Замку Замойського у Шаргороді шукають покупця

04.04.08 13:30 3038

Міська влада переконана, що пошук інвестора - єдина можливість зберегти історичну пам'ятку.

Замку Замойського у Шаргороді шукають покупця

- Будівля знаходиться в жахливому стані, - запевняє міський голова Шаргорода Тимофій Жмурко. - Грошей в бюджеті на реконструкцію у нас немає. Єдиний спосіб врятувати будівлю - знайти інвестора. Ми розглядатимемо питання як оренди так і продажу комплексу, хоча зараз йде мова лише про сторожову вежу, адже приміщення власне замку попередня влада дозволила частково приватизувати.

Дві квартири, що розташовані в основній частині замку, були приватизовані. Сьогодні міська влада веде перемовини з представником власників, які жодного дня не проживали у приміщенні. Єдина пропозиція щодо оренди або ж навіть викупу поки що частини замку надійшла від структури, яка вже неодноразово організовувала у Шаргороді фестивалі сучасного мистецтва - "АРТ-Шаргород".

Влада очікує інші пропозиції та шукає нащадків засновника фортеці у Польщі.
У секторі охорони культурної спадщини управління культури і туризму облдержадміністрації повідомляють, що викуп фортеці неможливий:
- Зараз неможливий викуп даного приміщення, оскільки триває мораторій на викуп пам'яток архітектури усіх рівнів до завершення переліку їх по Україні в цілому, - пояснює завідуючий сектором Михайло Потупчик. - Можлива передача об'єкта в оренду із укладанням "охоронного договору", який підписується з нашим управлінням.
"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Олена Павлова
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)