Малиновський і Ко хочуть не допустити встановлення пам’ятника Тарасу Шевченко у Вінниці до його 200-річчя?

20.01.14 17:55 2542 4

Чим ближче до шевченківського ювілею і чим реальнішим стає те, що після довгих років дискусій у Вінниці нарешті з’явиться пам’ятник видатному поетові, – тим більш дивними стають кроки Об’єднання громадських організацій «Вінниччина вшановує Тараса Шевченка», за яким, як відомо, стоїть відомий місцевий «опозиціонер-бізнесмен» Віктор Малиновський.

Малиновський і Ко хочуть не допустити встановлення пам’ятника Тарасу Шевченко у Вінниці до його 200-річчя?

Нагадаємо, що міською радою визначено місце встановлення пам’ятника, автором якого є лауреат Шевченківської премії Анатолій Гайдамака і навіть площі, де він невдовзі стоятиме, уже присвоєно ім’я Тараса Шевченка. Кошти на скульптуру теж давно зібрані благодійним фондом «Подільська громада», який займався цим проектом ще з 2012 року. У Львові ж уже почали відливати пам’ятник, який вже за місяць буде привезено до Вінниці.

В той же час Об’єднання «Вінниччина вшановує Тараса Шевченка» по-своєму готується до ювілею. Серед помітних кроків за останній час – вимога до БФ «Подільська громада» передати кошти, до збору яких вони не мали відношення. Голова фонду Віктор Бронюк назвав це дешевим піаром тих, «хто пролітає, як фанера над Парижем». Фанера над Парижем – це, до речі, не метафора, а реальність - у такий спосіб Віктор Малиновський нещодавно особисто вшанував пам'ять Кобзаря.

Тепер чергова новина – звернення в суд одного з представників згаданого Об’єднання для недопущення встановлення пам’ятника. Серед аргументів є вельми цікава деталь: виявляється, що один з його членів, пан Козяк, нібито позаминулого року купив квиток на благодійну мистецьку акцію «Шевченко – для усіх століть», думаючи, що він здає кошти на пам’ятник поету на Театральній. Однак за інформацією, яку має «Моя Вінниця», акція проводилась по запрошеннях, і квитки не продавались. Хто бажав – той робив пожертви на рахунок фонду «Подільська громада» або ж у спеціально встановлену на час заходу скриньку. Серед тих, хто перераховував кошти на благодійний рахунок, прізвище Козяк не фігурує. А у скриньці для пожертв після завершення заходу було інкасовано аж 224 (!) гривні. І якщо серед цих коштів був внесок пана Козяка, то розмір його персональної зацікавленості у встановленні пам’ятника Шевченку в місті Вінниці, в тому числі і на площі Театральній, - оцінити не важко.

Ось така підготовка і таке вшанування. Виходить, що Малиновський і Ко роблять усе можливе, щоб вінничани зустріли шевченківський ювілей із фанерним Тарасом. З повагою до Кобзаря?

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Ганна Коваль
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 4. Из США
  Из США
  22-01-14, 02:34 | IP:71.183.177...
  Вот что сказал о вас Тарас Григорович Шевченко:

  "Хохол останется хохлом,
  хоть ты пусти его в Европу. Где надо действовать умом, - он напрягает жoпу. И потому-то на Руси, завещано аж Мономахом: - “Связаться Боже упаси с тремя: - жидом, хохлом и ляхом!”. Коварен жид, хотя и слеп, кичливый лях - похуже бляди. Хохол же-съест с тобою хлеб, и тут же в суп тебе нагадит. "Хохлы" Т.Г.Шевченко..

 • 3. Малинке
  Малинке
  20-01-14, 20:21 | IP:109.108.234...
  Малина, шо то тебя в Фериде не видела. Визитку оставил, а гулять Витя не хочет?
  Какой там Шевченко, ты такоц патриот как я хозяйка у плиты))) ах-ха-ха
 • 2. И вновь продолжается ...
  И вновь продолжается ...
  20-01-14, 18:36 | IP:92.112.25...
  Очередная джинса-заказуха на этом средстве массовой дезинформации, защита подмены действительно памятника нелепой туристической садово-огородней скульптурой на срочно переименованной Музейной площади.
  При этой неукраинской власти толку в культуре Виннитчины не будет никогда и ни при каких условиях - так и будем ходить по улицам Козлицкого, Феликса Кона, Тарногродсого и прочих палачей и остальных придуманных хероев.
  Тролли, фас!
 • 1. георгій
  георгій
  20-01-14, 18:09 | IP:193.107.106...
  п.Маліновський, годі вже позорище робити.
  Два простих питання:
  Скільки віршів напамять Шевченка знаєте?
  Скільки готові особисто дати на памятник?

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)