Тривають профілактичні медичні огляди школярів. Графік на липень та вересень

12.07.13 11:19 5306 7

90 % вінницьких школярів вікових груп, які обов’язково мають бути оглянуті вузькими спеціалістами, вже завершили профілактичний огляд.

Тривають профілактичні медичні огляди школярів. Графік на липень та вересень

Медичні профілактичні огляди школярів проводяться відповідно наказу МОЗ №682 від 16 серпня 2010 року в лікувально-профілактичних закладах у присутності батьків або інших законних представників. Профогляд дитині можна зробити протягом календарного року, але проміжок між оглядами має бути не більше року. Наприклад, якщо дитина пройшла профогляд у листопаді місяці, то наступний – має бути не пізніше листопада наступного року.

Передусім, необхідно відвідати дільничного лікаря або лікаря сімейної практики Центру первинно-медичної санітарної допомоги, тобто за місцем спостереження дитини.

Огляд вузькими спеціалістами дітей віком 7, 8, 9, 10, 12 та 13 років не є обов’язковим. Однак, дільничний лікар може направити до вузьких спеціалістів у Центр матері та дитини в разі потреби. Діти у віці 6, 11, 14, 15, 16 та 17 років є декретованою групою і повинні обов’язково пройти огляд у вузьких спеціалістів. Школярі віком 6 та 11 років направляються до дитячого хірурга, ортопеда-травматолога, офтальмолога та стоматолога, здають аналіз крові на гемоглобін. Діти віком 14 та 15 років – стоматолога, дитячого хірурга, ендокринолога та роблять флюорографію, здають аналіз крові на гемоглобін, дівчата проходять дитячого або підліткового гінеколога. У 16-17 років юнаки та дівчата обстежуються стоматологом, гінекологом та роблять флюорографію.

Департаментом освіти спільно з департаментом охорони здоров’я відпрацьовано алгоритм проведення профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

У липні огляд вузькими спеціалістами по ЦПМСД та міській лікарні ЦМ та Д проводиться за наступним графіком:

 • ЦПМСД №1 - забезпечує огляд хірургом, окулістом; ЦМ та Д - отоляринголом, неврологом та іншими вузькими спеціалістами за потребою.
 • ЦПМСД №2 та №3 – забезпечує огляд окулістом, отоляринголом, хірургом; ЦМ та Д - неврологом та іншими вузькими спеціалістами за потребою.
 • ЦПМСД №5 – забезпечує огляд окулістом, отоляринголом, з 15 липня по 1 серпня огляд неврологом; ЦМ та Д - неврологом з 1 липня по 15 липня, дитячим хірургом та іншими вузькими спеціалістами за потребою.
 • ЦПМСД №6 – забезпечує огляд неврологом, окулістом, хірургом; ЦМ та Д – отоляринголом та іншими вузькими спеціалістами за потребою.

У серпні діти всіх вікових груп оглядаються лікарями загальної практики сімейної медицини або дільничними педіатрами за місцем проживання, а вузьких фахівців проходять у міській лікарні ЦМ та Д за необхідністю.

У вересні школярі недекретованих груп оглядаються дільничними лікарями за місцем спостереження та при потребі і направленні лікаря - вузькими фахівцями лікарні ЦМ та Д. Діти декретованої групи усіх спеціалістів проходять у лікарні за місцем проживання згідно наступного графіку:

 • ЦПМСД №2 – ЗОШ №16 – 9 вересня та 16 вересня, ЗОШ №2 – 23 вересня та 30 вересня;
 • ЦПМСД №3 – ЗОШ №35 – 13 вересня;
 • ЦПМСД №6 – ЗОШ №30 – 11 вересня, ЗОШ №29 – 18 вересня, ЗОШ №5 – 25 вересня.

По закінченні проходження медичного профогляду, необхідно знову звернутися до дільничного лікаря, який робить висновок про стан здоров`я дитини, в тому числі визначає групу для занять фізкультурою, яка, з огляду на стан здоров`я дитини, безпечна.

Діти, які не пройшли медичного профілактичного огляду літом та у вересні, будуть оглядатись згідно додаткових графіків.

За словами головного спеціаліста відділ лікувально-профілактичної допомоги департаменту охорони здоров’я Людмили Саєнко, на сьогоднішній день 90 % дітей декретованої групи уже пройшли профілактичний огляд. «Огляд дає змогу вчасно виявляти захворювання чи схильність до них та надавати школярам відповідну медичну допомогу, - каже Людмила Саєнко. – Я звертаюсь з проханням до батьків із усією серйозністю й відповідальністю ставитися до проходження дитячого медогляду та не відкладати його, адже, що може бути дорожчим за здоров`я вашої дитини».​

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 7. Макар
  Макар
  15-07-13, 20:48 | IP:93.77.42...
  Дурня придумана чиновниками від медицини,тільки утворить проблеми в цих оглядах і знизить якість профілактики та лікування хвороб.Політика медичноі рехформи в державі,утворена для зменшення населення.
 • 6. Наталія
  Наталія
  15-07-13, 09:55 | IP:188.0.84...
  Да что вы все поете дифирамбы Минздраву?! Вы видели, как проходят эти медосмотры?! Родителям специально в отпуск нужно уходить, чтобы пройти этот медосмотр, будь он неладен! А во многих случаях педиатр просто выписывает справочку, что ребенок здоров, понимая, что это пустая формальность. К кардиологу еще не пробовали попасть, но к хирургу попасть невозможно. Люди просто плюют и уходят за липовыми справочками. Я каждый раз с ужасом думаю, что, не дай Бог, мой ребенок получит какую-нибудь травму (даже несерьезную), так мне придется на несколько дней с работы отпрашиваться, чтобы попасть к хирургу и узнать, в чем проблема. И 85858 совершенно прав(а) - не сможет врач поставить адекватный диагноз после такого количества пациентов за смену.
 • 5. 85858
  85858
  14-07-13, 16:41 | IP:91.124.58...
  Правильно то правильно, але умови для нормального повноцінного проходження цих оглядів не створені.Дітей, яким не потрібно проходити вузьких спеціалістів,на дуже мало,бо сьогодні кодна 3-4 дитина вже має набір хронічних болячок. А черги до вузьких спеціалістів,огляд в яких тепер можна пройти лише в Центрі матері й дитини - жахіття просто. В черзі до кардіолога модна вбити 2 дні, поки потрапиш на прийом. І лікарі вже фізично не в змозі повноцінно оглянути і поставити адекватний діагноз,приймаючи таку кількість пацієнтів за день.
 • 4. Дез
  Дез
  13-07-13, 17:25 | IP:46.247.242...
  Правильно что проверяют. НЕльзя пеусткать больных детей в школы и детсады, иначе массового заражения не избежать, а это срыв занятий и карантин, что крайне не благоприятно повлияет на будущее детей.
 • 3. Куроно
  Куроно
  13-07-13, 15:59 | IP:193.16.101...
  Вот правильно ведь делают. Молодцы!

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)