З наступного року, не чекаючи змін на державному рівні, у Вінниці розпочнеться реформа в системі охорони здоров'я

25.11.09 16:15 2425 6

Другий рік поспіль в місті діє програма «Здоров’я вінничан на 2008-2012 роки». Ця програма передбачає ряд заходів по збереженню і зміцненню здоров’я населення, стабілізації демографічної ситуації, покращення якості та ефективності медико-санітарної допомоги, впровадження здорового способу життя.

З наступного року, не чекаючи змін на державному рівні, у Вінниці розпочнеться реформа в системі охорони здоров'я

За неповні два роки дії Програми у Вінниці суттєво змінились підходи до надання допомоги пацієнтам в кількох напрямках медицини. По-перше, змінилась форма і якість надання першої медичної допомоги. Із введенням в експлуатацію лікарні швидкої допомоги з’явилась можливість оперативно реагувати на звернення вінничан, якісно і мобільно їх обстежувати, оперувати одночасно кількох важкохворих, підключати їх, при необхідності, до систем штучної вентиляції легень з допомогою дихальних апаратів «Гамільтон», які дають можливість більше 20 днів забезпечувати дихання реанімаційним хворим. А також проводити знеболення новим прогресивним препаратом, інгаляційним анестетиком, «Сиверан». В лікарні швидкої медичної допомоги, сконцентровано дороговартісне діагностичне та лікувальне обладнання, що дало можливість більш ефективного його використання.

Ще один з вагомих кроків по виконанню програми - створення на базі МКЛ №3 відділення для лікування та реабілітації інвалідів війни на 30 ліжок з сучасним євроремонтом та комфортними умовами перебування хворих.

Під постійним контролем перебувають питання надання медичної допомоги ветеранам війни. Станом на 01жовтня 2009р. на зубопротезування ветеранів війни використано 324,3 тис. грн., що дало змогу забезпечити протезами 758 осіб, та ліквідувати чергу на зубопротезування інвалідів війни. Проводиться робота по слухопротезуванню ветеранів війни. 118 ветеранів війни отримали слухові протези на суму – 55,0 тис.грн.837осіб

Іще один напрямок - введення в дію кардіорентгенопераційного блоку на базі МКЛ№1. Мета його створення - попередження ранньої смертності та ускладнень інфаркту міокарду на ранніх стадіях захворювання. На сьогоднішній день зроблено понад 300 інтервенційних коронарних втручань (діагностичних та лікувальних шляхом стентування коронарних судин). В минулому році вперше впроваджено тромболізісну терапію на догоспітальному етапі бригадами швидкої медичної допомоги. Це дало змогу врятувати життя 25 вінничанам. Вартість 1-єї ампули препарату - 16 тис.грн. Проте, цей показник був би значно вищим, якби хворі завчасно звертались до лікарів. Також забезпечено сучасними тромболізісними препаратами кардіологічне відділення МКЛ №1(цьогоріч проведено тромболізісну терапію 30 хворим).

В зв'язку з ростом захворюваності на інсульти на базі неврологічного відділення МКЛ№1 в минулому році було відкрито відділення для інсультних хворих на 30 ліжок. Проте, дане відділення потребує дооснащення та створення двох палат інтенсивної терапії.

Протягом останніх двох років у Вінниці збільшилась кількість бригад швидкої медичної допомоги до 30. Для оперативного виїзду всі вони забезпеченні мобільними телефонами. По Вінниці додатково відкрито пункти дислокації бригад «швидкої» в МКЛ №1, МДП№3 та МКЛ №3, оновлено автомобільний парк. Таким чином в 90% випадків вдалось зменшити час доїзду до хворих протягом 15 хв.

Для забезпечення надання належного рівня стаціонарної допомоги в м. Вінниці за 9 місяців 2009 року з міського бюджету виділялись кошти на придбання медикаментів – 3023,1 тис. грн.; закупівлю апаратури, обладнання та автомобілів - 1881,8 тис. грн., на харчування у лікарнях - 1017,3 тис. грн.

Попри досягнення, у галузі охорони здоров’я міста є ще багато проблем. Тому міський голова Володимир Гройсман вважає, що потрібно сконцентрувати увагу на відпрацюванні ефективних методів роботи щодо подальшого розвитку галузі. «В рамках міста ми повинні створити такий механізм надання якісної медичної допомоги, який би відповідав усім вимогам (і в першу чергу самих пацієнтів). Ми не будемо чекати, поки будуть впроваджуватись програми на рівні держави. До кінця року ми проведемо кілька нарад, на яких продовжимо опрацьовувати можливі шляхи вдосконалення медичної галузі Вінниці.» - розповідає Володимир Гройсман.

В наступному році у місті планується поступове введення в практику використання медичного електронного паспорту. Цей документ замінить існуючі паперові картки, в яких фіксується інформація про стан здоров’я людини.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 6. Петро
  Петро
  17-12-09, 05:10 | IP:89.21.79...
  Ви хлопці, усі розумно коментуєтє,але хіба наші корумповані журналісти зможуть,провести журналістськи рослідування і це усе освітити ?
 • 5. Трохим
  Трохим
  03-12-09, 07:10 | IP:89.21.79...
  А як що ще чиновники введуть в м.Вінниці сімейну медицину,де один лікар буде універсал(терапевт,хирург,геніколог,травмотолог і таке інше)то смертність і захворюваність буде сягати дуже, великих висот.Біда в тому,що медицинськи чіновники,дуже далекі від практичноі медицини і ведуть галузь в прірву,з якоі буде виходити не одне покоління наших пращурів.
 • 4. Роман
  Роман
  03-12-09, 06:17 | IP:89.21.79...
  Іван дуже цікаво написав про безлад в медичній галузі м.Вінниці,але хіба можуть наші корумповані ЗМІ і журналісти про це писати, як іх просто поразганяють.
 • 3. Іван
  Іван
  01-12-09, 19:19 | IP:89.21.79...
  Це усе популістка діяльність міськоі влади.Сьогодні за злидену зарплатню, медики міста купують за свій рахунок канцтовари,халати,фонендоскопи,тонометри.Крім того,кожний медик за свій рахунок,кожний рік повинен купляти по два донора,для виконання плану здачі крові.І всі замовчують,скільки цим злидням виплатили в цьому році оздоровчих, та за подолання грипу, за майже свій рахунок.Як міське управління охорони здоров*я і головні лікарі, знущаються над нашими медиками,будуть писати історики.Нікого не цікавить,що майже останіх 10-ть років практично не виконуються колективні договори в усіх закладах медицини міста.Нікого не цікавить,що від відчаю,медицину покидає медична еліта,а в лікарні міста приходять вивчені за своі гроші люди,які дуже далекі від сучасноі медицини.А на якому місті сьогодні в державі ВДМУ, який колись гримів на весь світ.Сьогодні за гроші і бартер купляють наукові ступені в медичній галузі,як можуть когось вчити наші бездарні науковці,займаючись корупцією та торгівлею ліками.Е дуже багато питань в цій галузі,ніж відповідей.І нікому не потрібна ця показуха з відкриттям палат і відділень,бо від цього смерність,та захворюваність населення міста не залежить.
 • 2. Олександр
  Олександр
  26-11-09, 18:10 | IP:95.132.55...
  Шкода що НЕ виставили мою інформацію, текст я ввів коректний, і код написав вірний! Ото така кишенькова демократія!

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)