У Вінниці буде створено раду іноземних студентів при міському голові

23.10.09 01:37 4605 3

22 жовтня за ініціативи міського голови Володимира Гройсмана у приміщенні міської ради вперше відбулась зустріч мера зі студентами-іноземцями, на якій обговорювалися питання, які турбують представників найчисельніших земляцтв іноземних студентів, які навчаються у Вінниці.

У Вінниці буде створено раду іноземних студентів при міському голові

На сьогоднішній день у Вінниці здобувають вищу освіту близька 1800 студентів-іноземців з 65 країн світу, і ця кількість постійно збільшується. Майже 400 з них навчаються у Вінницькому національному технічному університеті, близько 1400 навчаються у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І.Пирогова. Під час зустрічі міський голова Володимир Гройсман спільно із деканами по роботі з іноземними студентами вищезазначених університетів, начальником відділу у справах сім'ї, молоді та туризму міської ради, начальником міського управління УМВС та головою молодіжної ради при міському голові окреслили ряд першочергових заходів, які допоможуть студентам з іноземних країн у побуті, у навчанні та у дозвіллі.


Заступник міського голови Анатолій Ворона запропонував закріпити при кожному земляцтві іноземних студентів старшого офіцера міського управління ГУМВС України у Вінницькій області. «Я вважаю, що це допоможе уникнути конфліктів та забезпечити порядок і особисту безпеку іноземних громадян» - каже Анатолій Ворона. Студенти-іноземці розповіли керівнику міста, що трапляються випадки, коли міліціянти, перевіряючи документи, звертаються до них в образливій формі (особливо це стосується афроамериканців). Водночас, бувають і навпаки ситуації, коли вінницькі правоохоронці, звертаючись до студентів з інших країн, ведуть себе дуже чемно і навіть намагаються спілкуватись із ними англійською чи-то іспанською мовами. Головний міліціонер Вінниці Юрій Куций причину постійних перевірок документів у студентів-іноземців пояснив тим, що в останній час в Україні спостерігається значне збільшення нелегальних мігрантів з Сомалі. Але зауважив, що студентського квитка для проведення перевірки документів цілком достатньо.


Мер Вінниці Володимир Гройсман пообіцяв представникам земляцтв студентів-іноземців, що на зборах особового складу міського управління міліції, які планується провести на наступному тижні, він особисто проведе роз’яснювальну роботу щодо цивілізованого, коректного та толерантного ставлення з боку представників органів правопорядку до іноземної молоді під час перевірки документів. «Упевнений, що немає жодних проблем в тому, щоб після перевірки документів, працівники міліції дякували студентові і бажали йому щасливої дороги. Тоді у цієї людини буде зовсім інший настрій і ставлення до правоохоронців, – каже мер. – І взагалі, у Вінниці не може бути місця для злочинності, хуліганства, проявів нетерпимості по відношенню до людей з інших країн. Ми робитимемо усе для того, щоб вінницька та іноземна молодь, усі городяни мали змогу спокійно пересуватися по місту, та цивілізовано і толерантно проводити своє дозвілля».

Також у ході зустрічі було вирішено створити раду іноземних студентів при міському голові, яка допоможе якісно співпрацювати між студентством та міською владою, вирішувати питання, що турбують іноземців, допомагати у проведенні спільних свят та брати участь ініціативним студентам-іноземцям у громадському житті міста.

Студент Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, представник Сирії Аль Ахмар Мажди Ясин, який приїхав на навчання до Вінниці сім років тому, зізнається, що в захваті від нашого міста. «На період навчання Вінниця стала для мене рідним містом, - розповідає Ахмар Мажди. – Приємно спостерігати, як швидко вона розвивається, стає справжнім європейським куточком». Інший студент, представник Анголи Макая Жорже Ельдер Памбу висловив своє захоплення від культурних та історичних місць Вінниччини: «Коли до Вінниці мають приїхати мої друзі з Анголи, вони кажуть, що їдуть у моє місто, - каже Жорже Ельдер. – А я з гордістю відповідаю: так, тепер для мене Вінниця – рідна домівка.»
"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. Вітя
  Вітя
  23-10-09, 13:57 | IP:194.6.197...
  Да, Зоя, створена, і діє. І з яких пір допомога комусь вважається злом? І чому ви вирішили що на це будуть витрачатися ваші гроші? Невже коли ви їдете в іншу країну до вас там негативне ставлення? Чому б в нашому місті дійсно не створити мекку для різних народів? Взаємодія і співпраця різних культур - це лише величезний плюс до міста. Я погоджуюсь з тим, що є й погані люди серед іноземних студентів, і так, їм дійсно не місце в нашому місті та нашій країні, але якщо студент приїхав отримувати тут освіту, він платить величезні кошти у університет, що дає, наприклад, меду будувати нові корпуси, він витрачає просто кошти в місті, вкладаючи кошти в нашу економіку, що ж тут поганого? Будьмо толерантними до інших громадян, і до самих себе, і життя в нас налагодиться
 • 2. ЗОЯ
  ЗОЯ
  23-10-09, 13:15 | IP:95.132.23...
  А що, рада українських студентів при міському голові вже створена? Чи всі побутові проблеми українських студентів вирішені? Чому це за бюджетні кошти (податки з громадян України) мер збирається вирішувати проблеми іноземців, тим самим обкрадаючи громаду міста? Чи це іноземці будуть на наступних виборах обирати мера міста?
 • 1. ???
  ???
  23-10-09, 09:32 | IP:79.143.34...
  ...каже мер. – І взагалі, у Вінниці не може бути місця для злочинності, хуліганства, проявів нетерпимості по відношенню до людей з інших країн...


  Для начала люди (студенты) из "других государств", особенно арабского происхождения, пусть научатся уважать наше государство и людей живущих здесь. Ведут себя по хамски в общежитиях и на улицах, а понравившимся девчёнкам вообще "щёлкают языками" вслед или нагло и тупо "пристают"...

  Я НЕ расист и считаю, что все расы и нации одинаково РАВНЫ, но ЖИТЬ должен каждый у себя "на родине"! Мы не можем вместе со-существовать - это обязательно приведёт к конфликту и дело не в цвете кожи, а в различии культур.
  Поэтому я против учёбы и тем более постоянного проживания (особенно нелегалов и т.д.) граждан других государств (с другими культурами) на территории Украины.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)