говорить Петро Петриченко. - А куди скаржитись працівнику? В комісію по трудовим суперечкам? Але проект нового Трудового кодексу практично знівелював їх існування. Іти до суду? Але ж кожен із нас знає, як працює вітчизняне судочинство - дріб’язкову суперечку можуть вирішувати два-три роки.

За таких умов профспілчани вбачають за необхідне створити в Україні трудові суди. Передбачається, що вони працюватимуть за прикладом вже існуючих струкутур Німеччини, Великобританії, Франції.

- Їх особливістю cтане наявність кінцевого терміну розгляду. А як на мене практично будь-яку трудову суперечку можна розглянути за 15 хвилин. - впевнений Петро Петриченко.

Справді, розгляд трудових спорів у світовій практиці часто пов'язаний з діяльністю саме трудових судів. Вони діють в країнах-сусідах України. Приміром, у Росії з 2001 року діє Московський трудовий арбітражний суд. Він вирішує спори за позовами трудових колективів у строк до п’яти днів. У Білорусії провідна роль у вирішенні колективних трудових спорів відведена Республіканському трудовому арбітражу.

В дещо видозмінених формах трудове судочинство існує і в багатьох інших країнах світу. Але не в Україні...

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Максим Зотов
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)