У Вінниці відзначили ювілейний Х День Полонії

10.05.11 09:49 4036 3

Богдан Борусевич та Володимир Литвин в п'ятницю відвідали Вінницю

У Вінниці відзначили ювілейний Х День Полонії

6 квітня у Вінниці перебувала офіційна делегація Республіки Польщі на чолі з Маршалком Сенату Богданом Борусевичем та Голова Верховної Ради України Володимир Литвин. Делегація відзначила в обласному центрі Всесвітній день Полонії та поляків, що проживають за кордоном.

Богдан Борусевич пояснив, що приїзд офіційної польської делегації пов'язаний не лише з урочистостями з нагоди відзначення свята, ще одна мета – налагодження ефективних зв’язків на рівні територіальних громад. «Цей візит має характер святкування Всесвітнього дня Полонії, також Сенат відповідає за співпрацю з органами місцевого самоврядування, в нашій делегації є представники воєводств, мери міст, і я маю надію зміцнити наші контакти між регіонами», - сказав він. Богдан Борусевич додав, що Вінницю обрано місцем святкування невипадково. За його словами, в області «добре ставлення регіональної влади до польської діаспори». Центральна Україна є місцем найбільшого зосередження польської діаспори. Зокрема, на Вінниччині мешкає близько 300 тис. вихідців з цієї країни.

 У Вінниці відзначили ювілейний Х День Полонії Обидві сторони зацікавлені у подальшому розвитку співробітництва муніципалітетів та інших самоврядних органів обох держав. Польський досвід у реформуванні місцевого самоврядування надзвичайно корисний для України, відзначив голова Вінницької облдержадміністрації Микола Джига. Разом з тим, підкреслив Богдан Борусевич: «Передовсім місцеве самоврядування повинно мати власні кошти».

Володимир Литвин у своєму виступі висловив задоволення можливістю бути на цьому святі, адже, за його словами, Україну і Польщу поєднує тисячолітнє добросусідство і співпраця. Він зазначив, що багато українців мешкають у Польщі, як і етнічні поляки - в Україні, вони мають споконвічне право жити, творити, переживати різні події. При цьому він зауважив, що в історії були різні сторінки, але людська пам´ять залишає лише те, що возвеличує і надихає. В.Литвин висловився за те, щоб культура і духовність завжди були затребуваними. Голова Верховної Ради також висловив переконання, що Україна і Польща сьогодні зобов´язані спільно будувати єдину Європу. Від поєднання спільних зусиль багато залежить, а особливо те, якою буде Європа, наскільки вона буде перспективною і передбачуваною. Висловив сподівання, що Польща і надалі підтримуватиме євроустремління України.

 У Вінниці відзначили ювілейний Х День Полонії Микола Джига повідомив: «На сьогоднішній день реалізується біля 180 партнерських контактів про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво територіальних громад області та Сьвєнтокшиського, Лодзинського, Великопольського, Малопольського, Мазовецького, Поморського, Опольського, Вармінсько-Мазурського і Підкарпатського воєводств Республіки Польща». Нову сторінку у відносинах Хмільницького району та Тарновського повіту Малопольського воєводства сьогодні відкрили шляхом підписання протоколу намірів про співробітництво.

У подарунок на згадку про вінницький край Маршалок отримав набір зі скатертини та 12 серветок, оздоблених традиційною подільською вишивкою.

У рамках перебування у Вінниці Маршалок Сенату Республіки Польща Богдан Борусевич взяв участь у церемонії покладання квітів до пам’ятної дошки Ю.Пілсудському, відкритті виставки, присвяченої Сенатору Йоахимові Волошиновському та гала-концерті з нагоди святкування Всесвітнього Дня Полонії і поляків, що проживають за кордоном. А також зустрівся з представниками польської діаспори в Україні та представниками польських діаспор інших держав.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. гость
  гость
  12-05-11, 12:00 | IP:178.74.239...
  Место того, что-бы наша милиция нам помогала, она работала в тот день против нас, на именно на поляков. Никогда не буду покупать польскую продукцию, и иметь дело с поляками.
 • 2. Не член
  Не член
  10-05-11, 17:52 | IP:178.94.171...
  Вот именно,что как члены их не назовёшь.Я выезжал из Винницы в 9-30 уже всё было перекрыто,а члены гнали уже после 11 перед Бердичевом. Такой экскорт,Папа Римский себе такого не позволял.А члены переплюнули всех Пап.
 • 1. гость
  гость
  10-05-11, 11:34 | IP:178.74.239...
  Особо большое спасибо за перекрытые дороги, опоздания и штрафы таксистам. Такие уж большие члены приехали, что из-за ихнего обеда в Буржуе многие не могли попасть нормально на роботу или домой. Нам с ихнего приезда пользы никакой не было. Они празднуют свои дни Полонии в Украине, а Винничане то причем, пусть у себя в Польше и празднуют, а не мешают нам спокойно работать.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)