Семінар, що відбувся 14-17 квітня 2014 р. в рамках Програми Польсько-Американського Фонду Свободи «Study Toursto Poland», відкрили віце-міністр Міністерства адміністрації та цифризації Польщі Роман Дмовський та директор Програми «Study Toursto Poland» Мирослав Скурка. Українська делегація розповіла про стан державного та самоврядного адміністрування і про стан е-адміністрування в Україні. Після цього відбулась презентація системи публічної адміністрації Польщі.

Українські експерти е-урядування переймали досвід урядових установ Польщі

Закон про інформатизацію, програма інтегрованої інформатизації держави та реалізація проектів у галузі e-адміністрування в Польщі були в центрі уваги виступу директора Центру інформаційних проектів Пьотра Чижа.

Керівник відділу цифризації Міністерства адміністрації та цифризації Польщі Влодзімєж Марцінський розповідав, як консолідувати фахівців публічного адміністрування навколо стратегічних завдань інформатизації держави. Також учасники заходу відвідали Канцелярію Президента Республіки Польща та зустрілися з радником Президента з питань е-адміністрації Кшиштофом Крулем.

Доступ до публічної інформації, прозорість та відкритий уряд були темою семінару під час другого навчального дня. Участь у ньому взяли представник Міністерства юстиції Радослав Стемпень (директор Департаменту інформатизації та державних реєстрів)та представник Міністерства внутрішніх справ Роман Кусик (директор Департаменту державних реєстрів). А на завершення відбулася зустріч з творцем Міністерства адміністрації та цифризації Міхалом Боні, який давав поради, на що звернути увагу на початку створення системи е-врядування та її розвитку.

Українські експерти е-урядування переймали досвід урядових установ Польщі

- Ця програма дала можливість незалежним експертам отримати розуміння процесів запровадження електронного урядування в Польщі, розуміння процесу його функціонування та розвитку, - зазначив учасник семінару з Вінниці, випускник програми Кіркланда, виконавчий директор Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» Олег Левченко. - Відбулися важливі зустрічі, домовлено про співпрацю, експертну взаємодію, передачу окремих напрацювань на безкоштовній основі для української сторони. Цей візит і стажування - лише перший етап обміну експертами і думками між міністерствами. Українська сторона висловила особливу подяку організаторам заходу з польського боку за оперативність і готовність відгукнутись на реальні потреби України. Адже ми переймаємо досвід електронного урядування не просто заради електронного урядування, а заради поліпшення якості адміністративних послуг, які громадяни отримують від українського уряду та місцевого самоврядування.



Переглядів: 3961
Поширень: 0