Асоціація міст України наполягатиме на своєму баченні системи місцевих податків та зборів

23.01.09 01:13 2562

Мери міст України мають намір наполягати на своєму баченні законопроектів, які визначають основи формування місцевих бюджетів.

Асоціація міст України наполягатиме на своєму баченні системи місцевих податків та зборів

Про це йшла мова на засіданні робочої групи Асоціації міст України з напрацювання пакету законопроектів з питань місцевого самоврядування, яке відбулось цими днями у Києві за участю представників керівництва Асоціації, а також профільних експертів.

Робоча групи з напрацювання пакету законопроектів з питань місцевого самоврядування була створена в рамках Асоціації міст України напередодні Нового року з ініціативи Вінницького міського голови Володимира Гройсмана. До складу групи увійшли міські голови Черкас, Івано-Франківська, Полтави, Луцька, Херсону та ряду інших міст.

На даний момент робоча група зосередила свою увагу на напрацюванні пропозицій до проектів Законів України "Про місцеві податки і збори" та "Про податок на нерухоме майно (нерухомість), відмінне від земельної ділянки", прийняття яких може реально зміцнити матеріальну базу місцевих бюджетів.

Як зазначив Володимир Гройсман: «Ми хочемо добитись того, щоб при прийнятті законодавчих актів, які стосуються місцевого самоврядування, враховувалась позиція представників самого місцевого самоврядування. І хоча ми на сьогодні навіть як Асоціація не маємо права законодавчої ініціативи, ми готові розмовляти з депутатами мовою законопроектів».

Принциповими моментами у тих пропозиціях, які зараз напрацьовуються робочою групою, є, наприклад, визначення додаткових джерел поповнення місцевих бюджетів і особливо їх так званого «другого кошика», з якого фінансуються роботи по ремонту житлового фонду, доріг, благоустрою тощо; надання місцевому самоврядуванню реальних можливостей стимулювати розвиток малого бізнесу за рахунок самостійного визначення пільг при встановленні місцевих податків та зборів. Усі ці рішення сьогодні є вкрай нагальними, оскільки допоможуть місцевому самоврядуванню ефективніше протистояти тим кризовим явищам у економіці, які сьогодні мають місце.
"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)