Тривають профілактичні медичні огляди школярів. Графік на липень та вересень

12.07.13 11:19 6636

90 % вінницьких школярів вікових груп, які обов’язково мають бути оглянуті вузькими спеціалістами, вже завершили профілактичний огляд.

Тривають профілактичні медичні огляди школярів. Графік на липень та вересень

Медичні профілактичні огляди школярів проводяться відповідно наказу МОЗ №682 від 16 серпня 2010 року в лікувально-профілактичних закладах у присутності батьків або інших законних представників. Профогляд дитині можна зробити протягом календарного року, але проміжок між оглядами має бути не більше року. Наприклад, якщо дитина пройшла профогляд у листопаді місяці, то наступний – має бути не пізніше листопада наступного року.

Передусім, необхідно відвідати дільничного лікаря або лікаря сімейної практики Центру первинно-медичної санітарної допомоги, тобто за місцем спостереження дитини.

Огляд вузькими спеціалістами дітей віком 7, 8, 9, 10, 12 та 13 років не є обов’язковим. Однак, дільничний лікар може направити до вузьких спеціалістів у Центр матері та дитини в разі потреби. Діти у віці 6, 11, 14, 15, 16 та 17 років є декретованою групою і повинні обов’язково пройти огляд у вузьких спеціалістів. Школярі віком 6 та 11 років направляються до дитячого хірурга, ортопеда-травматолога, офтальмолога та стоматолога, здають аналіз крові на гемоглобін. Діти віком 14 та 15 років – стоматолога, дитячого хірурга, ендокринолога та роблять флюорографію, здають аналіз крові на гемоглобін, дівчата проходять дитячого або підліткового гінеколога. У 16-17 років юнаки та дівчата обстежуються стоматологом, гінекологом та роблять флюорографію.

Департаментом освіти спільно з департаментом охорони здоров’я відпрацьовано алгоритм проведення профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

У липні огляд вузькими спеціалістами по ЦПМСД та міській лікарні ЦМ та Д проводиться за наступним графіком:

  • ЦПМСД №1 - забезпечує огляд хірургом, окулістом; ЦМ та Д - отоляринголом, неврологом та іншими вузькими спеціалістами за потребою.
  • ЦПМСД №2 та №3 – забезпечує огляд окулістом, отоляринголом, хірургом; ЦМ та Д - неврологом та іншими вузькими спеціалістами за потребою.
  • ЦПМСД №5 – забезпечує огляд окулістом, отоляринголом, з 15 липня по 1 серпня огляд неврологом; ЦМ та Д - неврологом з 1 липня по 15 липня, дитячим хірургом та іншими вузькими спеціалістами за потребою.
  • ЦПМСД №6 – забезпечує огляд неврологом, окулістом, хірургом; ЦМ та Д – отоляринголом та іншими вузькими спеціалістами за потребою.

У серпні діти всіх вікових груп оглядаються лікарями загальної практики сімейної медицини або дільничними педіатрами за місцем проживання, а вузьких фахівців проходять у міській лікарні ЦМ та Д за необхідністю.

У вересні школярі недекретованих груп оглядаються дільничними лікарями за місцем спостереження та при потребі і направленні лікаря - вузькими фахівцями лікарні ЦМ та Д. Діти декретованої групи усіх спеціалістів проходять у лікарні за місцем проживання згідно наступного графіку:

  • ЦПМСД №2 – ЗОШ №16 – 9 вересня та 16 вересня, ЗОШ №2 – 23 вересня та 30 вересня;
  • ЦПМСД №3 – ЗОШ №35 – 13 вересня;
  • ЦПМСД №6 – ЗОШ №30 – 11 вересня, ЗОШ №29 – 18 вересня, ЗОШ №5 – 25 вересня.

По закінченні проходження медичного профогляду, необхідно знову звернутися до дільничного лікаря, який робить висновок про стан здоров`я дитини, в тому числі визначає групу для занять фізкультурою, яка, з огляду на стан здоров`я дитини, безпечна.

Діти, які не пройшли медичного профілактичного огляду літом та у вересні, будуть оглядатись згідно додаткових графіків.

За словами головного спеціаліста відділ лікувально-профілактичної допомоги департаменту охорони здоров’я Людмили Саєнко, на сьогоднішній день 90 % дітей декретованої групи уже пройшли профілактичний огляд. «Огляд дає змогу вчасно виявляти захворювання чи схильність до них та надавати школярам відповідну медичну допомогу, - каже Людмила Саєнко. – Я звертаюсь з проханням до батьків із усією серйозністю й відповідальністю ставитися до проходження дитячого медогляду та не відкладати його, адже, що може бути дорожчим за здоров`я вашої дитини».​

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)