Швейцарці і британці зацікавилися ідеєю Вінницької ОДА про музей у ставці Гітлера

28.02.11 02:35 2809 10

Представники Великої Британії і Швейцарії вважають цікавим і соціально важливим створення історико-меморіального комплексу на території ставки «Вервольф» під Вінницею.

Швейцарці і британці зацікавилися ідеєю Вінницької ОДА про музей у ставці Гітлера

Як передає кореспондент УНІАН, про це вони повідомили у Вінниці під час семінару молодих мерів міст Східної Європи.

Зокрема, Посол Великої Британії в Україні Лі Тернер зазначив, що знає про існування такої експозиції і вважає, що це завжди буде цікаво для туристів: "Я знаю, що така експозиція є і це завжди буде цікаво для туристів. Тому що все, що стосується розвитку Другої Світової війни - завжди цікаво для наших громадян".

Директор Швейцарського бюро співпраці в Україні Мануель Єттер сказав, що питання створення подібного музею або меморіального комплексу у будь-якому випадку є надзвичайно чутливим з соціальної точки зору.

"Питання збереження пам`яті і сприйняття різними людьми історичної події може бути дуже соціально чутливим, але я б хотів сказати, що ми підтримуємо ідею збереження людської пам`яті щодо трагічних подій, які відбувалися", - прокоментував Єттер.

Нагадаємо, що голова Вінницької обласної державної адміністрації Микола Джига наполягає на створенні туристичного маршруту до ставки Гітлера, який планується відкрити до дня Перемоги 9 травня 2011 року.

Голова ОДА стверджує, що обласний бюджет матиме 2% додаткового доходу після створення історико-меморіального комплексу пам`яті жертв фашизму на території ставки «Вервольф».

ДОВІДКА:
Ставка Гітлера "Вервольф" (нім. Werwolf - "вовкулака") розміщувалася за 8 км на північ від Вінниці біля с. Коло-Михайлівка. Вона призначалася для управління військовими діями на Східному фронті, а деякі дослідники допускають, що і для подальших бойових дій у напрямі Ірану та Індії.

Будівництво велося з осені 1941 р., діяти ставка почала з квітня 1942; у березні 1944 р. напередодні німецького відступу ставку висадили у повітря.

"Вервольф" фактично був зменшеною копією головної ставки Гітлера "Вольфшанце" у Східній Прусії. Мала електростанцію, аеродром, водопостачання. Наземна частина - 81 дерев`яний будинок, підземна - три залізобетонні бункери, зокрема головний бункер Гітлера з товщиною стін 2,5 м, перекриттів - 4,5 м.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Українська правда
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 10. Останнє для тезки
  Останнє для тезки
  01-03-11, 13:12 | IP:81.30.165...
  Хоча Ви й людина напевно вже у віці, але чомусь не розумієте всієї небезпеки створення музею на території колишньої ставки Гітлера. Питання з приводу забудови на могилах людей більше відносяться до чиновників яких ви підтримуєте. А з приводу збереження пам'яті загиблих і як нагадування для нинішнього і майбутніх поколінь повністю з Вами згоден, це необхідно! Важливо правильно це зробити, не перетворивши це в місце поклоніння Гітлеру, або на засіб заробляння грошей
 • 9. Останнє для Олександра
  Останнє для Олександра
  01-03-11, 11:49 | IP:178.95.182...
  Я вже писав,але трохи віддалено, коли я був на Ставці перший раз, а це було однозначно до Вашого дня народження, там було дротом огрожена територія великої площі, а зараз там побудовані будинки, палаци і маєтки. Ото та територія і була могилами загиблих, похованих, і закопаних воїнів, будівельників, військовополонених. Там не було ніяких надгробків, і навіть хрестів. Те що там зараз - Ви можете побачити геть сьогодні. Тому музей-пам'ятник потрібен, хоча-б для тих хто все те помнить, бачив, чи вивчав.
 • 8. Андрій
  Андрій
  28-02-11, 23:32 | IP:109.108.241...
  Тепер зрозуміло чому інвестори не хочуть до нас йти(((
 • 7. Тезка
  Тезка
  28-02-11, 20:31 | IP:81.30.165...
  "ПОСРЕДИНЕ ПЛАНЕТЫ,В ГУЛЕ ТУЧ ГРОЗОВЫХ,СМОТРЯТ МЁРТВЫЕ ВНЕБО,ВЕРЯ В МУДРОСТЬ ЖИВЫХ" дуже чіткий і точний вислів! Але не впевненний, що про велич третього рейху і які "чудові" якості керівника у Гітлера, думали перед розстрілом тисячі військовополонених ... Вважаю Вам слід глибше осмислити зміст прочитаного вами призову на могилах воїнів
 • 6. Для тезки
  Для тезки
  28-02-11, 18:10 | IP:178.95.150...
  Шановний тезко, я не намагаюсь проводити з Вами лекцію з історії, але стосовно "чуми ХХго століття", можу Вам сказати що людина яка захопила свого часу майже всю Європу, була делеко не така дурна як Вам її показували в тих підручниках по яких Ви навчались. Бункер будувався для фюрера великого Рейху, по найновітніших технологіях, з якого він керував захватом СРСР. Я маю документальний фільм кінця розпаду СРСР,(1998р.) де фахівці проводили різні дослідження ставки, але це не тема будівництва музею. Я випускник Львівського університету, так у Львові років 30 (тридцять) тому назад, на Личаківському цвинтарі, де були в братських могилах поховані військові різних армій, то був ще СРСР, то російською мовою там було написано: "ПОСРЕДИНЕ ПЛАНЕТЫ,В ГУЛЕ ТУЧ ГРОЗОВЫХ,СМОТРЯТ МЁРТВЫЕ ВНЕБО,ВЕРЯ В МУДРОСТЬ ЖИВЫХ". Зараз того напису немає, але він залишився в моїй пам'яті, і я Вам його передаю.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)