Розпочато процес передачі у власність громади міста будівлі колишньої міської Думи

15.12.09 07:37 4980 0

Восени Вінницький міський голова Володимир Гройсман звернувся до керівництва області з пропозицію про передачу з державної власності у комунальну будівлі за адресою Соборна, 67, у якій на початку XX сторіччя засідала міська Дума.

Розпочато процес передачі у власність громади міста будівлі колишньої міської Думи

Як стало відомо у понеділок, 14 грудня, губернатор Вінничини Олександр Домбровський підписав відповідний лист-погодження.

«Ми вдячні обласній державній адміністрації та обласній раді за розуміння та підтримку нашої ініціативи повернути будівлі по вул. Соборній, 67 її історичне призначення. - зазначає міський голова Володимир Гройсман. - Коли процес передачі будівлі колишньої міської Думи буде завершено, ми плануємо відновити тут знамениту Білу залу, у якій на початку минулого століття приймались найважливіші для міської громади рішення. І можу запевнити, що це буде один з найсучасніших публічних сесійних залів міської ради в Україні».

будівля колишньої міської Думи, Миколаївський проспект, нині Соборна. Будинку зліва вже немає

Будівля міської Думи по вул. Соборній, 67 - одне з дітищ першого Вінницького архітектора Григорія Артинова, який брав участь у будівництві 39 об'єктів міста. Ця будівля була побудована у 1911 році. У народі ця будівля дістала назву Біла зала. Алебастрові прикраси сходів, стін та колон, власне, і стали причиною появи цієї назви. Три поверхи будинку були зайняті трьома великими залами. Його фасад, що являє собою модернізований ампір, багато і зі смаком був оздоблений прикрасами, серед яких і герб міста. За переказами старожилів Архітектор Артинов власноруч підбирав меблі для будівлі міської Думи.

Будівля колишньої міської Думи, вулиця Соборна, 67

Отже, у недалекій перспективі міські депутати знову працюватимуть у приміщенні, де працювали сто років назад їх колеги. А відтак можна сподіватись, що поєднання історії та сучасності надихатиме кожного депутата приймати у інтересах міста відповідальні і важливі для територіальної громади рішення.

Фото з сайту "ВКОНТАКТЕ" групи "Фотогалерея Вінниці"

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


Ваш коментар буде першим. Заповніть будь ласка форму...

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)