Віктор та Катерина Ющенки переглянули творчий звіт митців Вінниччини

05.10.09 07:56 5889

Президент України Віктор Ющенко разом із дружиною пані Катериною Ющенко переглянули творчий звіт митців Вінницької області «Благословенна земля моя, Вінниччина!» Цим концертом продовжується Фестиваль мистецтв України.

Віктор та Катерина Ющенки переглянули творчий звіт митців Вінниччини

Президент привітав всіх учасників та організаторів концерту, який відбувся 2 жовтня в Палаці Україна.

«Вінниччина – край багатої історії, з яким пов’язані долі Богдана Хмельницького, Івана Богуна, Устима Кармалюка, Данила Нечая, Михайла Грушевського, Симона Петлюри та багатьох інших великих українців. Вінниччина – це невичерпне багатство народної культури. Це сотні українських пісень Явдохи Зуїхи, це знаменита на весь світ кераміка Якова та Якима Герасименків, це вишивка, визнаним центром котрої є село Клембівка Ямпільського району. Вінниччина – це живе українське слово і видатні постаті нашої літератури – Степан Руданський, Михайло Коцюбинський, Володимир Забаштанський, Михайло Стельмах. На цій землі народився наш видатний архітектор Владислав Городецький», – наголосив Президент у вітальному слові.

Віктор та Катерина Ющенки переглянули творчий звіт митців Вінниччини

Глава держави наголосив, що область і сьогодні активно творить сучасну українську культуру, відроджує історичну пам’ять нації.

Він зокрема, назвав знаного майстра народного малярства Віктора Наконечного та художника-іконописця Прокопа Колісника, згадав фестиваль класичної музики імені Чайковського та Надії фон Мекк, міжнародний фестиваль лялькових театрів, традиційне свято народного мистецтва «Українська витинанка» в Могилеві-Подільському, симпозіум-практикум «Бубнівська кераміка» у Гайсинському районі.

Окремо Президент згадав про історико-культурний заповідник «Буша», де на свято Покрови Пресвятої Богородиці проводиться свято «Степ та воля – козацька доля» й пленер скульпторів-каменотесів «Подільський оберіг».

Віктор та Катерина Ющенки переглянули творчий звіт митців Вінниччини

В.Ющенко також подякував вінничанам за пам’ятник жертвам Голодомору, встановлений 2008 року у Вінниці, і за унікальний восьмиметровий рушник, який подільські майстри вишили до 18-річчя незалежності України.

«Певен, що сьогодні вінничани подарують Україні яскраве мистецьке свято», – сказав Президент, наголосивши, що на головній сцені країни виступлять найкращі колективи – народний хор «Вінок Поділля», фольклорно-етнографічні ансамблі «Вишня» і «Дивоцвіт», ансамбль танцю «Барвінок».

У рамках заходу Глава держави вручив державні нагороди митцям Вінниччини.

Перед початком концерту президентське подружжя подивилися роботи майстрів з малярства, кераміки, вишивки, і писанкарства.

Фестиваль мистецтв України проводиться відповідно до Указу від 14 лютого 2008 року. Захід відбувається з метою сприяння розвитку академічного, традиційного, народного і сучасного мистецтва, професійної та аматорської творчості, а також популяризації етнічних і культурних традицій регіонів нашої держави.

Фоторепортаж
"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Офіційне Iнтернет-представництво Президента України
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)