Уряд України виділив кошти для порятунку та профілактики забальзамованого тіла хірурга Пирогова

23.05.11 15:08 3141

На проведення необхідних робіт Міністерство економіки перерахувало 192 тис. гривень

Уряд України  виділив  кошти  для порятунку та профілактики забальзамованого тіла хірурга  Пирогова

Уряд України виділив кошти для порятунку та профілактики забальзамованого тіло хірурга-анатома, основоположника військово-польової хірургії Миколи Пирогова, чий прах 130 років спочиває в Микільській церкві-некрополі у Вінниці. "На проведення необхідних робіт Міністерство економіки перерахувало 192 тис гривень / 24 тис доларів /", - повідомили у Вінницькій обласній адміністрації.

Профілактичними та відновними роботами будуть займатися фахівці московського Центру біологічних структур НДІ "Вілар" при мавзолеї В. І. Леніна. Ще 6 років тому вони повідомляли владі України про необхідність проведення таких заходів, але кошти не виділялися. Не знайшлися вони і до 200-літнього ювілею від дня народження хірурга, яке відзначалося восени минулого року.

Великий хірург помер 23 листопада 1881 року в селі Вишня, яка сьогодні є частиною міста Вінниця. Його тіло було забальзамоване його лікуючим лікарем Виводцевим з використанням розробленого самим Пироговим методом. Однак наприкінці 1920-х років в склепі побували грабіжники, які пошкодили кришку саркофага. Під час Великої Вітчизняної війни при відступі радянських військ саркофаг з тілом Пирогова був заритий у землю, при цьому вдруге пошкоджений, що призвело до пошкодження останків, згодом підданих реставрації та повторного бальзамування.

Микола Пирогов зробив великі відкриття, які стали переломними в історії медицини. Ним були введені в хірургію не тільки нові методики операцій, але й використання ефірного наркозу, гіпсових та крохмальних пов'язок. Саме він стояв біля витоків створення громади сестер милосердя.

Пирогов був головним військово-польовим хірургом обложеного англо-французькими військами Севастополя під час Кримської війни 1854-1855 рр., працював на Кавказі в 1847 р в ході військових дій.

За видатні заслуги лікаря Верховний синод Російської православної церкви дав дозвіл сім'ї на бальзамування його тіла.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Ами-Тасс
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)