У Вінниці кілька десятків людей мітингували проти нового стадіону та житлового будинку

18.10.13 03:00 4550 10

«Сумніви - просто результат браку інформації», - каже директор департаменту архітектури, містобудування та кадастру Вінницької міськради Максим Мартинюк, який майже дві з половиною години спілкувався з невдоволеними мешканцями.

У Вінниці кілька десятків людей мітингували проти нового стадіону та житлового будинку

Ухвалене вінничанами на громадських слуханнях рішення про спорудження у районі між вулицями Келецька та Стахурського великого, сучасного спорткомплексу та житлового дев'ятиповерхового будинку хочуть заблокувати кілька десятків жителів. Причина - несприйняття змін, які запропонували проектанти.

Нагадаємо, проектувальники оприлюднили вже кілька варіантів майбутньої забудови ділянки, які б максимально враховували зауваження мешканців й інтереси забудовника. Остаточний варіант передбачав обмін місцями двох основних об'єктів - житлового будинку та спорткомплексу.

мітинг проти будівництва стадіону та будинку

Ні - забудові

Аби висловити свою позицію зо два десятки мешканців, переважно жінки та пенсіонери, вийшли на пришкільний майданчик. На імпровізованому мітингу збирали підписи під колективною скаргою та висловлювали свій протест представникам влади.

- Ми категорично проти забудови цієї ділянки багатоквартирним будинком, оскільки не брали участь у громадському обговоренні, - каже мешканка будинку №99, що по вулиці Келецькій, Людмила Задачина. - І стадіону нам такого не треба, бо не в кожної мами вистачить грошей оплатити, щоб її дитина поганяла там м'яч. Про школярів подбали - це добре! А куди підуть наші діти після школи, де вони гулятимуть?

Аргументи про те, що стадіон та оточуючий його спорткомплекс буде безкоштовним і доступним для занять усіх мешканців мікрорайону, протестувальники не сприймали. Кажуть, що не вірять.

- Бачимо, що уже готуються до будівництва, але ж ми не згодні, - каже Олександр Захаров, в якого тут мешкає мати. - Ми вже домовились - будемо чергувати, наглядати з вікон і у разі чого - одразу ж вийдемо на вулицю, усі як один. Техніку сюди не пустимо.
Ініціатори протесту кажуть, що зібрали вже понад сто підписів проти будівництва. Причому не тільки мешканців будинку №99, а й 95-го та 105-го.

мітинг проти будівництва будинку та стадіону біля 18 школи у Вінниці

У пошуках компромісу

Аби пояснити, як і чому була допрацьована проектна пропозиція, сюди приїхав директор департаменту архітектури, містобудування та кадастру Вінницької міськради Максим Мартинюк.

- Доопрацювавши проектну пропозицію, ми вийшли на конфігурацію трипід'їздного десятиповерхового будинку на території, яку нині займає колишній шкільний стадіон. А трохи далі у бік вулиці Стахурського має будуватися новий шкільний стадіон, який включає футбольне поле з трибунами, волейбольний та баскетбольний майданчик, скейтпарк, тренажери та великий дитячий майданчик, - каже Максим Мартинюк. - Проектна документація розроблена, отримані дозвільні документи. Сьогодні забудовник спробував встановити на майданчику будівельний паркан. Але мешканці будинків, прилеглих до території колишнього шкільного стадіону, вийшли з протестом. Територія, про яку ми говоримо, захаращена гаражами, фактично вночі там боязно ходити. Тому вирішено навести там лад. І комплексне освоєння цієї території передбачає у майбутньому можливість встановити там ще один восьмиповерховий будинок на два під'їзди. Якщо забудовник візьметься за його спорудження, то буде зобов’язаний за свої кошти ще й здійснити благоустрій всіх дворових територій у навколишніх будинках.

За словами чиновника, думку протестувальників варто враховувати, але для початку конструктивного діалогу потрібно, відкинувши емоції, проаналізувати технічний бік справи.

- Люди висловлюють сумніви у тому, що у проекті дотримані всі будівельні норми, - говорить Максим Мартинюк. - Але можу запевнити, що всі нормативи узгоджені, а сумніви - просто результат браку інформації. Хотів би підкреслити, що земля, про яку йде мова, не відноситься до прибудинкових територій жодного з навколишніх будинків. Не є вона і рекреаційною зоною або територією 18-ї школи, як це намагаються подати ті, хто «проти». В будь-якому випадку ми зараз ведемо діалог, тож можемо сподіватись на порозуміння. Протягом двох з половиною годин, поки я спілкувався з мешканцями, можу сказати, що протестні настрої зменшились. Хоча до спільної думки ми, на жаль, і досі не дійшли.

Кому буде краще?

