Спортмайданчик біля 18 школи переобладнають на сучасний стадіон

08.04.13 01:57 7049 2

Для покращення матеріально-технічної бази вінницьких закладів освіти влада міста шукає нестандарті рішення, аби залучити позабюджетні кошти на розвиток шкіл. Не гають часу і самі заклади – деякі з них активно беруть участь у грантових програмах, а виграні кошти пускають на модернізацію.

Спортмайданчик біля 18 школи переобладнають на сучасний стадіон

Мережа шкіл міста на сьогоднішній день складається з 40 закладів, 37 з яких є комунальними. Капітальні ремонти та модернізація закладів освіти державою практично не фінансуються. Цьогоріч на утримання шкіл міським бюджетом передбачено 200 мільйонів гривень, однак всього 0,3 % цих грошей підуть на ремонти, адже майже всі кошти передбачені на обов’язкові статті: зарплатня працівників, енергоносії та ін. Значну допомогу у підтриманні приміщень у належному стані надають батьки, а кілька останніх років заклади освіти починають брати участь у грантових програмах.

5 квітня міський голова Володимир Гройсман відвідав школу № 18, яка минулого року взяла участь у обласному конкурсі по енергозбереженню з проектом по встановленню енергозберігаючих світлодіодних ламп. У цьому конкурсі проект, який було розроблено спільно з Вінницьким національним технічним університетом, зайняв ІІ місце, а школа на його реалізацію отримала 20 тисяч гривень грантових коштів. «На сьогоднішній день є ряд питань, які, використовуючи тільки бюджетні ресурси, вирішити дуже складно, тому наші заклади беруть участь у грантових програмах, - каже мер. – У місті вже є бюджетні заклади, які мають свою грантову історію. Реалізація проекту по заміні люмінесцентних ламп у цій школі на світлодіодні дасть можливість значної економії електроенергії». Окупність проекту по встановленню енергозберігаючих світильників – до 2,5 років. Їх монтаж уже розпочато. Включатимуться вони у темний період доби, реагуючи на рух у коридорах (адже діти у школі вчаться і у другу зміну). Нові лампи допоможуть економити 20% електроенергії.

У цій же школі в майбутньому можлива реалізація ще одного проекту, на реалізацію якого міська влада хоче залучити кошти інвесторів. Згідно попередньо розглянутої концепції планується переобладнати існуючий спортмайданчик на сучасний стадіон, який включатиме футбольне поле з штучним покриттям, баскетбольний та волейбольний майданчики, майданчик для гри у бадмінтон, доріжку для стрибків в довжину, бігові доріжки, скейтпарк, тренажерний майданчик та ігровий мультикомплекс. «Ми розглядаємо можливість створення комплексів дозвілля, спорту, будівництва нових стадіонів біля шкіл, де поряд є можливість будувати житло, - розповідає Володимир Гройсман. – Відповідно, стадіон або ж комплекс дозвілля для міста будуть будуватися за кошти інвесторів, які будуватимуть це житло. В цих підходах обов’язковою для нас є думка громади. Після підготовки проектної пропозиції та розрахунку її економічних показників ми виходимо до громади цього мікрорайону і запитуємо її думку. Після обговорення, якщо громада прийме позитивне рішення, ми розпочнемо реалізацію цього проекту. Іншого варіанту немає, адже дуже складно сьогодні знайти бюджетні кошти для вирішення усіх питань, пов’язаних з розвитком міста».

У 2011 році саме у такий спосіб було вирішено питання проведення реконструкції стадіону біля 35-ї та 34-ї шкіл. Де з’явився не лише сучасний стадіон, але й спортивне ядро.

Приблизна вартість проекту по 18-й школі складає від 4 до 5 млн. грн. Спортивний комплекс розміститься на 8,5 тисячах кв. м. Він використовуватиметься не тільки для заняття учнями школи фізкультурою, а й для проведення різних міських спортивних заходів. ​

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 2. Fanny
  Fanny
  22-09-13, 02:56 | IP:195.34.204...
  Да нет, будет что-нибудь еще похуже, чем со стадионом 35-й школы, потому как у нас, обычно, не останавливаются на достигнутом. Тем более, и места возле школы на столь наполеоновские планы нет. Но то, что школа осталась без стадиона, это вне всяких сомнений.
 • 1. DINOSAUR
  DINOSAUR
  08-04-13, 18:27 | IP:141.138.118...
  И будет так как со стадионом 35-ой школы. Просто закроют и будет себе такое просто поле на котором даже ученикам не разрешают играть и заниматься.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)