Начальник Генерального Штабу перевірив готовність чергових сил з протиповітряної оборони держави

12.03.10 10:20 2389 2

В рамках триденної робочої поїздки на Вінниччину група генералів та офіцерів на чолі із начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом армії України Іваном Свидою детально ознайомилася з організаційною структурою, призначенням, основними завданнями командного центру Повітряних Сил ЗС України.

Начальник Генерального Штабу перевірив готовність чергових сил з протиповітряної оборони держави

У самому серці системи бойового управління протиповітряною обороною держави робоча група спостерігала за проведенням тренування з черговими силами з протиповітряної оборони щодо дій авіаційних, зенітних ракетних та радіотехнічних частин та підрозділів по повітряних контрольних цілях.

Начальник Генерального Штабу перевірив готовність чергових сил з протиповітряної оборони держави

Такі тренування у Повітряних Силах проводяться декілька разів на рік. До них залучаються не лише українські захисники неба, а й ВПС та ППО сусідніх держав.

Цього разу, за легендою тренування, перехоплення умовних порушників повітряного простору проходило лише в Україні. Один з літаків-порушників «захопили» терористи, а пілот іншого – відхилився від заданого курсу з невідомих причин.

Роль порушників випала екіпажам літаків транспортної та штурмової авіації Повітряних Сил ЗС України. На їх перехоплення в небо піднялися екіпажі чергових сил з протиповітряної оборони. Також роботу по цілях вели зенітні ракетні та радіотехнічні війська. Керівництво тренуванням зі свого робочого місця на командному центрі Повітряних Сил у Вінниці здійснював командувач Повітряних Сил ЗС України генерал-полковник Іван Руснак.

Навчання проводилося у суворій відповідності до чинного законодавства з антитерористичної діяльності, в режимі постійного нарощування повітряної обстановки, коли вихідні завдання ускладнювалися різними ситуаціями. Простими словами порушник вів себе непередбачувано, не виходив на зв’язок, не реагував на відповідні сигнали літака-перехоплювача та інше.

Зокрема, з порушником повітряного простору, роль якого умовно виконував військово-транспортний літак Ан-26 з авіаційної бригади, дислокованої на Київщині, “працював” винищувач Су-27 з бригади тактичної авіації, дислокованої на Житомирщині. Його пілотував досвідчений пілот – старший штурман авіаційної бригади льотчик 2-го класу підполковник Олександр Довгач.

– Завдання виконано і це – головне, – розповідає підполковник Олександр Довгач. – Працювати довелось у складних метеорологічних умовах. На висотах перехоплення була погана видимість – 3-4 кілометри. Для візуального контакту це дуже мало. Однак офіцери групи бойового управління командного пункту чітко навели мене на ціль, я захопив її у радіолокаційну систему прицілювання і супроводжував, виконуючи подальші завдання та вказівки керівництва.

Несприятлива погода дісталась і другому перехоплювачу – начальнику штабу авіаційної ескадрильї майору Олегу Паливоді, який відпрацьовував завдання на літаку Су-27 з аеродрому бригади тактичної авіації, що на Полтавщині. Він перехоплював умовного порушника – штурмовик Су-25 з авіабригади, дислокованої на Миколаївщині, і не менш професійно впорався із завданням.

Наприкінці тренування чергові сили з протиповітряної оборони отримали нагоду продемонструвати власний рівень бойової виучки, відпрацювавши дії за додатковою ввідною, відповідно до якої на Харківщині літак Л-39 з курсантом за штурвалом втратив орієнтування.

Підбиваючи підсумки начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Іван Свида відзначив злагодженість дій та навченість екіпажів і розрахунків. Обидва літаки-порушники були умовно збиті, таким чином, умовна загрозу булу повністю нейтралізовано.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Юрій Ігнат
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 2. Мешканець Колишній
  Мешканець Колишній
  12-03-10, 18:46 | IP:38.117.185...
  Ничого не зрозумів. Тобто це нібито терорісти захватили штурмові літаки наших збройних сил і летять куди шоб штурмовати шо? Книжку не Первомайській? І чому на перехоп одного штурмовика потрібно стікі інших літаків та зенитних снарядів? Це ж скіки вони наших грошей запуляыли у небо??? И куди подівався льотчик-прикордонник Карацупа зі своім собакой Джульбарсом шо затримувавв порушників лише одним виглядом свого Джульбарса? Він набоів марно не витрачав!
 • 1. af
  af
  12-03-10, 18:40 | IP:93.183.246...
  как дети, ей-богу!

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)