Лікарям Вінниці показали ефективність медичних страховок у Польщі, а ще тамтешні медики викупили свої лікарні

13.04.12 08:15 2969 4

Сорок вінницьких медиків їздили вивчати досвід колег у Кельце

Лікарям Вінниці показали ефективність медичних страховок у Польщі, а ще тамтешні медики викупили свої лікарні

Вінничанам показали сім лікувальних закладів міста, в т.ч. типову польську дитячу лікарю та шпиталь для обслуговування дорослого населення.

Як розповіла голова Вінницької обласної громадської організації «Вінницька асоціація медиків» Руслана Харковенко, в Польщі фінансування медичних послуг здійснюється Національним фондом здоров'я.

- До цієї структури кожен працюючий поляк відраховує 13% від своєї зарплати. - каже Руслана Харковенко.

Шпиталь, який відвідали вінничани лише за минулий рік отримав контракт від цього фонду на 160 млн. злотих. Ще шість мільйонів євро вдалось залучити в якості інвестицій. Це дозволило відремонтувати нейрохірургічне, кардіохірургічне, реабілітаційне та нефрологічне відділення, дві будівлі для психіатричних пацієнтів та збудувати аеродром на два гвинтокрили. В наступному році в Кельце заплановане спорудження хоспісу.

- Усі спеціалізовані медичні заклади - власність воєводства. - говрить Руслана Харченко. - Міська влада Кельце відповідає лише за профілактичні програми, вакцинацію, епідеміологічні дослідження та пропаганду здорового образу життя.

Первинний контакт із пацієнтом повністю покладений на плечі приватних медичних структур. Поліклініки у Кельце також приватизовані - земля та будівлі належить місту, а адміністрування здійснюють спілки лікарського самоврядування.

Свого часу тамтешні медики внесли 50 тисяч злотих власних коштів до уставного фонду цієї спілки і відтоді самостійно розпоряжаються прибутком та відповідають за борги кредитних зобов'язань.

Під час візиту з'ясувалось, що попри зовсім іншу організацію медичного обсуговування населення, сучасніше обладнання та вищі зарплати медсперсонала у Польщі, наші медики майже не відстають від своїх колег у професійному плані.

Зокрема, тамтешні медики пишаються тим, що виходили немовля вагою усього 520 грамів, а вінницький рекорд - збережене життя дитині вагою 550 грамів.

Наступним кроком обміну професійним досвідом стане дружній візит польських медиків у Вінницю. Він запланований на травень цього року.
 

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Максим Зотов
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 4. Кирило
  Кирило
  23-04-12, 16:57 | IP:77.121.99...
  Тут можно почитати,послухати і почути думки грамотного практикуючого лікаря що до медичноі реформи не в космосі,а на Украіні:http://www.komarovskiy.net/blog/medicinskaya-reforma-v-ukraine-eksperiment-s-predskazuemymi-posledstviyami.htmlДжерело
 • 3. МАРИНА
  МАРИНА
  21-04-12, 06:09 | IP:77.121.99...
  Поки дійде до викупу закладів охорони здоров*я,то іх разворюють місцеві чиновники,,,,,,
 • 2. "ВАМ"
  13-04-12, 21:09 | IP:194.50.125...
  Гроші на "медицину" в Польщі не в приватному секторі... Кошти акумулюються в Національному Фонді здоровя, а от претендувати на них можуть як приватні так і державні лікарні.
 • 1. Степан
  Степан
  13-04-12, 10:15 | IP:77.121.99...
  Зверніть увагу,що гроші на медицину знаходятся в приватному секторі і ними не опікуються бездарні державні чиновники,які тильки дивляться як витягнути кошти з чужоі кишені,в тому рахунку і через бездарні реформи.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)