Діагноз вінницьких будинків: точками втрати тепла часто є… пластикові вікна

06.04.12 11:26 3600 4

Півсотні вінницьких багатоповерхівок перевірили на енергоефективність

Діагноз вінницьких будинків: точками втрати тепла часто є… пластикові вікна

В грудні минулого року керівник проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» IFC Гжегож Гайда передав місту тепловізійну камеру «TESTO 882». За допомогою цього приладу фахівці департаменту житлового господарства Вінницької міської ради «сканували» багатоповерхові будинки на предмет виявлення місць, крізь які тепло із приміщень виходить назовні.

За допомогою тепловізора фахівці з енергозбереження вже провели енергоаудит на півсотні вінницьких багатоповерхівках. У визначений час доби ініціативна група мешканців спільно із представниками департаменту житлового господарства та спеціалістами Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC) перевіряли «слабкі» місця будинків з точки зору теплових витрат.

За словами директора департаменту житлового господарства Вінницької міської ради Сергія Кушніра, найбільш енерговтратними є цокольні приміщення будинків; місця, де відшарувалась зовнішня плитка на фасадах; відчинені двері під’їздів тощо. «Крім того, втрати тепла спостерігались там, де металопластикові вікна встановлені із порушенням цілісності, або ж неякісно зашпаровані щілини, - говорить Сергій Кушнір. – Також приладом фіксувалась значні енергозбитки у тих квартирах, де вікна або ж балкони знаходились у режимі провітрювання. Оскільки більшість нових металопластикових вікон не пропускають до помешкання повітря, вінничани відчиняють кватирки або ж вікна в цілому, що також призводить до втрат тепла».

Тепловізійна камера фіксує усі необхідні параметри, які можуть вплинути на результат енергоаудиту: швидкість та напрям вітру, температура зовнішнього повітря та температура у приміщенні, хмарність та опади тощо. Потім, навівши «сканер» на будинок, на екрані з’явиться картинка, де кольором від темно-синього до яскраво червоного виділяються зони, де втрати тепла є максимальними. Зокрема, відчинені вікна, незасклені балкони, неправильно встановлені підвіконня, відчинені двері під’їздів матимуть яскраво червоний колір, це означає що за рахунок втрати на цих точках теплової енергії температура на зовнішній стороні стіни будинку складає 2,5 - 5 оС при температурі зовнішнього повітря мінус 5-10. оС.В тих місцях будинку, де плитка відшарувалась і відлетіла, також будуть значні втрати тепла. Тепловтрати будуть також відмічені камерою там, де мешканці замість своєї квартири «зігрівають» радіаторами стіни будинку.

За інформацією директора департаменту житлового господарства, тепловізійна камера «TESTО 882» дає можливість вивчати проблематику енергоефективності та отримувати дані стосовно втрат тепла, а отже, і визначатися із заходами, які необхідні для покращення ситуації. «Тепловізійна камера сигналізує про ті ділянки, на які потрібно звернути увагу в першу чергу, - говорить Сергій Кушнір. – Далі фахівці розроблятимуть енергоаудит та бізнес-план щодо вирішення проблем енергозбереження на перевірених будинках».

Такі енергоаудити проводитимуться і надалі. Наразі ж фахівці підраховують детальний перелік робіт по енергоефективності окремо взятого будинку та фінансові затрати. «Вже за декілька тижнів будуть готові висновки та пропозиції по перевірених будинках, маючи які можна буде вирішувати першочерговість виконання робіт та рухатись далі у пошуку коштів на їх реалізацію», - зазначив Сергій Кушнір.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 4. Лариса
  Лариса
  07-04-12, 10:52 | IP:178.94.201...
  Підтримую! У мене вже є 1 пластикове вікно. Більше не хочу! Кисню не вистачає, тобто ДУШНО,АЛЕ НЕ ЖАРКО!Єдиний момент: з безхозних дерев*яних дійсно дує - то бережіть їх, щоб не гнили! А з пластикових може менше дує, але ж вни самі по собі тепло віддають!
 • 3. 1
  1
  06-04-12, 17:39 | IP:82.207.102...
  Олександр. Ты написал не подумав. Возьми руку. Свою. Прижми к деревянному окну. Повтори опыт с пластиковым. Ощущаешь, какое холоднее? (раз уж ты не помнишь о том, какая низкая теплопроводимость у дерева).
 • 2. Alex777
  Alex777
  06-04-12, 15:10 | IP:80.91.174...
  в квартирах в котрих встановлені пластикові вікна взимку ці вікна відкриті (коли темпаратура навколишнього середовища не менше 0, я цьому році наприклад було в грудні та початку січня). відповідно, люди відкривають щоб провітрити квартиру (а ЖЕК в придачу в міську тепломережу дає таку темпаратуру як у 20 градусний мороз) тому що в квартирі просто невистачає кисню. от і провели ці заміри в якийсь такий еріод. потрібно було це робити коли температура на дворі була -20 -25. Знаю по собі, і не раз звертав увагуа вікна багатоповерхівок (60-70%) вікон відкриті взимку коли надворі +, та й сам відкриваю вікна, а то за баререю втриматись рукою неможна та ще й на дворі +7 +10. ну звичайно це не увсіх будинках, но в більшості.
 • 1. Олександр
  Олександр
  06-04-12, 12:02 | IP:178.95.196...
  Майже герметичні пластикові вікна, НЕ МОЖУТЬ мати більшу теплопропускну віддачу, ніж старі і дерев'яні вікна.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)