Вчені розробили вакцину, яка захищає від алергії на кішок

03.04.11 00:36 2684

Винахід канадських дослідників дозволить людям з алергією на котячу шерсть та слину спокійно заводити вдома пухнастого улюбленця

Вчені розробили вакцину, яка захищає від алергії на кішок

Канадські вчені розробили вакцину, яка запобігає виникненню алергії на котячу шерсть.
Дослідники з McMaster University у місті Хемілтон, Онтаріо, впевнені, що новий препарат отримає широке поширення в усьому світі - вважається, що від алергії на котячу шерсть і слину страждають не менше 10% населення планети.

Одразу ж після контакту з милим "пухнастиком" або через 2-3 години у людини може розвинутися шкірний свербіж, кон'юнктивіт, з'являється чхання аж до нападу на кшталт астматичного. Справа навіть не в тому, що алергік ніколи не зможе завести собі домашню тварину, а в тому, що часто алергія проявляється навіть тоді, коли кішка живе в сусідній квартирі або поверхом вище.

Тепер їм на допомогу прийде винахід канадських науковців. Створення вакцини тривало майже 10 років. Спочатку дослідники, якими керував професор Марк Ларше, встановили, що в переважній більшості випадків алергію викликає особливий білок, який виділяється котами на їхній шерсті.

Використовуючи зразки крові 100 алергіків-добровольців, Ларше і його колеги змогли виявити в білку ті ділянки, які, потрапивши в людський організм, і провокують розвиток гіперреакції, тобто алергії.

Далі за допомогою методів генної інженерії були зроблені синтетичні версії цих ділянок білків, "відтворені" за допомогою семи пептидів, які, однак, алергії не викликали, а навпаки - попереджали її розвиток.

Зараз вчені намагаються визначити найбільш ефективне дозування вакцини. Вони вважають, що спочатку алергікові знадобиться від 4-х до 8-ми щеплень на рік.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:ТСН
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)