- Маємо розуміти, що мова йде про розвиток усієї інфраструктури мікрорайону Вишенька, - каже заступник начальника інформаційно-аналітичного відділу департаменту правової політики та якості Вінницької міськради Андрій Мислінський. - Тут не вистачає стадіонів, сучасних дитячих майданчиків. Тому із забудовниками, які планують споруджувати у Вінниці житлові об'єкти, традиційно укладається інвестиційна угода. За можливість будувати багатоквартирне житло, він повинен виконати роботи по розвитку інфраструктури міста. В даному випадку мова йде про стадіон, яким користуватимуться не тільки школярі, але й мешканці сусідніх будинків. В бюджеті грошей на таке будівництво немає, а забудовник готовий вкласти в це кошти. Причому йдеться про інвестування у проект ресурсів, які він отримає в результаті зведення житла. Саме ця пропозиція розглядалась у червні цього року на громадських слуханнях. Прийшла на них безпрецедентна для таких заходів кількість осіб – 288 мешканців цього мікрорайону, із не великою перевагою буквально у 11 голосів перемогли прихильники будівництва. Тобто питання було узгоджене і жодних додаткових зборів, чи обговорень не потребувало. Всі законні підстави для початку будівництва існують. Але оскільки голоси розділились майже порівну, було б не правильним не зважити на думку незадоволених учасників слухань. За їх ініціативою проект відкоригували, з'явилась ідея поміняти місцями стадіон та будинок, при цьому дотримуючись всіх попередніх будівельних норм та вимог. Таким чином думку попередніх незадоволених врахували. Але тепер протестують ті, хто раніше був за. Мовляв, чого це будинок перенесли нам під вікна.

У підсумку вимальовується одне – особисті інтереси кількох десятків жителів протиставляються інтересам всього мікрорайону та учнів двох шкіл. Якщо питання зайде в «глухий кут», воно може просто зависнути у повітрі.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Максим Зотов
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 10. Тарасило
  Тарасило
  29-10-13, 14:59 | IP:81.30.161...
  Цю статтю писала людина, що годується з грошей інвестора
 • 9. Сашко
  Сашко
  24-10-13, 22:54 | IP:141.138.107...
  Гарно брешуть.
  Минулої суботи близько сотні людей вийшло на збори і всі як один висловились проти забудови існуючих стадіонів.
  Нам не потрібні "сучасні спорт комплекси" зі штучним покриттям. Нас цілком задовільняє тих два великих стадіони з натуральною живою травою і деревами, що ростуть навколо них.
  Це наша зона відпочинку. І ми її не віддамо.
  Житель будинку 99.
 • 8. Дядя Петя
  Дядя Петя
  19-10-13, 02:36 | IP:109.108.236...
  http://20minut.ua/Novyny-Vinnytsi/Vid-Chytachiv/10298128
  почитайте и прокомментируйте!
 • 7. Ольга
  Ольга
  18-10-13, 23:57 | IP:92.112.162...
  Да где вы видели, что людям бескорыстно и бесплатно что-то дадут? Выгода на лицо, винницких покращувачей бы вызвать на дуэль и закидать бы перчатками и морковью, как в игре, что выпустили красные,http://vk.com/app3938122 тогда бы задумались бы , что творят. А то интегрируют, а дома произвол чинят.
 • 6. Дядя Петя
  Дядя Петя
  18-10-13, 21:33 | IP:109.108.236...
  Прочитал очередной бред, который здесь написан в статье я понял, журналисты нам не в помощь! ВСЕ ЧТО ЗДЕСЬ НАПИСАНО СПЛОШНОЕ ВРАНЬЕ!!!! ВСЕ ЖИТЕЛИ МИКРОРАЕНА ПРОТИВ СТРОИТЕЛЬСТВА! ДАЖЕ ТЕ КОТОРЫЕ ВЫСТУПИЛИ ПРОТИВ СТРОИТЕЛЬСТВА 3 МЕСЯЦА НАЗАД НЕ ОДОБРИЛИ ИЗМЕНЕНИЯ В ПРОЭКТЕ И БЫЛИ ПРОТИВ СТРОИТЕЛЬСТВА ДОМОВ ВОЗЛЕ кафе"СВИТАНОК" И ТАКЖЕ НА ШКОЛЬНОМ СТАДИОНЕ!!! МАРТЫНЮК ОТКРОВЕННО ВРЕТ!!! ПРОЭКТ УТВЕРЖДЕН С НАРУШЕНИЯМИ И ВЛАСТЬ ЭТО БОИТЬСЯ ПРИЗНАВАТЬ, ИНАЧЕ КОМУ-ТО ПРИДЕТСЯ ЗА ЭТОТ БЕСПРЕДЕЛ "ОТВЕТИТЬ"!!! НАДЕЮСЬ ЭТО СЛУЧИТСЯ. МЫ НЕ ДОПУСТИМ СТРОИТЕЛЬСТВО ДОМОВ НА ШКОЛЬНОМ СТАДИОНЕ И В СВОЮ ОЧЕРЕДЬ ГОТОВИТЬСЯ ИСК В СУД!
  ВОПРОС К МЭРУ: Владимир Борисович, если на сегодняшний день возникла конфликтная ситуация, а она реально конфликтная, почему Вы, как Глава города Винница не прислушиваетесь к общественности и не пытаетесь урегулировать все? Разве трудно провести еще одни общественные слушания и разобраться кто прав, а кто нет???? НАДЕЮСЬ ВЫ ПОСТУПИТЕ МУДРО В СЛОЖИВШЕЙСЯ СИТУАЦИИ И ПРИМЕТЕ ПРАВИЛЬНОЕ РЕШЕНИЕ!

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)