Переможниця проекту «Освіта Країною» Катя Алексеєнко побачила різницю між Вінницею та Харковом

08.04.10 04:25 2979

Наприкінці січня було визначено імена переможців проекту «Освіта Країною», котрі отримали грант на навчання в іншому, новому для них університеті.

Переможниця проекту «Освіта Країною» Катя Алексеєнко побачила різницю між Вінницею та Харковом

Ними стали 30 розумних та сміливих студентів з різних вищих навчальних закладів України. Ці студенти отримали від фонду Святослава Вакарчука «Люди Майбутнього» грант на два місяці навчання у одному з провідних ВНЗ Києва, Донецька, Харкова, Львова, Чернівців та Одеси. Тридцятка найкращих студентів на цей період залишила alma-mater та поїхала до іншого ВНЗ, щоб апробувати в Україні світову практику академічної мобільності студентів. У конкурсі взяли участь студенти ІІ та ІІІ курсів, які виявили бажання отримати нові знання, познайомитися з іншою науково-освітньою школою, знайти нових друзів, колег та однодумців, відкрити для себе країну та зарядитись енергією іншого міста.

студентка Вінницького державного аграрного університету Катя АлексеєнкоОднією з тридцятки найкращих стала студентка Вінницького державного аграрного університету Катя Алексеєнко, котра тимчасово залишила alma-mater і поїхала на навчання до Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Два місяці вінничанка прожила у новому для неї місті, познайомилася з новими людьми, провчилася у новому ВНЗ, ознайомилася з іншими традиціями…

Ось якими враженнями ділиться з нами Катя:
«Розповідь про мій візит у інше місто напевно буде нескінченною, річ у тім, що масштаби мільйонника беруть своє, є достатньо цікавих речей, якими живе Харків та його мешканці.

Процес навчання не є одноманітним, що тільки сприяє гарним намірам. Графік було побудовано досить зручно, що дозволяло мені цікаво організовувати свої будні. У НТУ "ХПІ" високий рівень викладання, це створює відповідну атмосферу і зацікавлює студента. Дозвілля предаствлене великою різноманітністю гуртків, студентських організацій, тетральних колективів. Щосуботи не відмовляла собі у задоволенні бути активним учасником тренінгу особистісного розвитку, на якому порушувались питання, які стануть мені у нагоді під час роботи і т.ін.

Це все дало і додає мені наснаги, зробивши відповідні висновки для себе, знати як на ділі і у якому напрямку спрямовувати власне життя!»

Юрій Герасименко, Голова Правління Фонду:
Якщо говорити про досягнення Проекту, то їх є кілька: по-перше, ми переконалися, що є достатньо великий суспільний запит на програму внутрішньої академічної мобільності студентів, свідченням цього є і чимала кількість бажаючих взяти участь у Проекті, і підтримка керівництва ВНЗ та академічної спільноти – це додає впевненості, що ми на правильному шляху. По-друге, ми «намацали» низку проблем: прогалин у нормативно-правовій базі, бюрократичних нюансів тощо, які, на сьогодні, стають на заваді для впровадження мобільності. Результатом аналізу цього матеріалу має стати розробка механізму функціонування академічної мобільності в нашій країні.

Переконаний, що вже у близькому майбутньому, внутрішня академічна мобільність студентів, стане звичним явищем для системи вищої освіти України.

"Люди майбутнього"

Святослав Вакарчук, засновник Фонду, про Проект:
Проект «Освіта Країною» для нашого Фонду, та для мене особисто, є експериментальним, і я не побоюсь цього слова. Ми впевнені, що Проект пройде добре, але нам потрібно зрозуміти що найбільше подобається студентам і чого їм найбільше не вистачає, коли вони приїжджають в інше місто, в інший ВНЗ, в незнайому для себе обстановку, до незнайомих для себе людей. Мені здається, що така модель відносин між молодими людьми може не тільки спонукати студентів до активнішої мобільності, але й взагалі дасть нам «рецепт» як зближувати різні регіони України, які на сьогоднішній день, зрозуміло, є різними і культурно, і ментально, і історично. Тобто, це прекрасна модель для майбутнього, і не тільки студентського - для мене – це основна мета Проекту. Більше того, якщо такий Проект не стане загальнодержавною програмою, то ми плануємо продовжувати його далі силами Фонду.

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)