У Вінниці з’явилась нова меморіальна дошка архітектору Артинову

29.07.10 03:45 6316 3

28 липня у місті було урочисто відкрито меморіальну дошку першому вінницькому архітектору Григорію Артинову на вулиці, названій на його честь.

У Вінниці з’явилась нова меморіальна дошка архітектору Артинову

У Вінниці з’явилась нова меморіальна дошка архітектору Артинову

«Ми, як міська громада, повинні вшановувати тих людей, які протягом певного періоду історії робили дуже серйозний внесок у розвиток нашого рідного міста. Григорій Артинов на початку XX століття змінив обличчя центральної частини Вінниці і в той же час дав новий імпульс для формування міського середовища та архітектури і у подальші десятиріччя», - зазначив на відкритті меморіальної дошки Вінницький міський голова Володимир Гройсман.

У Вінниці з’явилась нова меморіальна дошка архітектору Артинову

Над створенням меморіальної дошки працювали скульптор Юрій Козерацький та архітектор Олександр Коротких. Вони є авторами багатьох скульптурних робіт, які споруджені в різних куточках Україні. Юрій Козерацький розповів, що робота саме над цим проектом виявилась досить складним завданням. «Ми не хотіли йти «накатаним шляхом» і робити дошку у вигляді портрету, - говорить Юрій Козерацький, - а прагнули створити таку роботу, яка б прикрашала обличчя міста і була особливою. Тому ми вирішили зобразити найбільш яскраві роботи архітектора Артинова. Коли ми почали відтворювати їх у камені, то відзначили надзвичайно високу фахову підготовку Артинова, адже всі його споруди збудовані з почуттям ритму та пропорцій. Тому ми дуже відповідально ставились до відображення кожного елементу архітектурної пам’ятки, які має Вінниця завдяки її першому архітектору».

Свого часу у Вінниці вже встановлювалась меморіальна дошка Григорію Артинову, але вона була зруйнована. Тому цьогоріч, до 150-річного ювілею від дня народження архітектора, було відкрито нову дошку на його честь.

Фото

У Вінниці з’явилась нова меморіальна дошка архітектору Артинову

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. Алік
  Алік
  30-07-10, 16:25 | IP:193.243.158...
  тепер треба дивитись, щоб якісь козли і цю дошку не зірвали, як попередню. А козлам-варварам хай відсохне (те, що нижче пояса), щоб не плодили таких ідіотів, як самі
 • 2. Вінничанин
  Вінничанин
  29-07-10, 14:19 | IP:79.143.42...
  так, молодці! побільше таких пам'яток, цікавих місць і обов'язково легенд пов'язаних з ними! це приваблює людей і розвиває туризм.
 • 1. Вітя
  Вітя
  29-07-10, 11:19 | IP:77.121.114...
  СУПЕР!

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)