Замість стихійного ринку на Папаніна – цивілізований на Електротехнічному

02.02.09 12:12 4395

Остаточно визначено, що підприємці зі стихійного ринку по вул. Папаніна, про закриття якого було повідомлено міською владою наприкінці минулого року, перебазуються на територію колишнього Електротехнічного заводу, яка пустує вже близько 10 років.

Замість стихійного ринку на Папаніна – цивілізований на Електротехнічному

Таке узгоджене рішення прийнято міською владою та підприємцями. Узгоджена і дата припинення торгівлі на стихійному ринку по вул. Папаніна – 10 березня 2009 року.

Ринок ПапанінаРинок на Папаніна – один з небагатьох острівців стихійної торгівлі, які поки що залишаються у місті. Ще навесні 2008 року міський голова Володимир Гройсман, зустрівшись з мешканцями прилеглих вулиць, пообіцяв, що торгівля просто вулиці на Папаніна, як і в усіх інших місцях, буде припинена. Тому рішення міськвиконкому про переїзд цього ринку не можна назвати несподіваним. Міська влада назвала чітку дату переїзду – 2 лютого 2009 року, пообіцяла сприяти переїзду, а от з місцем для майбутньої торгівлі запропонувала підприємцям визначитись самостійно за єдиної умови – торгівля повинна відбуватись цивілізовано. “Основна умова влади полягає в тому, що ми повинні зробити торгівлю абсолютно цивілізованою. Щоб врешті-решт зняти з цього правового гачка самих підприємців, які торгують просто вулиці без жодних на те правових підстав. Торгівлі ні з приватного сектору по Папаніна, ні з прилеглих вулиць – там не буде. Це рішення прийнято остаточно. І ні для кого ніяких винятків не буде. Якщо люди мають там свої приватні житлові будинки, то нехай використовують їх за призначенням – для житла, а не для комерційної діяльності, яка є незаконною» - розповів журналістам під час прес-конференції 30 січня керівник міста.

Для вирішення цього питання підприємцями, які здійснюють торгівлю по вул. Папаніна та прилеглих до неї вулицях, в грудні минулого року було створено робочу групу, яка розглядала низку варіантів. Серед них – Муніципальний ринок, ринок «Владімір» у Тяжилові, база «АВС-Цитрус» та територія колишнього Електротехнічного заводу. Підприємці виявили бажання переїжджати винятково разом і на єдину територію і зупинились на останньому з варіантів. Це рішення було узгоджено в ході неодноразових зустрічей між представниками влади та підприємцями. «Близько 360 підприємців вже заключили договори з ТОВ ВКП «МА-КІ» ЛТД про переїзд на територію колишнього Електротехнічного заводу, - розповідає голова робочої групи Сергій Філіпович. – Не підписали лише ті, котрі здійснюють торгівлю в приватному секторі і по вул. Короленка».

Ринок Папаніна

Що стосується дати переїзду, то вона була також узгоджена на цих зустрічах на основі клопотання робочої групи, з яким вона звернулась до міського голови Володимира Гройсмана. Зміщення дати початку переїзду пов’язано із тим, що територію Електротехнічного заводу потрібно облаштувати відповідним чином до початку процесу перевезення «ракушок», а самим підприємцям – виготовити контейнери єдиного зразка та кольору. В результаті було прийнято рішення про те, що офіційною датою припинення торгівлі стихійного ринку по вул. Папаніна стане 10 березня.

28 січня відбулась чергова нарада у міського голови Володимира Гройсмана з питань, пов'язаних із переїздом стихійного ринку по вул. Папаніна. Учасниками наради стали представники робочої групи підприємців, керівництво ТОВ ВКП «МА-КІ» ЛТД, якому належить територія, відведена під переїзд, а також представники усіх служб, які матимуть відношення до майбутнього переїзду. В результаті зустрічі було чітко зафіксовано дві позиції. По-перше, на новому місці торгівлі повинні бути витримані усі норми цивілізованої торгівлі, за що відповідальність взяла на себе адміністрація ТОВ ВКП «МА-КІ» ЛТД. В свою чергу, міська влада контролюватиме цей процес від проекту до завершальної стадії його реалізації. Разом з тим, міський голова Володимир Гройсман гарантував підприємцям і керівництву нового ринку максимальну підтримку у вирішенні без зволікань усіх питань, пов’язаних з реалізацією проекту.

Друга принципова позиція, про яку йшла мова на нараді, - повинні бути враховані інтереси і підприємців, і покупців, і жителів прилеглих кварталів. Тому перед підрядниками та проектантами нового ринку на самому початку реалізації проекту поставлено питання плану чіткого зонування території майбутнього ринку: з кількома паркінгами всередині самої території, виїздами і т. д. Іще одна вимога, яку поставив міський голова Володимир Гройсман, – обов’язкове створення в достатній кількості стаціонарних місць для торгівлі городиною для мешканців сіл.
"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)